Giyilebilir Teknolojisinde Lider Değişmedi | Technosfer

2019’un İlk Çeyreğinde Giyilebilir Teknolojide Lider Değişmedi

2019’un İlk Çeyreğinde Giyilebilir Teknolojide Lider Değişmedi

IDC firmaasının açıkladığı veriler gösteriyor ki Giyilebilir Teknolojide bu yılın ilk çeyreğinde de lider değişmedi ve yine Apple oldu. Fakat tabloda dikkat çeken en önemli 2 firma ise Huawei ve Samsung. Her ne kadar satış adeti olarak Apple’ın yanına yaklaşamasalar da çok büyük bir ivme yakalanmış geçtiğimiz seneye oranla. Fakat Samsung ve Huawei, Apple ile arasındaki farkı kapatıyor gibi görünüyor.

Çinli teknoloji devi Huawei büyüme anlamında rakiplerini geride bırakarak satışlarını üç katına çıkardı ve 2018’in ilk çeyreğine kıyasla payını ikiye katladı. Apple 12.8 milyon, Xiaomi ise 6.6 milyon adet sevkiyat gerçekleştirirken Huawei, 5 milyon sevkiyatla %282.2 gibi rekor bir büyüme kaydetti.
2019’un ilk çeyreğinde , geçen senenin aynı dönemine göre sevkiyatta %55.2’lik bir artış yaşanmış. 31.9 Milyon adetten , 49.6 Milyona çıkmış adetsel anlamda bu da giyilebilir teknoloji alanının gerçek anlamda gelecek vadettiğini gösteriyor. Fakat akıllı telefon sektöründeki olan kırılma hala yaşanmış görünmüyor.

Mert Büyük
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi Makina Mühendisliği öğrencisi Mert, tam bir Apple hayranı. Teknolojiyi yakından takip eden Mert, technosfer.com.tr'de okuyucular için güncel haberler üretiyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları