SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Pokemon Go’ya New York’tan Esinlenerek Yaratılan Canavarlar Bugün Eklendi Pokemon Go’ya New York’tan Esinlenerek Yaratılan Canavarlar Bugün Eklendi
ÖNCEKİ
Steam’in Keşfet Özelliğine Gelen Yeni Güncelleme Bağımsız Geliştiricilerin İşini Zorlaştırıyor Steam’in Keşfet Özelliğine Gelen Yeni Güncelleme Bağımsız Geliştiricilerin İşini Zorlaştırıyor
1315
487 0

ABD Hükumeti Mark Zuckerberg’ın E-maillerini Okumak İsteyebilir

ABD Hükumeti Mark Zuckerberg’ın E-maillerini Okumak İsteyebilir
Yazar: Elif Aybüke Ural

17 Eylül 2019

 

ABD Hükumetinin yürüttüğü antitrust soruşturması kapsamında, birçok teknoloji devinin CEO’suna ait maillere kontrol edilme amacıyla el konulabilir. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Apple’ın baş yöneticisi Tim Cook ve dünyanın en zengin adamı olan Amazon kurucusu Jeff Bezos’un mailleri rekabet karşıtı yaptırımları içerip içermediklerine dair resmi birimler tarafından sıkıca incelenebilir.

 

Bu inceleme talebi, Google, Amazon ve Apple gibi şirketlerin işlerini nasıl yürüttüğüne dair daha çok fikir sahibi olabilmek için ABD Temsilciler Meclisi kanadından geldi. Meclis üyelerinin aradığı bazı emailler, Amazon’un Whole Foods’la anlaşması,  Google’ın YouTube ve Android’i satın alması ve Facebook’un WhatsApp ve Instagram’yı kendi bünyesine katması gibi yüksek  meblağlar ödenerek gerçekleştirilen ticari bilgileri içeriyor. Fakat Reuters’un aktardığı bilgilere göre Meclis ayrıca şirketlerin pazar payı, rakipleri, belirli ürünler için topladıkları müşterisi kitlesi ve önceki soruşturmalardan da bilgiler istediği öğrenildi.

Bir önceki yazımız olan Steam'in Keşfet Özelliğine Gelen Yeni Güncelleme Bağımsız Geliştiricilerin İşini Zorlaştırıyor başlıklı makalemizde güncelleme, Steam ve valve hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Doğrudan iPhone 'unuzdan Bir Podcast veya Vlog Kaydedin

" ABD Hükumeti Mark Zuckerberg’ın E-maillerini Okumak İsteyebilir konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere ABD Hükumeti Mark Zuckerberg’ın E-maillerini Okumak İsteyebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda ABD Hükumeti Mark Zuckerberg’ın E-maillerini Okumak İsteyebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.