SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Drone teslimat programına İsviçre’de devam ediliyor Drone teslimat programına İsviçre’de devam ediliyor
ÖNCEKİ
Tetris Royale Android ve iOS’a geri dönüyor Tetris Royale Android ve iOS’a geri dönüyor
3540
1311 0

Adobe Premiere Pro düzenlemeler yapıyor

Adobe Premiere Pro düzenlemeler yapıyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

24 Ocak 2020

Adobe , ekiplerin projelerde birlikte çalışmasına yardımcı olacak Productions adlı Premiere Pro için yeni bir özelliği önizliyor. Bugün Sundance Film Festivali’nde duyurulan yeni panel, film yapımcıları göz önünde bulundurularak tasarlandı. Ayrıca Terminator: Dark Fate ve Dolemite Is My Name arkasındaki üretim ekiplerinin girdileriyle oluşturuldu. Adobe , bu özelliğin özel bir yapısının şu anda David Fincher’ın Mank’ında editoryal olarak kullanıldığını belirtti.

Productions aslında, Google Drive gibi paylaşılan bir klasör sistemi olarak işlev gören ve editörler arasında varlıkları paylaşmayı daha kolay ve daha işbirlikçi hale getiren yeni bir paneldir. Adobe, blogunda, büyük projeleri makaralar ve sahneler etrafında düzenlenen daha küçük parçalara bölerek yönetmek veya epizodik gösterileri mevsime göre gruplandırmak gibi potansiyel kullanım durumlarını açıklıyor. Bu özellik, varlıkları kolayca erişilebilir hale getirmek için. Böylece takımlar çiftleri oluşturmak zorunda kalmadan başlık dizileri veya ses ögeleri gibi yinelenen varlıkları alabilir. Ajanslar ayrıca müşterilerinin her birine üretim tahsis edebilir.

Yeni üretim paneli, birden fazla Editörün aynı üretimde farklı projeler üzerinde çalışmasına izin veren paylaşılan yerel depolama alanını kullanır. Bir proje kilitleme özelliği hala diğer insanların işinizi erişmesine izin verirken, üzerinde kaydedilme sağlayarak projelerinizi korur. Diğer kullanıcılar içeriği kopyalayabilir, ancak düzenlemenizi tamamlayana kadar değişiklik yapamazlar. Adobe, bir üretim üzerinde çalışan herkesin, çizik diskler, GPU oluşturucu ve yakalama ve giriş hazır ayarları da dahil olmak üzere projeler için aynı ayarları paylaşacağını söylüyor. Adobe, blogunda” bulut depolama alanına kopyalamadığınız müddetçe  bulutta hiçbir şey olmayacak ” diye açıklıyor. Ayrıca konuşmasına “Gerekirse, tüm işinizi internet bağlantısı olmadan yapabilirsiniz” eklliyor.

Adobe, Creative Cloud’u ekip çalışmasına daha elverişli hale getirerek, yazılımlarının daha fazlasına işbirlikçi özellikler sunuyor. Şirketin UI prototipleme yazılımı Adobe XD, geçen yıl Kasım ayında bir beta ortak düzenleme özelliği ekledi.

Bir önceki yazımız olan Tesla , Michigan'da araba satmak için anlaşma yaptı başlıklı makalemizde Michigan ve Tesla hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Tesla , Michigan'da araba satmak için anlaşma yaptı

" Adobe Premiere Pro düzenlemeler yapıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Adobe Premiere Pro düzenlemeler yapıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Adobe Premiere Pro düzenlemeler yapıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.