SON DAKİKA TEKNOLOJİ 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri 12:51 Lg K41s Sorun Şikayet Özellikleri 15:32 Oppo A31 Sorun Şikayet Özellik 18:18 iPhone ‘unuzu satmadan önce yapmanız gerekenler
SONRAKİ
Getac Tabletleri ile uçaklar daha az sürede ikmal yapıyor Getac Tabletleri ile uçaklar daha az sürede ikmal yapıyor
ÖNCEKİ
Arama sıralamasında orijinal raporlamayı teşvik edecek Arama sıralamasında orijinal raporlamayı teşvik edecek
2913
1079 0

Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak

Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak
Yazar: Elif Aybüke Ural

16 Eylül 2019

Adobe, Premiere Pro’ya getireceği yapay zeka destekli ‘Otomatik Çerçeveleme’ özelliği ile farklı sosyal mecralar için çok fazla zamanınızı yiyen video düzenleme işine bir son vermeyi planlıyor. Bu özellik nasıl mı? Eğer elinizde Youtube’a, Instagram Hikayesine ve Instagram gönderisi atmak istediğiniz bir video olsaydı, paylaşım yapmadan önce videoyu üç farklı çerçeve oranına getirmek için düzenlemeniz gerekirdi. Fakat Otomatik Çerçeveleme özelliği videoda gerçekleşen olayı tanımlayıp, buna göre ekranı kare, yatay ve 16:9 çerçeve oranında otomatik olarak keserek videonun asıl odak noktasını o çerçeveye yerleştirerek paylaşıma hazır hale getiriyor. Adobe’nin yapay zeka platformu olan Adobe Sensei’yi kullanan özellik, bugün gerçekleşen Uluslararası Yayın Sözleşmesi etkinliğinde tanıtıldı.

Otomatik çerçeveleme özelliği aslında, Adobe Premiere programının ‘Timeline’ kısmı üzerinden videolara eklenen bir efekt olarak görülebilir. Ayrıca kullanıcılar, algoritmanın videodan ne kadar hareket beklendiğini kavrayabilmesi için üç farklı ön ayar (Ağır Çekim, Normal Çekim, Hızlı Çekim) seçebilecek. Efekt bununla da kalmayıp, içeriğinizdeki olayı takip eden görüntü kareleri oluşturarak, elle ince ayar yapmanıza olanak kılacak. Son olarak, her çerçeve oranına göre uygun yazı boyutunu belirleyerek video düzenleyen kullanıcılara oldukça fazla zaman kazandıracak.

Bir önceki yazımız olan Arama sıralamasında orijinal raporlamayı teşvik edecek başlıklı makalemizde değerlendirme, google ve spam hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor


" Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.