SON DAKİKA TEKNOLOJİ 14:14 Audi İkinci Elektrikli Arabası E-Tron Sportback’i Duyurdu 14:27 Su Geçirmeyen Oyuncu Klavyesi; Asus TUF Gaming K7 13:30 HUAWEI’nin Türkiye’de Çekilen İlk Akıllı Saat Reklam Filmi Yayında 18:18 Samsung, Telefonlar için  Yeni Kamera Modları Kullanacak 14:54 Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı
SONRAKİ
Call of Duty: Modern Warfare Sistem Gereksinimleri Call of Duty: Modern Warfare Sistem Gereksinimleri
ÖNCEKİ
Assassin Creed Yaratıcısı Tüm Bu Kuleler İçin Üzgün Olduğunu Söyledi Assassin Creed Yaratıcısı Tüm Bu Kuleler İçin Üzgün Olduğunu Söyledi
3402
1260 0

Airbnb İngiltere Vergi Makamları Tarafından Denetlendi

Airbnb İngiltere Vergi Makamları Tarafından Denetlendi
Yazar: Elif Aybüke Ural

23 Ekim 2019

Ev kiralama sitesi Airbnb, HM Revenue & Customs tarafından vergi soruşturması yapılmasının yasal işlemlere yol açabileceği konusunda uyardı.

Airbnb UK’ye yeni açılan hesaplardaki bir not, HMRC tarafından “şirketin işini etkileyen vergi yasaları veya düzenlemeleri” ile temasa geçtiğini bildirdi. San Francisco merkezli şirketin iki İngiltere kuruluşu bulunmaktadır- işi pazarlayan ve destekleyen Airbnb UK ve Airbnb ev sahipleriyle ABD, Çin ve Hindistan dışındaki konuklar arasındaki ödemeleri işleyen Airbnb Payments UK. Geçen yıl, Airbnb İngiltere, 455.076 £ kar ve 14.2 milyon £ ciro karşılığında 146.059 £ vergi ödedi. Ödeme kolu 353,7 milyon dolar ciroya sahipti (273,2 milyon pound), ancak sadece 1,5 milyon dolar kar elde etti ve 303,823 dolar vergi ödedi.

Şirket, yaptığı açıklamada, “Kuralları uygularız ve iş yaptığımız yerlerdeki borçlu olduğumuz tüm vergileri öderiz. Kurallar bugün geçerli olduğu için geçerlidir ve gelecekte geçerli olan kurallar için geçerli kalacaktır’’ dedi.

Airbnb, gelecek yıl 2020’nin en yüksek profilli hisse satışlarından biri olması beklenenin üzerine gitmeyi planlıyor. Eylül ayında ikinci çeyrek küresel gelirinin 1 milyar dolara ulaştığını, ancak kâr elde edip etmediğini söylemediğini belirtti.

Hem eBay hem de PayPal, bir HMRC incelemesinin ardından 2017 yılında ekstra vergi ödedi. Son aylarda, Amazon ve Facebook, İngiltere’deki vergi faturalarının büyüklüğü konusunda eleştiriye başladılar.

Bu ayın başlarında, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), küresel firmaların daha fazla vergi ödemesini sağlamak amacıyla vergi değişiklikleri önerdi. Öneriler, hükümetlere özellikle Apple, Facebook ve Google gibi büyük teknoloji firmalarını vergi konusunda daha fazla güç verecektir.

" Airbnb İngiltere Vergi Makamları Tarafından Denetlendi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Airbnb İngiltere Vergi Makamları Tarafından Denetlendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Airbnb İngiltere Vergi Makamları Tarafından Denetlendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunu ve teknolojiye ilgisi çok olan, uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler üreten bir editörüm.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye