SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Epic Games Store’a Yeni Bir Vitrin Görünümü Geliyor Epic Games Store’a Yeni Bir Vitrin Görünümü Geliyor
ÖNCEKİ
Microsoft’un Yeni “Data Dignity” Ekibi Kullanıcılara Verileri Konusunda Daha Fazla Kontrol Olanağı Sağlamak İstiyor Microsoft’un Yeni “Data Dignity” Ekibi Kullanıcılara Verileri Konusunda Daha Fazla Kontrol Olanağı Sağlamak İstiyor
1293
479 0

Airbus Şirketi VPN Aracılığıyla Hacklendi

Airbus Şirketi VPN Aracılığıyla Hacklendi
Yazar: Elif Aybüke Ural

28 Eylül 2019

Dev havacılık şirketi Airbus, hassas bilgileri çalmak için tedarikçilerin sağladığı VPN’leri hedef alan bir grup hacker tarafından siber saldırılara maruz kaldı. Geçtiğimiz yılı baz aldığımızda, şirketin 4 büyük saldırının hedefi olduğunu görüyoruz. Airbus’ın son teknoloji yazılımlara ve ürünlere sahip olmasının yanı sıra askeri tedarikçi olmasıyla birlikte dünyanın en büyük ticari uçak üreticisi olması şirketi hackerlar için güzel bir hedef haline getiriyor.

Dev şirket, geçtiğimiz Ocak ayında “verilere yetkisiz erişimle sonuçlanan” bir güvenlik hatası olduğunu açıklamıştı fakat bu saldırılara aşina olan kimseler, Airbus’ın geçen yıl gerçekleştirilen, bunlara nazaran, çok daha büyük bir siber saldırının ana hedefi olduğunu ortaya çıkarmıştı. Airbus’ın bünyesinde barındırdığı hassas verilere erişmek için hackerlar kendilerine, şirket için motor üretimi sağlayan Rolly-Royce, Fransız teknoloji tedarikçisi Explore ve şirketin anlaşması bulunan diğer iki isimsiz Fransız firmayı hedef belirlemiş.

Bir önceki yazımız olan Microsoft'un Yeni "Data Dignity" Ekibi Kullanıcılara Verileri Konusunda Daha Fazla Kontrol Olanağı Sağlamak İstiyor başlıklı makalemizde Data Dignity ve microsoft hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Facebook Siyasi Reklam Politikasına Meydan Okudu

" Airbus Şirketi VPN Aracılığıyla Hacklendi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Airbus Şirketi VPN Aracılığıyla Hacklendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Airbus Şirketi VPN Aracılığıyla Hacklendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.