SON DAKİKA TEKNOLOJİ 12:12 iPhone Sahibi Olmak Artık Daha Kolay 23:08 ASUS TUF GAMİNG K7 Sorun, Şikayet Özellik 21:30 Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir 20:30 Doğrudan iPhone’unuzdan Bir Podcast veya Vlog Kaydedin 19:30 PS5, Bu Muhteşem Cihazla Sanal Gerçeklik Oyunlarını Bir Üst Seviyeye Çıkarabilir
SONRAKİ
Saints Row Oyunu 2020’de Piyasaya Sunulacak Saints Row Oyunu 2020’de Piyasaya Sunulacak
ÖNCEKİ
Steam, iOS ve Android Cihazlarınızı Uzaktan PC Çok Oyunculu Oyunlara Katılım Sağlıyor Steam, iOS ve Android Cihazlarınızı Uzaktan PC Çok Oyunculu Oyunlara Katılım Sağlıyor
3218
1192 0

Alias Grace’in 2. Sezonu Gelecek Mi?

Alias Grace’in 2. Sezonu Gelecek Mi?
Yazar: Elif Aybüke Ural

23 Kasım 2019

Netflix resmi olarak hiçbir şeyi onaylamadı. Ancak, Alias Grace yalnızca bir kereye mahsus bir dizi olarak tasarlandığı için olası görünmüyor. Cinayet gizemi çözülemediği için taraftarlar ikinci bir dizi için umutlu.

Mini dizi aynı adı taşıyan 1996 romanına dayanarak, TV uyarlamaları haline gelen The Handmaid’in Tale ve Wandering Wenda adlı romanları ile tanınmaktadır. Gösteri eleştirel beğeni topladı ancak bir diğer önemli Margaret Atwood uyarlamasından farklı olarak, Alias Grace’in mini serisi ı The Handmaids Tale’in hikayeyi altı bölümde anlatması amaçlandı. Altı bölümlük dizi Kasım 2017’de piyasaya sürüldü. TV adaptasyonu 20 yıldır yapım aşamasında. Ayrıca yazar ve yapımcı Sarah Polley, Atwood’dan 17 Yaşında romanını uyarlama haklarını istedi.

Kanada’da 1843’te kurulan komplo, Grace Marks (Sarah Gadon tarafından oynanan) bir hizmetçi haline gelen ve işverenini ve ev sahibini öldürmekten suçlu bulunan İrlandalı bir göçmenin hikayesini anlatıyor. Altı bölümlük dizi, Grace ile psikologu Dr. Simon Jordan (Edward Holcroft) arasındaki oturumlara dayanarak, aklı başında olup olmadığını ve erken tahliyeyi hak edip etmediğini belirlemek zorunda kalıyor. Dr Simon Jordan, Grace’in gerçekten suç işleyip işlemediğini ve eğer öyleyse nedenini bulmaya çalışıyor. Bu oturumlar boyunca, Grace bir kadın ve yoksul bir göçmen olarak yaşadığı zor zamanları anlatıyor. Dizi boyunca, önemli konuları gündeme getiren sınıf, yolsuzluk, kimlik, cinsiyet ve zihinsel sağlık temaları mevcuttur. Yazar ve Yapımcı Sarah Polley, Times’a “İşkencenin Masalı, kadın haklarının aşınması durumunda bize olası bir geleceğe açılan bir pencere sunuyor. “ Alias ​​Grace, kadınların hakları olmadan önce nasıl olduklarına bir göz atıyor. Bu noktada, kadınların haklarının inanılmaz derecede güvencesiz ve kırılgan olduğu durumlarda geriye ve ileriye bakmak çok önemlidir ” açıklamasında bulundu. Her ne kadar muhtemel olmasa da, şov yenilenirse bu hikaye ile devam eder ve belki de bir çözüm sunacak gibi geliyor.

Grace Marks’ın karakteri, Kanada’ya gelen İrlandalı bir göçmen olan gerçek Grace Marks’ı temel alır. Grace Marks, işvereni Thomas Kinnear ve hizmetçisi Nancy Montgomery’yi öldürdüğü için ömür boyu hapsedildi. Hem romanda hem de dizide kurgusal bir psikolog olan Simon Jordan, Alias Grace’deki hapishane sahneleri, gerçek Grace Marks’ın 30 yıl hapsedildiği Kingston Hapishanesinde yerinde çekildi.

 

" Alias Grace’in 2. Sezonu Gelecek Mi? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Alias Grace’in 2. Sezonu Gelecek Mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Alias Grace’in 2. Sezonu Gelecek Mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye