SON DAKİKA TEKNOLOJİ 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri 12:51 Lg K41s Sorun Şikayet Özellikleri 15:32 Oppo A31 Sorun Şikayet Özellik 18:18 iPhone ‘unuzu satmadan önce yapmanız gerekenler
SONRAKİ
Honda Accord 2020 Efsane Özellikler İle Geliyor! Honda Accord 2020 Efsane Özellikler İle Geliyor!
ÖNCEKİ
iPhone 11’lere Güç Verecek İşlemci Üretilmeye Başladı ! iPhone 11’lere Güç Verecek İşlemci Üretilmeye Başladı !
2765
1024 0

Almanya Elektrikli Kamyon Yolu Projesine Başladı!

Almanya Elektrikli Kamyon Yolu Projesine Başladı!
Yazar: Technosfer Yönetim

12 Mayıs 2019

Hava kirliliği yüzünden dünya üzerindeki bir çok şehir zorlu günler geçiriyor. Bu durumun önüne geçebilmek için Almanya “elektrikli otoyol” projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Şu zamana kadar neden yapılamadı diye düşüneceğimiz bir proje olan elektrikli otoyol projesinin yakın zamanda hayata geçirilmesi düşünülüyor.

Almanya halkının uzun yıllardır teknolojide edinmiş oldukları bilgi birikimi ile yakın zaman içerisinde karşımıza çıkacak olan proje ilk etapta yüksek tonajlı tır gibi araçları kapsayacak. Frankfurt ve Darmstadt arasındaki otobanın 5100 metrelik bir alanında testlerine başlanılan “eHighway” sisteminin trafiği aksatmaması açısından eski bir askeri havalimanı sahasında yapıldığı belirtiliyor.

Daha önce buna benzer bir proje 2016 yılında İsveç’te denenmişti ancak bu proje bir fikirden ileriye gidememişti. İsveç’te yapılan projede kamyonların üst kısımlarında bulunan alana elektrik kablolarına bağlantı sağlayacak bir pantograf yerleştiriliyordu. Kamyonlar bu pantograf sayesinde fren yaptıklarında hat üzerine elektrik vererek tüketimi oldukça azaltıyorlar.

Kamyonların bu proje ile açık havaya karıştırmış olduğu yakıt atığı gazların miktarının kısa vadede düşecek olması pek mümkün gözükmese bile uzun vadede bu proje ve Tesla gibi projeler ile kamyonların yaymış olduğu gaz miktarı oldukça düşecek gibi gözüküyor. İlk etapta 135 bin km’lik yapılacak olan testlerde bu miktarın ne kadar indirilebileceği ve ne kadar verimli olduğu araştırılıyor olacak. Sonrası içinde yakın zaman içerisinde yeni gelişmelerin olacağı düşünülüyor.

 

Bir önceki yazımız olan iPhone 11'lere Güç Verecek İşlemci Üretilmeye Başladı ! başlıklı makalemizde 2019 iphoneları, a13 işlemcisi ve apple hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  MSI Monitör Mermiye Kafa Attı Çalışmaya Devam Etti!
KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Almanya Elektrikli Kamyon Yolu Projesine Başladı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Almanya Elektrikli Kamyon Yolu Projesine Başladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Almanya Elektrikli Kamyon Yolu Projesine Başladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Yönetim Hakkında:

Technosfer Yönetim olarak sizlere en kaliteli içeriğin sunulması için elimizden geleni yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.