SON DAKİKA TEKNOLOJİ 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir? 21:43 Samsung Galaxy M30s Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 19:12 Samsung Galaxy A51 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri
SONRAKİ
Xiaomi Redmi Note 8 Sorun Şikayet Özellik Xiaomi Redmi Note 8 Sorun Şikayet Özellik
ÖNCEKİ
Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
4369
1618 0

Android 10 Kullanıcıları İçin Mevcut Olan Android Auto Uygulaması

Android 10 Kullanıcıları İçin Mevcut Olan Android Auto Uygulaması
Yazar: Elif Aybüke Ural

6 Kasım 2019

Google son zamanlarda Android Auto’yu Android 10 işletim sistemine entegre etti, ayrı bir uygulamaya duyulan ihtiyacı ortadan kaldırdı. Ancak bu, uyumlu olmayan bir ana üniteye sahip bir arabanın sahibi olan Android 10 kullanıcılarının artık geçmişte mümkün olan telefonlarını Android Auto’yu kullanamayacakları anlamına geliyordu. Böylece Eylül ayında, Google, özellikle Android 10 kullanıcıları için yeni bir bağımsız Android Auto uygulaması yayınlayacağına söz verdi ve bugün bu uygulama nihayet Google Play Store’de yerini aldı.

Açıkça “Telefon Ekranları için Android Otomatik” olarak adlandırılan yeni uygulama, AndroidPolice’in işaret ettiği gibi APK Mirror’da mevcut olmasına rağmen, yalnızca belirli Android 10 cihazlarıyla uyumludur. Tam olarak beklediğiniz şey, akıllı telefonunuzun ekranında tam Android Auto deneyimini kullanması.

Peki, Google’ın tek başına bağımsız Android Auto uygulamasından kurtulmak için tamam olmasının nedeni, şirketin bu yılın başlarında önizlemesini yaptığı Google Asistanı “sürüş modu” ile değiştirilmiş olmasıydı. Ancak Google Assistant’ın sürüş modu hala kullanılamıyor ve bir sözcü Salı günü Verge’ye, ne zaman yayınlanacağına dair “şu anda güncelleme olmadığını” söyledi.

Yani, bu gerçekleşene kadar, bu yeni bağımsız uygulama, Android Auto-uyumlu bir ana ünite olmadan Android 10 kullanıcılarının nasıl geçeceğini açıklıyor. Yeni Google Asistanı sürüş modu nihayet düştüğünde, telefon ekranları için Android Otomatik Android muhtemelen kaybolur. 

Bu arada, Google, önümüzdeki birkaç yıl içinde Volvo, Renault-Nissan ve General Motors tarafından yapılan otomobillerde görünmeye başlayacak gömülü bir Android Automotive işletim sistemi üzerinde de çalışıyor.

Bir önceki yazımız olan Meizu Note 9 Özellikleri Sorun Şikayet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKU  Google Kızdı, Türkiye'de Youtube Kullanılamıyacak

" Android 10 Kullanıcıları İçin Mevcut Olan Android Auto Uygulaması konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Android 10 Kullanıcıları İçin Mevcut Olan Android Auto Uygulaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Android 10 Kullanıcıları İçin Mevcut Olan Android Auto Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.