Yükleniyor ..

Yükleniyor ..

Akıllı Telefon Depolama Seçimi: Ne Kadarı Gerekli?

2 hafta önce Yorum 4 toplam oy 1 dk okuma süresi
Akıllı Telefon Depolama Seçimi: Ne Kadarı Gerekli?

Akıllı telefon satın alırken en çok dikkat ettiğimiz, etmemiz gereken alanlardan biri olan depolama hakkında işleri sizin için açıklığa kavuşturduk.

Akıllı telefonlarda kullanılan uygulamaların boyutlarının artması, kameraların kalitelerinin artmasıyla ve yüksek çözünürlüklü videoların hayatımıza girmesi ile başlayıp uzun bir liste haline getirebileceğimiz yüksek depolama gerektiren durumlar, çoğu kullanıcıya baş ağrısı oluşturmakta.

Platformu ne olursa olsun teknolojinin birer harikası olan ancak üretim zorlukları ya da ticari çıkarlar adına depolama alanı olabildiğince kısılan akıllı telefonlarımız, günlük hayatımızı inanılmaz derecede kolaylaştırıyor; ta ki "Hafıza dolu" ya da "Yetersiz depolama alanı"uyarısını görene kadar. Android ve iOS cihazlarda uzun süre temel ve en yaygın depolama miktarı olarak 16 GB kullanılıyordu. 16 GB ile o günlerde rahat bir kullanım imkanına sahipken artık bu miktar çoğu zaman yetersiz kalabiliyor. 

Dikkat: Akıllı telefonunuzun markası, modeli, işletim sistemi ne olursa olsun kullanılabilir depolama alanı daima toplam depolama alanından düşüktür. Bunun nedeni sistem dosyaları ve kurtarma bölümlerinin kapladığı alanları kullanmanın mümkün olmamasıdır.

Sizler için bu anket ve rehberde akıllı telefon satın alırken size en uygun hafıza miktarını bulmanızı sağlayacağız. Yazımıza başlamadan belirtelim; hangi platformda (Android & iOS) telefon alırsanız alın, 2017 yılından itibaren 16 GB depolamaya sahip bir telefon almanızı tavsiye etmiyoruz. 

Akıllı Telefon Depolama Seçimi: Ne Kadarı Gerekli?
  • 50 %
  • 25 %
  • 25 %
  • 0 %
  • 0 %
  • 0 %
  • 0 %
Oy ver
4 oy
Paylaş Paylaş
Yazar
Abdullah Bozdağ

ben abdullah hakkımda daha fazla bilgi için siteme : abdullahbozdag.com'a girebilirsin.