SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Karşınızda Döner Başlıklı LG’nin En Yeni UltraFine 4K Monitörü Karşınızda Döner Başlıklı LG’nin En Yeni UltraFine 4K Monitörü
ÖNCEKİ
Arkadaşlık Uygulaması DNA’ya Dayalı İnsanları Eşleştiriyor Arkadaşlık Uygulaması DNA’ya Dayalı İnsanları Eşleştiriyor
2454
909 0

Apple, Amazon ve Google Bir Araya Geliyor

Apple, Amazon ve Google Bir Araya Geliyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

19 Aralık 2019


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Dünya’nın en büyük şirketlerinden Apple, Amazon ve Google bir araya gelerek akıllı ev sistemleri için yeni bir çalışma grubu oluşturdu.

Grubun genel amacı akıllı ev sistemlerinin birbiri ile uyumlu çalışması amaçlanıyor. Yeni bir bağlantı standardını geliştirmek ve onları telifsiz bir şekilde desteklemeyi hedeflemekte.

Grubunun bir parçası olan şirketler, bu yeni, birleşik bağlantı standardını oluşturmak için açık kaynaklı bir yaklaşım kullanacak. Apple, Amazon ve Google gibi devlerin bir araya gelmesiyle, Proje CHIP aynı zamanda akıllı ev ürünlerinde kullanılan teknolojilerden bu şirketlerden faydalanacak.

Sonuçta, projenin, cihaz üreticilerinin Google Asistan, Siri ve Amazon Alexa ile kolayca çalışan akıllı ev ve akıllı ev cihazlar oluşturmasını kolaylaştırılacak. Akıllı ev cihazları ve akıllı asistanlar arasındaki uyumluluk sorununu çözme umuduyla bu yola çıktı.

Akıllı ev cihazlarının tümü, en popüler akıllı yardımcılardan üçü olan Google Asistanı, Alexa ve Siri’yi aynı anda desteklememektedir. Ayrıca, Apple HomeKit’i destekleyen cihazlar, özellikle ABD dışında, şu ana kadar inanılmaz derecede sınırlıdır.

İşte, Proje CHIP’in, sizin gibi tüketicilerin kolayca kullanabileceği bir standart oluşturabilir. Sizin gibi tüketicilerin akıllı ev cihazları alabileceğimizi, yalnızca Echo’ları veya Google Homes’u veya HomePod’ları evlerimizde kullanmaya kısıtlamadan kullanabileceğini umuyoruz.

Bir önceki yazımız olan Apple News, ABC News ile Seçim Anlaşması İmzaladı başlıklı makalemizde ABC, apple ve Seçim hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Gears Tactics Sistem Gereksinimleri
KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Apple, Amazon ve Google Bir Araya Geliyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple, Amazon ve Google Bir Araya Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Apple, Amazon ve Google Bir Araya Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.