SON DAKİKA TEKNOLOJİ 16:16 Google hesabı otomatik silme yöntemi 09:09 Pentagram , çocuklar için akıllı bir hoparlör tasarladı 17:17 Google Stadia ‘ya 120’den Fazla Oyun Eklenecek 09:09 Çevrimdışı kullanabileceğiz en iyi uygulamalar 09:09 Google , Steam desteği üzerinde çalıştığını bildirdi
SONRAKİ
Path of Exile 2 Duyuruldu Path of Exile 2 Duyuruldu
ÖNCEKİ
Resident Evil 2 ‘Nihai Oyun’ Unvanını Kazandı Resident Evil 2 ‘Nihai Oyun’ Unvanını Kazandı
3893
1442 0

Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı

Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı
Yazar: Elif Aybüke Ural

18 Kasım 2019

Apple, tüm elektronik sigara içme uygulamalarını çevrim Sigariçi mağazasından kaldırıyor. Apple, elektronik sigaranın sağlık üzerindeki etkisi ile ilgili resmi endişelerin artması nedeniyle bu kararın alındığını söyledi. ABD’de 42 ölüm ve 2.100’den fazla akciğer hasarı vakası, elektronik sigara ile bağlantılı solunum yolu hastalıklarına bağlandı. Apple’ın aldığı karar doğrultusunda  iPhone’larda toplam 181 uygulama kullanılamayacağı anlamına geliyor.

Axios’a verilen açıklamada, Apple’ın, buharlaşmanın olumsuz sağlık etkileri ve e-sigaraların gençlere itirazının yol açtığı olası sorun hakkında resmi uyarılarla hemfikir olduğunu belirtti. App Store’un insanların iPhone’ları için programlar almaya güvenebilecekleri bir yer olmasını sağlamak için “büyük özen” gerektiğini belirtti.

Apple’ın mağazasında mevcut olan elektronik sigara  uygulamaları, insanların e-sigaraların bazı özelliklerinin kontrolünü kullanmasına izin veriyor ve diğerleri, elektronik sigara  veya sunulan temalı oyunlar hakkında haberler ile insanları bilgilendiriyor.

Apple, iPhone’larında zaten bir elektronik sigara  uygulaması olan herkesin kullanmaya devam edebileceğini ve herhangi bir yeni Apple cihazına aktarabileceğini söyledi. Elektronik sigara  uygulamalarını ortadan kaldırma hamlesi, Apple’ın e-sigaralarla ilgili yeni uygulamaları kabul etmeyi bırakmaya karar vermesiyle Haziran ayında başladı.

Bir önceki yazımız olan Meizu Note 9 Özellikleri Sorun Şikayet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKU  Apple'ın kendi yayın servisinin rakiplerinden daha ucuz olacağını duyurmasından sonra işler karıştı


" Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.