SON DAKİKA TEKNOLOJİ 21:30 Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir 20:30 Doğrudan iPhone’unuzdan Bir Podcast veya Vlog Kaydedin 19:30 PS5, Bu Muhteşem Cihazla Sanal Gerçeklik Oyunlarını Bir Üst Seviyeye Çıkarabilir 18:30 Son Şans: Apple Watch için Bu Lüks Deri Bantlarında% 25 İndirim 16:16 Twelve South Aksesuarlarında% 20 İndirim
SONRAKİ
Path of Exile 2 Duyuruldu Path of Exile 2 Duyuruldu
ÖNCEKİ
Resident Evil 2 ‘Nihai Oyun’ Unvanını Kazandı Resident Evil 2 ‘Nihai Oyun’ Unvanını Kazandı
3737
1384 0

Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı

Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı
Yazar: Elif Aybüke Ural

18 Kasım 2019

Apple, tüm elektronik sigara içme uygulamalarını çevrim Sigariçi mağazasından kaldırıyor. Apple, elektronik sigaranın sağlık üzerindeki etkisi ile ilgili resmi endişelerin artması nedeniyle bu kararın alındığını söyledi. ABD’de 42 ölüm ve 2.100’den fazla akciğer hasarı vakası, elektronik sigara ile bağlantılı solunum yolu hastalıklarına bağlandı. Apple’ın aldığı karar doğrultusunda  iPhone’larda toplam 181 uygulama kullanılamayacağı anlamına geliyor.

Axios’a verilen açıklamada, Apple’ın, buharlaşmanın olumsuz sağlık etkileri ve e-sigaraların gençlere itirazının yol açtığı olası sorun hakkında resmi uyarılarla hemfikir olduğunu belirtti. App Store’un insanların iPhone’ları için programlar almaya güvenebilecekleri bir yer olmasını sağlamak için “büyük özen” gerektiğini belirtti.

Apple’ın mağazasında mevcut olan elektronik sigara  uygulamaları, insanların e-sigaraların bazı özelliklerinin kontrolünü kullanmasına izin veriyor ve diğerleri, elektronik sigara  veya sunulan temalı oyunlar hakkında haberler ile insanları bilgilendiriyor.

Apple, iPhone’larında zaten bir elektronik sigara  uygulaması olan herkesin kullanmaya devam edebileceğini ve herhangi bir yeni Apple cihazına aktarabileceğini söyledi. Elektronik sigara  uygulamalarını ortadan kaldırma hamlesi, Apple’ın e-sigaralarla ilgili yeni uygulamaları kabul etmeyi bırakmaya karar vermesiyle Haziran ayında başladı.

" Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye