SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Asus Tuf Gaming K7 Sorun, Şikayet Özellik Asus Tuf Gaming K7 Sorun, Şikayet Özellik
ÖNCEKİ
Doğrudan iPhone ‘unuzdan Bir Podcast veya Vlog Kaydedin Doğrudan iPhone ‘unuzdan Bir Podcast veya Vlog Kaydedin
1850
685 0

Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir

Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir
Yazar: Elif Aybüke Ural

9 Aralık 2019

Apple’ın yeni telefonlarından olan iPhone 11 Pro, bir güvenlik araştırmacısı keşfettiğini belirlemediğinde bile kullanıcıların konumlarını izler. iPhone yazılımda bulunan bu açık kullanıcıların dikkatinden kaçmadı.

Brian Krebs, her bir uygulamada yer paylaşımı kapatılsa bile, telefonun bir kullanıcının konumu hakkında veri topladığını tespit etti. Ancak, tüm sistem hiçbir zaman paylaşılmayacak şekilde ayarlandıysa, kullanıcı izlenmekten kaçınabilir. Apple, “bunun beklenen davranış” olduğunu söyledi ve güvenlik sorunu olduğunu reddetti.

Şirket, kullanıcıların konumlarını paylaşma üzerinde ayrıntılı bir kontrol sağlamasına izin verdiği için büyük bir rol oynamıştır; bu nedenle, örneğin Haritalar için ancak açık olan her şey için konumlarını açabilirler.

Bay Krebs, kullanıcıların tüm konum servislerini tamamen Ayarlar> Gizlilik> Konum Servisleri aracılığıyla devre dışı bırakabileceklerini söyledi, ancak bireysel kontrolleri seçtikleri takdirde hala izlenebilirler. Her uygulama ve sistem servisi bu bilgileri “asla istemeyecek şekilde” ayarlanmış olsa bile, konum raporları simgesini gösteren bir videoyu paylaşarak sorunu bildirmesi için Apple ile iletişime geçti.

Bir mühendis,  “Gerçek güvenlik sonuçları görmüyoruz. Konum hizmetleri etkinken, konum hizmetleri simgesinin durum çubuğunda görünmesi beklenir. Bazı sistem hizmetlerinin Ayarlar’da bir geçişi yoktur eklenir’’ diyerek durumu kısaca özetledi. Bu, Bay Krebs’in “şirketin kendi gizlilik politikasına uymadığını” savundu. 2018’de, Google’dan kullanıcılar istememesine rağmen kayıt yerleri olduğu tespit edildi.

Associated Press’in bir raporunda bir Princeton Üniversitesi araştırmacısı günlük işini takip etti ve Google’ın konum geçmişi kapatılmış olsa bile konum işaretlerini kaydettiğini buldu.Bunu tamamen devre dışı bırakmak için kullanıcılar, varsayılan olarak etkin olan ve konum verilerinden söz etmeyen, Web ve Uygulama Etkinliği adı verilen başka bir ayarı kapatmak zorunda kaldı.

Bir önceki yazımız olan Doğrudan iPhone 'unuzdan Bir Podcast veya Vlog Kaydedin başlıklı makalemizde apple, iphone ve podcast hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Otomobillerde KDV ve ÖTV İndirimi Uzadı !
KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.