SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Kendi emojinizi artık kendiniz yaratın Kendi emojinizi artık kendiniz yaratın
ÖNCEKİ
Hatalı RCS Uygulamalarının Büyük Güvenlik Açıkları Yarattığını Söyleniyor Hatalı RCS Uygulamalarının Büyük Güvenlik Açıkları Yarattığını Söyleniyor
4161
1541 0

Apple Haritalar Konusunda Şiddetle Kınandı

Apple Haritalar Konusunda Şiddetle Kınandı
Yazar: Elif Aybüke Ural

1 Aralık 2019

Ukrayna, Kırım’ı Haritalar ve Hava Durumu uygulamalarında Rusya topraklarının bir parçası olarak gösterdiği için teknoloji devi Apple firmasını eleştirdi. Bir Apple sözcüsü, şirketin uluslararası ve yerel yasalara uyduğunu ve yalnızca Rusya’daki kullanıcılar için yapılan değişikliklerin orada yeni mevzuat nedeniyle yapıldığını söyledi.

Rusya’nın 2014’te Ukrayna’dan Kırım’a katılması, uluslararası topluluğun çoğu tarafından kınandı. Apple, yaptığı açıklamada, Rusya dışında Kırım konusunda Haritalarında herhangi bir değişiklik yapmadığımızı vurguladı. “Haritalarımızı etiketlemede bir karar vermeden önce, uluslararası yasaları ve ilgili ABD yasalarını ve diğer yerel yasaları gözden geçirir ve yasalarca isteniyorsa değişiklikler yaparız” dedi.

Apple, tartışmalı sınırların nasıl ele alındığının gözden geçirilmesinin bir sonucu olarak ekledi. Gelecekte daha fazla değişiklik yapabilir. “Niyetimiz, müşterilerimizin dünyanın her yerinde Google Haritalar ve diğer hizmetleri kullanmaktan zevk alabilmelerini sağlamaktır.”

Apple’ın Rusya’daki kullanıcılar için Kırım haritasındaki değişiklikler, eski sınırları “yanlışlık” olarak nitelendiren bir açıklamada bulundu. Rusya Parlamentosu’nun alt binası olan Devlet Duma’nın haftasında daha önce açıklanmıştı.

 

Bir önceki yazımız olan Hatalı RCS Uygulamalarının Büyük Güvenlik Açıkları Yarattığını Söyleniyor başlıklı makalemizde güvenlik, iMessage ve mesajlaşma hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Siri Kullanıcılara iMessage Uygulamasının Yerine Geçecek Mesaj Uygulamaları Sunacak

" Apple Haritalar Konusunda Şiddetle Kınandı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple Haritalar Konusunda Şiddetle Kınandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Apple Haritalar Konusunda Şiddetle Kınandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.