SON DAKİKA TEKNOLOJİ 12:12 iPhone Sahibi Olmak Artık Daha Kolay 23:08 ASUS TUF GAMİNG K7 Sorun, Şikayet Özellik 21:30 Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir 20:30 Doğrudan iPhone’unuzdan Bir Podcast veya Vlog Kaydedin 19:30 PS5, Bu Muhteşem Cihazla Sanal Gerçeklik Oyunlarını Bir Üst Seviyeye Çıkarabilir
SONRAKİ
Kendi Emojinizi Yaratın Kendi Emojinizi Yaratın
ÖNCEKİ
Hatalı RCS Uygulamalarının Büyük Güvenlik Açıkları Yarattığını Söyleniyor Hatalı RCS Uygulamalarının Büyük Güvenlik Açıkları Yarattığını Söyleniyor
3575
1324 0

Apple Şiddetle Kınandı

Apple Şiddetle Kınandı
Yazar: Elif Aybüke Ural

1 Aralık 2019

Ukrayna, Kırım’ı Haritalar ve Hava Durumu uygulamalarında Rusya topraklarının bir parçası olarak gösterdiği için teknoloji devini eleştirdi. Bir Apple sözcüsü, şirketin uluslararası ve yerel yasalara uyduğunu ve yalnızca Rusya’daki kullanıcılar için yapılan değişikliklerin orada yeni mevzuat nedeniyle yapıldığını söyledi.

Rusya’nın 2014’te Ukrayna’dan Kırım’a katılması, uluslararası topluluğun çoğu tarafından kınandı. Apple, yaptığı açıklamada, “Rusya dışında Kırım konusunda Apple Haritalarında herhangi bir değişiklik yapmadığımızı vurguladı. “Haritalarımızı etiketlemede bir karar vermeden önce, uluslararası yasaları ve ilgili ABD yasalarını ve diğer yerel yasaları gözden geçirir ve yasalarca isteniyorsa değişiklikler yaparız” dedi.

Apple, tartışmalı sınırların nasıl ele alındığının gözden geçirilmesinin bir sonucu olarak ekledi, gelecekte daha fazla değişiklik yapabilir. “Niyetimiz, müşterilerimizin dünyanın her yerinde Google Haritalar ve diğer Apple hizmetlerini kullanmaktan zevk alabilmelerini sağlamaktır.”

Apple’ın Rusya’daki kullanıcılar için Kırım haritasındaki değişiklikler, eski sınırları “yanlışlık” olarak nitelendiren bir açıklamada, Rusya Parlamentosu’nun alt binası olan Devlet Duma’nın haftasında daha önce açıklanmıştı.

 

" Apple Şiddetle Kınandı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple Şiddetle Kınandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Apple Şiddetle Kınandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye