SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Blizzard Overwatch 2’yi Duyurdu Blizzard Overwatch 2’yi Duyurdu
ÖNCEKİ
Sony Ocak 2020’de Canlı TV Hizmeti PlayStation Vue’yu Kapatıyor Sony Ocak 2020’de Canlı TV Hizmeti PlayStation Vue’yu Kapatıyor
3839
1422 0

Apple TV Plus Ücretsiz Çünkü Apple’ın Son Oyunu Amazon Prime’ı Taklit Ediyor

Apple TV Plus Ücretsiz Çünkü Apple’ın Son Oyunu Amazon Prime’ı Taklit Ediyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

2 Kasım 2019

Apple CEO’su Tim Cook, yatırımcılar neden şirketin gelecek yayın hizmeti olan Apple TV Plus’ı esasen bir kenara bırakmaya karar verdiklerini sorduğunda basit bir cevap verdi: ‘’ Bu kullanıcılarımız için bir hediye” dedi.

Apple TV Plus, teknik olarak ayda 4.99 dolara mal olacak, ancak yeni veya yenilenmiş bir Apple donanımı satın alan herkes bir yıllık ücretsiz aboneliğe sahip olacak. Bu müşteriler daha sonra Aile Paylaşımı planlarında beş kişi alabilecekler. Aboneleri en üst düzeye çıkarmak, şirket ve Apple’ın stratejisini belirlemeye istekli yatırımcılar için önemli.

Bu, şirketin yıllardır uğraştığı yeni bir alan. Tüm kullanıcılar TV Plus’ın çıkıp çıkamayacağını merak ediyor. Müşteriler, şirketin ekosistemi içinde tutan sürekli, abone bazlı ürünlerin ekosistemini oluşturmak çok önemlidir. 

Apple Music, Apple Arcade, Apple News Plus ve şimdi Apple TV Plus, insanlara daha geniş Apple ekosistemi için bir yol sağlamak için çalışıyor. Bu, iOS kullanıcılarının iCloud depolama alanı ve şirketin iPhone kiralama programı dahil olmak üzere bugün için ödediği donanım tabanlı abonelikleri içermiyor. Her hizmet kendi ödeme yapan abonelerini kendine çekiyor, ancak Apple için daha birleşik bir müşteri tabanı oluşturmak için bu hizmetlerin hepsinin bir araya getirildiği bir geleceği var. 

Apple TV Plus artık ücretsiz olduğundan çoğu kullanıcı bunun kalıcı olacağını düşünüyor ama bu olası görülmüyor. Müşteriler Amazon Prime Video için ödeme yapıyor. Ayrıca her ay Amazon Müzik ve bir de ücretsiz Twitch Prime aboneliği alıyorlar. Apple, Amazon’un başarısını büyük avantajını kullanarak çoğaltmak istiyor. Müşteriler Apple’ın uygulamalarına güvendikten sonra, yeni bir iPhone veya MacBook’a yükseltme yapmak daha da mantıklı geliyor.

Bir önceki yazımız olan Sony Ocak 2020'de Canlı TV Hizmeti PlayStation Vue'yu Kapatıyor başlıklı makalemizde disney, netflix ve Playstation hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Apex Legends, 1 milyon dolar ödedi

" Apple TV Plus Ücretsiz Çünkü Apple’ın Son Oyunu Amazon Prime’ı Taklit Ediyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple TV Plus Ücretsiz Çünkü Apple’ın Son Oyunu Amazon Prime’ı Taklit Ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Apple TV Plus Ücretsiz Çünkü Apple’ın Son Oyunu Amazon Prime’ı Taklit Ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.