Apple Watch EKG Özelliği Avrupa'ya Geldi! | Technosfer

Apple Watch EKG Özelliği Avrupa’ya Geldi!

Apple Watch EKG Özelliği Avrupa’ya Geldi!

Apple Watch’un 4.Serisi ile birlikte kullanıma sunulan fakat sadece ilk başta ABD’de kullanılabilen EKG özelliği Avrupa’da 19 ülkeye açılıyor. Detaylar haberimizde

Apple Watch Series 4, tanıtıldığından bu yana özellikle sağlık tarafında sunduğu ek özellik EKG ile kullanıcıların ritmik bozukluklarını doğru bir şekilde tanımlaması ile dikkatleri üzerine çekiyor fakat sadece bu özellik ABD’de kullanılabiliyordu. watchOS 5.2 güncellemesi ile beraber Apple, bu tarafa da el atıyor ve AB Sağlık Komisyon’undan aldığı onay ile beraber Avrupa’da Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Portekiz, Romanya, İspanya, İsveç, İngiltere ve İsviçre ülkelerinde EKG’yi kullanıma açıyor. Ayrıca bu ülkelerin yanı sıra Hong Kong’da da kullanıma sunulacak.

Ayrıca sadece Apple Watch Series 4 modelinde olan aritmi bildirimleri ise WatchOS 5.2 ile beraber önceki modellere de kullanıma sunuluyor. Normalde EKG ile çalışan bu özellik, diğer seri Apple Watch’ları nabız ölçer sensörü ile çalışacak şekilde entegre edildiği belirtiliyor.

Apple ayrıca bu alanda oldukça emek vermiş gibi gözüküyor ,  bildirimin sağlıklı çalışabilmesi için Stanford Üniversitesi ile 400 bin gönüllü üzerinde testler yaptığı ifade ediliyor. Apple Watch modelleri sağlıklı tespit için 65 dakika boyunca en az 5 kere aritmi semptomu algılarsa uyarı verecek şekilde optimize edilmiş.

Eğer WatchOS 5.2 güncellemesini yüklemediyseniz iPhone’ununuzun Watch uygulamasına girip Yazılım Güncellemesi kısmından yeni güncellemeyi cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Mert Büyük
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi Makina Mühendisliği öğrencisi Mert, tam bir Apple hayranı. Teknolojiyi yakından takip eden Mert, technosfer.com.tr'de okuyucular için güncel haberler üretiyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları