SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Google Haritalar ’a Yeni Özellik Geliyor Google Haritalar ’a Yeni Özellik Geliyor
ÖNCEKİ
Truth Be Told İlk 3 Bölümü ile Birlikte Apple TV+’da Truth Be Told İlk 3 Bölümü ile Birlikte Apple TV+’da
3013
1116 0

Apple Watch ’ın EKG Teknolojisi, Hayat Kurtarıyor

Apple Watch ’ın EKG Teknolojisi, Hayat Kurtarıyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

7 Aralık 2019


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Apple Watch ’ın EKG teknolojisi bir başkasının hayatını kurtarmanıza yardımcı olabilir. Apple Watch ’un insanların hayatlarını kurtarmaya nasıl yardım ettiği konusunda şaşırtıcı söylentiler bulunuyor. Yeni bir rapora göre, Lake Worth, 74 yaşındaki bir adam, olağandışı semptomlar yaşamaya başladığında Florida’yı ziyaret ediyordu. Atriyal fibrilasyon hakkında “hiçbir fikre” sahip olmamasına rağmen, Roy Robinson, Apple Watch’ın EKG teknolojisi sayesinde hayatını kurtardı.

Raporda, Robinson’ın Baltimore’da ailesi ziyaret ettiği, bunun üzerine torununu okulda ziyarete gittiğini iddia ediyor. Robinson’ın karısı Dale, ABC News’e “Bize sınıfını göstermek istedi, bu yüzden üçüncü kata çıktı ve oraya geldiğinde oraya geldiğinde nefesi kesildi” dedi.

Robinson, Apple Watch’ında birkaç olası AFib uyarısı (düzensiz kalp atışı) aldı. “Dinlenmiştim ve hiçbir şey düşünmedim ve o öğleden sonra, saat muhtemelen ‘Saatte bir fibrobasın’ diyerek saatte bir kez bip sesi çıkarmaya başladı ve A-fib’in ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu ”  dedi. Şükran Günü yemeğinden sonra oğlu onu hastaneye götürdü. Robinson daha sonra kabul edilmeden önce bir EKG’ye bağlandı. “Doktorlar, stajyerler, sakinler ve hemşirelerden oluşan bir geçit töreni yaşadım” dedi.

Apple Watch’un hayatını kurtardığının kesin bir kanıtı yok.  Hikayeyi Apple’a bildirdikten sonra Tim Cook, iyi olup olmadığını kontrol etmesi için ona e-posta bile gönderdi.

Cook, mobil sağlık hizmetinin Apple’ın teknolojideki kalıcı mirası olabileceğinden bahsetti. Son zamanlarda, 400.000’den fazla katılımcının yer aldığı tıbbi bir araştırma, cihazdaki AFib izleme özelliğinin yanlış pozitif olma ihtimalinin düşük olduğunu gösterdi.

Bir önceki yazımız olan Truth Be Told İlk 3 Bölümü ile Birlikte Apple TV+’da başlıklı makalemizde Apple Tv ve Truth Be Told hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Huawei cihazlar Google Android desteğine sahip olmayacak mı?

" Apple Watch ’ın EKG Teknolojisi, Hayat Kurtarıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple Watch ’ın EKG Teknolojisi, Hayat Kurtarıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Apple Watch ’ın EKG Teknolojisi, Hayat Kurtarıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.