Apple'ın kendi yayın servisinin rakiplerinden daha ucuz olacağını duyurmasından sonra işler karıştı | Technosfer

Apple’ın kendi yayın servisinin rakiplerinden daha ucuz olacağını duyurmasından sonra işler karıştı

Apple’ın kendi yayın servisinin rakiplerinden daha ucuz olacağını duyurmasından sonra işler karıştı

Apple’ın yaklaşmakta olan akış hizmetinin daha önce beklenenden daha düşük bir rakam olan 4.99$’a mal olacağını açıklamasının ardından rakiplerin fiyatını azaltan Disney, Netflix ve Roku hisseleri Salı günü düşüşe geçti.

Apple’ın yeni akış servisi rakiplerinden daha az maliyetle şekilleniyor. Apple kendi TV aboneliğinin aylık 4.99 Dolar gibi makul bir fiyatta olduğunu duyurunca Salı Disney, Netflix ve Roku’nun hisseleri düşüşe geçti.

Rakipler en az birkaç dolara mal oluyor

Disney Plus ayda 7 dolar, Amazon Prime Video ayda en az 9 dolar ediyor. Hulu temel planı için ayda 6 dolara mal olurken, Netflix ve HBO her biri 10 dolardan fazla hizmet veriyor. Disney ayrıca, Disney Plus, ESPN Plus ve 13 $ karşılığında reklam destekli Hulu içeren bir paket servis sunacak.

İşte her şirketin salı günü saat 15: 22’den itibaren yaptığı duyuru sonrasında ne kadar işlem gerçekleştirdiği:

Disney: (-2.76%)

Netflix: (-3.25%)

Roku: (-12.62%)

Apple ayrıca Mac, iPhone ya da Apple TV alan müşterilerine bir yıllık bedava Apple TV Plus vereceğini söyledi. Şirketin akış hizmeti, hizmet işini çeşitlendirme çabalarından biri olarak yaygın bir şekilde görülüyor.

Apple’ın duyurusu, birkaç yeni platformun başlatılması için akış alanının destekleyici olmasıyla geliyor. AT & T’nin HBO Max adında bir yayın hizmeti sunması bekleniyor. Comcast ise kendi reklam destekli platformunu tanıtmayı planlıyor.

ETİKETLER: , , ,
Elif Aybüke Ural
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları