SON DAKİKA TEKNOLOJİ 09:09 Pentagram , çocuklar için akıllı bir hoparlör tasarladı 17:17 Google Stadia ‘ya 120’den Fazla Oyun Eklenecek 09:09 Çevrimdışı kullanabileceğiz en iyi uygulamalar 09:09 Google , Steam desteği üzerinde çalıştığını bildirdi 16:16 Google , kullanılmayan Chrome uygulamalarını kaldırıyor
SONRAKİ
Facebook’un mobil cihazlarınızda konumunuzu görüntülemesine izin vermeyin! Facebook’un mobil cihazlarınızda konumunuzu görüntülemesine izin vermeyin!
ÖNCEKİ
Arabanızda Oyuna Ara Vermeyin Arabanızda Oyuna Ara Vermeyin
15258
5651 0

Apple’ın kendi yayın servisinin rakiplerinden daha ucuz olacağını duyurmasından sonra işler karıştı

Apple’ın kendi yayın servisinin rakiplerinden daha ucuz olacağını duyurmasından sonra işler karıştı
Yazar: Elif Aybüke Ural

11 Eylül 2019

Apple’ın yaklaşmakta olan akış hizmetinin daha önce beklenenden daha düşük bir rakam olan 4.99$’a mal olacağını açıklamasının ardından rakiplerin fiyatını azaltan Disney, Netflix ve Roku hisseleri Salı günü düşüşe geçti.

Apple’ın yeni akış servisi rakiplerinden daha az maliyetle şekilleniyor. Apple kendi TV aboneliğinin aylık 4.99 Dolar gibi makul bir fiyatta olduğunu duyurunca Salı Disney, Netflix ve Roku’nun hisseleri düşüşe geçti.

Rakipler en az birkaç dolara mal oluyor

Disney Plus ayda 7 dolar, Amazon Prime Video ayda en az 9 dolar ediyor. Hulu temel planı için ayda 6 dolara mal olurken, Netflix ve HBO her biri 10 dolardan fazla hizmet veriyor. Disney ayrıca, Disney Plus, ESPN Plus ve 13 $ karşılığında reklam destekli Hulu içeren bir paket servis sunacak.

İşte her şirketin salı günü saat 15: 22’den itibaren yaptığı duyuru sonrasında ne kadar işlem gerçekleştirdiği:

Disney: (-2.76%)

Netflix: (-3.25%)

Roku: (-12.62%)

Apple ayrıca Mac, iPhone ya da Apple TV alan müşterilerine bir yıllık bedava Apple TV Plus vereceğini söyledi. Şirketin akış hizmeti, hizmet işini çeşitlendirme çabalarından biri olarak yaygın bir şekilde görülüyor.

Apple’ın duyurusu, birkaç yeni platformun başlatılması için akış alanının destekleyici olmasıyla geliyor. AT & T’nin HBO Max adında bir yayın hizmeti sunması bekleniyor. Comcast ise kendi reklam destekli platformunu tanıtmayı planlıyor.

Bir önceki yazımız olan Facebook’un mobil cihazlarınızda konumunuzu görüntülemesine izin vermeyin! başlıklı makalemizde android 10, facebook ve İOS 13 hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Drone teslimat programına İsviçre'de devam ediliyor


" Apple’ın kendi yayın servisinin rakiplerinden daha ucuz olacağını duyurmasından sonra işler karıştı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Apple’ın kendi yayın servisinin rakiplerinden daha ucuz olacağını duyurmasından sonra işler karıştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Apple’ın kendi yayın servisinin rakiplerinden daha ucuz olacağını duyurmasından sonra işler karıştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.