SON DAKİKA TEKNOLOJİ 20:20 Apple iPhone için iOS 13.3 Beta 4’ü Piyasaya Sürdü 17:17 Google Fiber Yalnızca Gigabit Planını Yeni Müşterilere Sunuyor 11:05 Galaxy S10 Lite ve Note 10 Lite’ın 2020’de Piyasaya Sürülmesi Bekleniyor 19:19 Google’ın Fotoğraf Uygulaması Aynı Zamanda Sohbet Uygulaması Olacak 18:18 iPhone 12’nin Ekranında Parmak İzi Sensörü Olacak
SONRAKİ
MSI MPG Sekira 500X Kasa İncelemesi MSI MPG Sekira 500X Kasa İncelemesi
ÖNCEKİ
Microsoft Surface Laptop 3, 15 inçlik bir modelde gelebilir Microsoft Surface Laptop 3, 15 inçlik bir modelde gelebilir
2508
929 0

Arama sıralamasında orijinal raporlamayı teşvik edecek

Arama sıralamasında orijinal raporlamayı teşvik edecek
Yazar: Elif Aybüke Ural

15 Eylül 2019

Google, arama ve haber sonuçlarında “orijinal raporlamayı” artıracağını ve soruşturma unsurlarını içeren derinlemesine haber kapsamını destekleyeceğini açıkladı. Bunun, kaliteli haberlere dikkat çekeceğini umuyor.

Google Haber Başkan Yardımcısı Richard Gingras, “Bugünün hızlı tempolu haber dünyasında, bir konuyla ilgili orijinal raporlama, uzun süre spot ışığında kalmıyor. Bu, kullanıcıların her şeyi başlatan hikayeyi bulmasını zorlaştırabilir… Haber sonuçlarında bir hikayenin en son ve en kapsamlı sürümünü gösterirken, ürünlerimizde küresel olarak tanımladığımız makaleleri vurgulamak için değişiklikler yaptık’’ sözlerini kullandı.

Google, haberlerde yer alan orijinal raporlamanın “daha uzun süre görünür bir pozisyonda kalabileceğini” söylüyor. Ancak ne orijinal raporlama hakkında bir tanım ne de arama çubuğunun görünür bir konumda kalması hakkında bilgi vermiyor.

Saydamlık eksikliği, arama sonuçları ve haberleri sıralamak için kullandıkları gizli algoritmanın gizli olarak kalmasıyla ünlenen Google için bu gayet de normal bir durum. Bu algoritma, sıralamada kendini yükseltmek için bu bilgileri kullanmaya çalışan spam yapan kişilerin önünde tek başına büyük bir engel oluşturuyor. Fakat Google zamanında algoritmayı bir kenara koyup, sahte haberlerin ve Yahudi Soykırımını inkar eden sitelerin arama sonuçlarındaki sırasını düşürmek için bizzat kendi arama sonuçlarının konumlarıyla oynamıştı.

Arama devi, orijinal içeriği tanıtmak için yeni girişinin nasıl işe yarayacağına dair bazı ipuçları sunuyor. Gingras, şirketin dünya genelinde arama ve haberlerde kullanılan algoritmaları ayarlamak için puanlayıcı görevi yapan 10.000’den fazla kişisinin bulunduğunu söyledi. Bu puanlayıcıların değerlendirme için kullandıkları kriterler, sıralamadaki değerleri açıklayan halka açık bir belgede mevcuttur. Orijinal, derinlemesine ve araştırmacı raporlama, yüksek derecede beceri, zaman ve çaba gerektirir.

Sahte haberler ve hızlı yayılan 7/24 haber döneminde, bu değişiklikler orijinal içeriğin hak ettiği spot ışığında zaman kazanmasına yardımcı olabilir.

" Arama sıralamasında orijinal raporlamayı teşvik edecek konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Arama sıralamasında orijinal raporlamayı teşvik edecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Arama sıralamasında orijinal raporlamayı teşvik edecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye