SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Apple, Amazon ve Google Bir Araya Geliyor Apple, Amazon ve Google Bir Araya Geliyor
ÖNCEKİ
Apple News, ABC News ile Seçim Anlaşması İmzaladı Apple News, ABC News ile Seçim Anlaşması İmzaladı
4066
1506 0

Arkadaşlık Uygulaması DNA’ya Dayalı İnsanları Eşleştiriyor

Arkadaşlık Uygulaması DNA’ya Dayalı İnsanları Eşleştiriyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

17 Aralık 2019


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Popüler Harvard genetikçisi George Church, kimsenin bir buluşma uygulamasında geleceğini görmeyeceği bir şeye dayanan insanlarla eşleşen bir buluşma uygulaması oluşturmak istiyor . Evet, doğru okudunuz. 65 yaşındaki Amerikan genetikçisinin bu randevu uygulamasını yapma amacı, genetik hastalıkların kuşaklara geçmesini önlemektir. Oldukça düşünceli bir hareket.

Genetik miras, baskın ve resesif genleri dikkate alarak çalışır. Baskın genlerin özelliklerinin, resesif genlere kıyasla yavrulara miras kalma olasılığı daha yüksektir.

Bay Church’e göre, nüfusun yaklaşık yüzde 5’ini etkileyen yaklaşık 7.000 hastalık bu yaklaşımı kullanarak elimine edilebilir. Church “Kimlerle uyumlu olmadığınızı bulamazsınız. Sadece kiminle uyumlu olduğunuzu öğreneceksiniz” açıklamasında bulundu.

Bu yaklaşımın, insanların eşlerini bulmaları halinde sohbetler ve ardından çıkan uygulamalara gönderilen biyografi görüntülerine dayanarak çıkan partnerlerini seçtikleri modern dünyada yansıtacağı görülüyor.

Ancak, bu planlı randevu uygulamasının önümüzdeki yıllarda gerçekleşmesi durumunda çocuğunuzun yaşamı boyunca rahatsız edici olabilecek bir hastalıktan kaçınmak daha iyi bir seçenek gibi görünmektedir. Bu arada, şu anda Android ve iOS’te bulunan tanışma uygulamaları listelerine göz atmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Apple News, ABC News ile Seçim Anlaşması İmzaladı başlıklı makalemizde ABC, apple ve Seçim hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Google Pixel Watch Geliyor

" Arkadaşlık Uygulaması DNA’ya Dayalı İnsanları Eşleştiriyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Arkadaşlık Uygulaması DNA’ya Dayalı İnsanları Eşleştiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Arkadaşlık Uygulaması DNA’ya Dayalı İnsanları Eşleştiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.