Artık Mobil Uygulama Yazmak için Programcı olmanıza Gerek Yok | Technosfer

Artık Mobil Uygulama Yazmak için Programcı olmanıza Gerek Yok

Artık Mobil Uygulama Yazmak için Programcı olmanıza Gerek Yok

Akıllı  telefonlarımızda kullandığımız uygulamalar Java ve Phyton gibi yazılım dili kullanan geliştiriciler tarafından yapılır. Birçoğumuz için bu geliştiricilerin kullandığı kodlar anlamsız  gelebilir. Örneğin `bool Parse Command Line String Arguments’ ya da `(cache. TryGetValue(name.FullName, out assembly))’.

Bu uygulamaları sadece bu yazılım dillerini öğrenmek için bolca zaman harcayan kişiler yapabilir. Ama bu durum gün geçtikçe değişmeye başladı. Sıfırdan kod yazma platformları herkese uygulama yaratma imkanı sağlamak üzere. Bundan sonra tek satır kod bile yazmanıza gerek kalmayacak. Bu platformlar ihtiyacınız olan uygulamayı yaratmak için kolayca sürükleyip bırakabileceğiniz görsel araçlar sağlıyor. İleri seviye uygulama yaratmak için bu platformlar yeteri kadar çok yönlü değiller fakat gün geçtikçe yavaş yavaş daha karışık  uygulama yaratabilecek düzeye geliyorlar.

Bunun gibi platformlar günümüzde yazılım sektöründe daha yeni olan kimseler tarafından ve profesyonel yazılımcıya bütçe ayıramayacak kadar küçük olan işletmeler tarafından tercih ediliyor. Sizde bu platformlar üzerinde gerçekleştirebileceğiz birkaç basit sürükle bırak yöntemiyle bir günden daha az bir sürede çok sayıda çeşitli basit uygulamalar yaratabilirsiniz.

Bu platformlar ana yapı fonksiyonlarının çoktan yazılmış  olduğu ayrıntılı, geniş ve kapsamlı taslaklara yeni kullanıcıları zorluk çekmesin diye ev sahipliği yapıyor.Örneğin Bubble.io platformu içeriğinde müşterilerle iletişime geçebilme, çevrim içi sipariş alabilme ve e-dükkan açabilme fonksiyonlarına sahiptir.

Siz de bu gibi platformları kullanarak uygulama yaratma hayallerinize başlangıç yapabilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
Elif Aybüke Ural
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları