SON DAKİKA TEKNOLOJİ 21:21 PlayStation 5 Hayallerinizi Süsleyen Formatta Gelebilir 19:19 Samsung Bir Milyon Galaxy Folds satamadığını belirtti 12:12 iPhone Sahibi Olmak Artık Daha Kolay 23:08 ASUS TUF GAMİNG K7 Sorun, Şikayet Özellik 21:30 Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir
SONRAKİ
Instagram Artık Yorumları Kontrol Etmenize Olanak Sağlayacak Instagram Artık Yorumları Kontrol Etmenize Olanak Sağlayacak
ÖNCEKİ
Ortaya Çıkan Bir Whatsapp Yazılım Hatası Sonucu, Gif Atılan Mesajlarla Dosyalarınızı Çalınabilir Ortaya Çıkan Bir Whatsapp Yazılım Hatası Sonucu, Gif Atılan Mesajlarla Dosyalarınızı Çalınabilir
848
314 0

Artık Mobil Uygulama Yazmak için Programcı olmanıza Gerek Yok

Artık Mobil Uygulama Yazmak için Programcı olmanıza Gerek Yok
Yazar: Elif Aybüke Ural

4 Ekim 2019

Akıllı  telefonlarımızda kullandığımız uygulamalar Java ve Phyton gibi yazılım dili kullanan geliştiriciler tarafından yapılır. Birçoğumuz için bu geliştiricilerin kullandığı kodlar anlamsız  gelebilir. Örneğin `bool Parse Command Line String Arguments’ ya da `(cache. TryGetValue(name.FullName, out assembly))’.

Bu uygulamaları sadece bu yazılım dillerini öğrenmek için bolca zaman harcayan kişiler yapabilir. Ama bu durum gün geçtikçe değişmeye başladı. Sıfırdan kod yazma platformları herkese uygulama yaratma imkanı sağlamak üzere. Bundan sonra tek satır kod bile yazmanıza gerek kalmayacak. Bu platformlar ihtiyacınız olan uygulamayı yaratmak için kolayca sürükleyip bırakabileceğiniz görsel araçlar sağlıyor. İleri seviye uygulama yaratmak için bu platformlar yeteri kadar çok yönlü değiller fakat gün geçtikçe yavaş yavaş daha karışık  uygulama yaratabilecek düzeye geliyorlar.

Bunun gibi platformlar günümüzde yazılım sektöründe daha yeni olan kimseler tarafından ve profesyonel yazılımcıya bütçe ayıramayacak kadar küçük olan işletmeler tarafından tercih ediliyor. Sizde bu platformlar üzerinde gerçekleştirebileceğiz birkaç basit sürükle bırak yöntemiyle bir günden daha az bir sürede çok sayıda çeşitli basit uygulamalar yaratabilirsiniz.

Bu platformlar ana yapı fonksiyonlarının çoktan yazılmış  olduğu ayrıntılı, geniş ve kapsamlı taslaklara yeni kullanıcıları zorluk çekmesin diye ev sahipliği yapıyor.Örneğin Bubble.io platformu içeriğinde müşterilerle iletişime geçebilme, çevrim içi sipariş alabilme ve e-dükkan açabilme fonksiyonlarına sahiptir.

Siz de bu gibi platformları kullanarak uygulama yaratma hayallerinize başlangıç yapabilirsiniz.

" Artık Mobil Uygulama Yazmak için Programcı olmanıza Gerek Yok konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Artık Mobil Uygulama Yazmak için Programcı olmanıza Gerek Yok ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Artık Mobil Uygulama Yazmak için Programcı olmanıza Gerek Yok ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye