SON DAKİKA TEKNOLOJİ 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir? 21:43 Samsung Galaxy M30s Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 19:12 Samsung Galaxy A51 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri
SONRAKİ
Xiaomi Akıllı Telefon 108 Megapiksel Kameraya Sahip Xiaomi Akıllı Telefon 108 Megapiksel Kameraya Sahip
ÖNCEKİ
Microsoft Japonya’da Haftada 4 Gün Çalışma Başlattı Microsoft Japonya’da Haftada 4 Gün Çalışma Başlattı
4166
1543 0

Bu Yeni Logo Kesinlikle Facebook’un Tüm Sorunlarını Çözecek

Bu Yeni Logo Kesinlikle Facebook’un Tüm Sorunlarını Çözecek
Yazar: Elif Aybüke Ural

5 Kasım 2019

Facebook bugün Facebook, Instagram, WhatsApp ve daha pek çok şirketin sahibi olduğu ana şirketi temsil etmek için yeni bir logo yayınladı. Logo sadece “Facebook” diyor, ancak kredi kartına çok yakışacak gibi görünen gerçekten yumuşak ve genel bir fontta. GIF, farklı markaları temsil etmek için farklı renklerde gösterilen kelime işaretini gösterir – Facebook için mavi, WhatsApp için yeşil, Instagram için pembemsi, vb.

Logonun, Facebook ürünleri ve pazarlama materyalleri içindeki “önümüzdeki haftalarda” kullanılması öngörülüyor. Bir kaç aydır Facebook’un yakında diğer uygulamalarının içine “Facebook’tan” ekleyeceğini biliyoruz ve geleneksel bloklu mavi Facebook kelime işareti yerine bu logoyu göreceğiz.

Facebook, şirketi bir bütün olarak temsil etmek için her zaman sosyal ağının kelime işaretini kullandı. Ancak kuruluşundan 15 yıl sonra, Facebook artık bir ana marka olarak çok daha geniştir ve şirket kendini, üzerinde kurulu olduğu sosyal ağdan ayırmanın gerekli olduğunu düşünüyor.

Yeni logo, özel tipografi kullanıyor ve “şirket ile uygulama arasında görsel bir ayrım oluşturma” amacıyla “netlik için tasarlandı” dedi.  Facebook, “Facebook’tan” ekleme amacının, insanların uygulamalarının “paylaşılan altyapıya” sahip olduğunu bilmelerini sağlamak ve aynı ekiplerin çoğuna güvenmek olduğunu söylüyor. Facebook’un pazarlama müdürü Antonio Lucio, “İnsanlar hangi şirketleri kullandıkları ürünleri ürettiğini bilmeli” dedi.

Aynı zamanda, yeni logo Facebook’un farklı markalarını neredeyse hiç durmadan bir tartışmanın içerisinde daha fazla tutma girişimi olabileceğini düşünüyor. Farklı logolar, şirketin Facebook’un sosyal ağ tarafından tamamen Facebook tarafından tanımlanmadığını söylüyor.

Bir önceki yazımız olan Meizu Note 9 Özellikleri Sorun Şikayet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKU  Apple Watch ’ın EKG Teknolojisi, Hayat Kurtarıyor
KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Bu Yeni Logo Kesinlikle Facebook’un Tüm Sorunlarını Çözecek konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Bu Yeni Logo Kesinlikle Facebook’un Tüm Sorunlarını Çözecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Bu Yeni Logo Kesinlikle Facebook’un Tüm Sorunlarını Çözecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.