SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
EpicStore Games Bu Hafta da Metro 2033 Redux ve Eyerthing’i Ücretsiz Dağıtıyor EpicStore Games Bu Hafta da Metro 2033 Redux ve Eyerthing’i Ücretsiz Dağıtıyor
ÖNCEKİ
Microsoft, Kullanıcılarını Virüsten Korumak İçin 38 Dosya Uzantısı Banladı Microsoft, Kullanıcılarını Virüsten Korumak İçin 38 Dosya Uzantısı Banladı
1188
440 0

Chrome, Firefox ve Cloudflare HTTP/3 Korumasını Sistemlerine Ekledi

Chrome, Firefox ve Cloudflare HTTP/3 Korumasını Sistemlerine Ekledi
Yazar: Elif Aybüke Ural

29 Eylül 2019

Cloudflare, Google Chrome ve Mozilla Firefox, HTTP protokolünün bir sonraki başlıca yenilenmesi olan HTTP/3 korumasına sistemlerine eklediğine duyurdu. Cloudflare yaptığı açıklama ile, müşterilerinin panellerindeki bir seçeneği aktif hale getirerek alan adları için HTTP/3 desteğini uygulayabileceklerini söyledi. Bu sayede, kullanıcılar Cloudflare tarafından hizmet sağlayan bir internet sitesine girdiklerinde, bağlantı otomatik olarak yeni protokole uyarlanmış olacak.

Tarayıcılara baktığımızda ise, Google’ın deneysel sürümü Chrome Canary’nin bu ayın başlarında HTTP/3 desteğini eklediğini fakat etkinleştirmek için kullanıcıların Chrome komut satırı kullanmaları gerektiğini söyledi. Mozilla Firefox ise, yeni protokol desteğinin bu Sonbahar aylarında gelecek olan Firefox Nightly sürümü ile geleceğini söyledi.

Google Chrome Canary ve Firefox Nightly’nin bu desteği sıradan kullanıcılar için yapmadığı, bu iki deneysel sürümün HTTP/3’ü kendi denemek isteyen deneyimli kullanıcıların kullanımı için çıkarıldığı aşikar.

Bir önceki yazımız olan Microsoft, Kullanıcılarını Virüsten Korumak İçin 38 Dosya Uzantısı Banladı başlıklı makalemizde dosya, microsoft ve outlook hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Google Fi, Pixel 3A'yı yalnızca 299 ABD Doları Karşılığında Sunuyor

" Chrome, Firefox ve Cloudflare HTTP/3 Korumasını Sistemlerine Ekledi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Chrome, Firefox ve Cloudflare HTTP/3 Korumasını Sistemlerine Ekledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Chrome, Firefox ve Cloudflare HTTP/3 Korumasını Sistemlerine Ekledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.