Chrome, Firefox ve Cloudflare HTTP/3 Korumasını Sistemlerine Ekledi | Technosfer

Chrome, Firefox ve Cloudflare HTTP/3 Korumasını Sistemlerine Ekledi

29.09.2019
A+
A-
Chrome, Firefox ve Cloudflare HTTP/3 Korumasını Sistemlerine Ekledi

Cloudflare, Google Chrome ve Mozilla Firefox, HTTP protokolünün bir sonraki başlıca yenilenmesi olan HTTP/3 korumasına sistemlerine eklediğine duyurdu. Cloudflare yaptığı açıklama ile, müşterilerinin panellerindeki bir seçeneği aktif hale getirerek alan adları için HTTP/3 desteğini uygulayabileceklerini söyledi. Bu sayede, kullanıcılar Cloudflare tarafından hizmet sağlayan bir internet sitesine girdiklerinde, bağlantı otomatik olarak yeni protokole uyarlanmış olacak.

Tarayıcılara baktığımızda ise, Google’ın deneysel sürümü Chrome Canary’nin bu ayın başlarında HTTP/3 desteğini eklediğini fakat etkinleştirmek için kullanıcıların Chrome komut satırı kullanmaları gerektiğini söyledi. Mozilla Firefox ise, yeni protokol desteğinin bu Sonbahar aylarında gelecek olan Firefox Nightly sürümü ile geleceğini söyledi.

Google Chrome Canary ve Firefox Nightly’nin bu desteği sıradan kullanıcılar için yapmadığı, bu iki deneysel sürümün HTTP/3’ü kendi denemek isteyen deneyimli kullanıcıların kullanımı için çıkarıldığı aşikar.

ETİKETLER: , , ,
Elif Aybüke Ural
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları