SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Samsung Telefon Kılıfları Samsung Telefon Kılıfları
ÖNCEKİ
VFŞL ‘nin 9 takımlı ilk haftası geride kaldı VFŞL ‘nin 9 takımlı ilk haftası geride kaldı
2630
974 0

Çin ’in akıllı telefon devlerinin birleştiriyor

Çin ’in akıllı telefon devlerinin birleştiriyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

7 Şubat 2020


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Çin akıllı telefon devlerini birleştirme kararı aldı. Huawei , Xiaomi ve BBK’nın Oppo ve Vivo, Çin dışındaki geliştiricilerin uygulamalarını uygulama mağazalarının tümüne aynı anda yüklemelerine olanak tanıyacak bir platform üzerinde birlikte çalışıyor. Üreticiler, Google’ın Play Store’un uluslararası egemenliğine meydan okuma girişimi gibi görünen Küresel Geliştirici Hizmet Birliği (GDSA) altında bir araya geldi.

Google Play Store, Çin’de yasaklandığından, Android kullanıcıları, çoğu Huawei ve Oppo gibi üreticiler tarafından sağlanan çeşitli farklı uygulama mağazalarından uygulama indirmeye alışkın hale geldi. Üçüncü taraf uygulama mağazalarının uluslararası geliştirici desteğiyle mücadele ettiği ve GDSA’nın platformu tarafından zorlanabilecek bu avantajdır.

GDSA’nın prototip web sitesi, hizmetlerinin Hindistan, Endonezya, Rusya ve Malezya dahil olmak üzere dokuz ülke ve bölge için planlandığını belirtiyor. Reuters, şirketlerin Hindistan’daki Xiaomi veya Avrupa’daki Huawei gibi farklı bölgelerde güçlü olduğunu belirtiyor. Ancak birlikte, geçen yılın dördüncü çeyreği itibarıyla dünya çapında akıllı telefon gönderilerinin yüzde 40’ından fazlasını kontrol ediyorlar. Yeni platform, geliştiricilerin uygulamalarını aynı anda her mağazaya yüklemelerini ve uygulama mağazalarında bir miktar parite sağlamasını kolaylaştıracaktı.

Play Store’un uluslararası hakimiyeti, geçen yıl Google Play Store da dahil olmak üzere Google’ın uygulamalarını ve hizmetlerini sunma lisansını kaybeden Huawei için çok daha ciddi bir sorundur. Bu öyle bir sorundu ki, Huawei son akıllı telefonu Mate 30’u uluslararası olarak piyasaya sürmeye karar verdi. Şirket ayrıca Harmony OS adı verilen kendi işletim sistemi üzerinde çalıştığını duyurdu. Google’ın hizmetlerine alternatif olan Huawei Mobile Services’ın geliştirilmesine, kullanıcı büyümesine ve pazarlamasına fon sağlamak için 1 milyar dolar yatırım yaptığını açıkladı.

Google Play Store, mağaza için yapılan satışların yüzde 30’unu kesen Google için önemli bir gelir akışı sağlar. Reuters’in alıntıladığı bir analiste göre, şirketin geçen yıl dünya çapında yaklaşık 8.8 milyar dolar kazandığı düşünülüyor. Reuters, yeni platform için Mart lansmanının planlandığını bildirdi, ancak bu durum koronavirüs salgını nedeniyle gecikmiş olabilir.

OKU  2019'un İlk Çeyreğinde Giyilebilir Teknolojide Lider Değişmedi

Bir önceki yazımız olan VFŞL 'nin 9 takımlı ilk haftası geride kaldı başlıklı makalemizde lol ve Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi hakkında bilgiler verilmektedir.

" Çin ’in akıllı telefon devlerinin birleştiriyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Çin ’in akıllı telefon devlerinin birleştiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Çin ’in akıllı telefon devlerinin birleştiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.