Discord abonelik servisi'nin ücretsiz oyun kütüphanesini kaldırıyor | Technosfer

Discord abonelik servisi’nin ücretsiz oyun kütüphanesini kaldırıyor

16.09.2019
A+
A-
Discord abonelik servisi’nin ücretsiz oyun kütüphanesini kaldırıyor

Discord’un abonelik servisi olan Nitro, geçtiğimiz yıl abonelerine erişebilecekleri bir oyun kütüphanesi vererek Steam ile aynı pazara adım atmıştı. İçerisinde 60’dan fazla oyunla başlattığı bu sistemde sadece Steam’de varolan oyunların bir kısmına yer verebilmiş olsa da, aylık 10$’lık fiyatına göre bu uygulama için güzel bir avantaj olmuştu. Lakin bu oyunları keyifle oynayanların sayısı bir hayli az olduğu için şirket, Nitro Oyun katalogu hizmetini 15 Ekim’de kaldıracağını duyurdu.

Değişikliğin açıklandığı blog yazısında yönetim, Ekim 2018’de faaliyete geçen oyun kütüphanesinin içinde bulunan oyunların yıllık kontratlarını yeniden değerlendirdiklerine ve ayrıca, “Değerli geri dönüşlerinize ve bizle beraber ufak bir kesim bu oyunları sevse de, Nitro aboneliği olan büyük bir kısmın oyunları oynamadığı gün gibi ortada” sözlerine yer verdi. Sonuç olarak, şirket oyunların kontratlarını yenilememe kararı alarak ücretsiz oyun kütüphanesi sistemini durdurmuş oldu.

Discord’un yaptığı açıklamaya bakılacak olursa birçok kişi bu özelliği özlemeyecek ama kütüphaneyi sevmiş olan insanlar şirketin senet departmanına başvurarak paralarının iadesini isteyebilir.

ETİKETLER: , , ,
Elif Aybüke Ural
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları