SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Huawei CEO’su Ren Zhengfei, ABD firmalara 5G teknolojisini lisanslamayı teklif etti Huawei CEO’su Ren Zhengfei, ABD firmalara 5G teknolojisini lisanslamayı teklif etti
ÖNCEKİ
Getac Tabletleri ile uçaklar daha az sürede ikmal yapıyor Getac Tabletleri ile uçaklar daha az sürede ikmal yapıyor
1666
617 0

Discord abonelik servisi’nin ücretsiz oyun kütüphanesini kaldırıyor

Discord abonelik servisi’nin ücretsiz oyun kütüphanesini kaldırıyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

16 Eylül 2019

Discord’un abonelik servisi olan Nitro, geçtiğimiz yıl abonelerine erişebilecekleri bir oyun kütüphanesi vererek Steam ile aynı pazara adım atmıştı. İçerisinde 60’dan fazla oyunla başlattığı bu sistemde sadece Steam’de varolan oyunların bir kısmına yer verebilmiş olsa da, aylık 10$’lık fiyatına göre bu uygulama için güzel bir avantaj olmuştu. Lakin bu oyunları keyifle oynayanların sayısı bir hayli az olduğu için şirket, Nitro Oyun katalogu hizmetini 15 Ekim’de kaldıracağını duyurdu.

Değişikliğin açıklandığı blog yazısında yönetim, Ekim 2018’de faaliyete geçen oyun kütüphanesinin içinde bulunan oyunların yıllık kontratlarını yeniden değerlendirdiklerine ve ayrıca, “Değerli geri dönüşlerinize ve bizle beraber ufak bir kesim bu oyunları sevse de, Nitro aboneliği olan büyük bir kısmın oyunları oynamadığı gün gibi ortada” sözlerine yer verdi. Sonuç olarak, şirket oyunların kontratlarını yenilememe kararı alarak ücretsiz oyun kütüphanesi sistemini durdurmuş oldu.

Discord’un yaptığı açıklamaya bakılacak olursa birçok kişi bu özelliği özlemeyecek ama kütüphaneyi sevmiş olan insanlar şirketin senet departmanına başvurarak paralarının iadesini isteyebilir.

Bir önceki yazımız olan Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak başlıklı makalemizde çerçeve, edit ve video hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Netflix ile Tanışıp Kaynaşma Faslı Başlıyor
KATEGORİLER:


" Discord abonelik servisi’nin ücretsiz oyun kütüphanesini kaldırıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Discord abonelik servisi’nin ücretsiz oyun kütüphanesini kaldırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Discord abonelik servisi’nin ücretsiz oyun kütüphanesini kaldırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.