SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Steam geleneksel  Ay Takvimi indirimini kaçırmayın Steam geleneksel Ay Takvimi indirimini kaçırmayın
ÖNCEKİ
Tetris Royale Android ve iOS’a geri dönüyor Tetris Royale Android ve iOS’a geri dönüyor
2660
985 0

Drone teslimat programına İsviçre’de devam ediliyor

Drone teslimat programına İsviçre’de devam ediliyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

24 Ocak 2020


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Swiss Post tarafından işletilen bir İsviçre drone teslimat hizmeti 27 Ocak’ta dağıtıma çıktı. Ancak bu teslimat Ağustos 2019’da iki drone çökmesinden sonra teslimat işlemleri askıya alınmıştı. Bu teslimatların devam etmesi için çalışmalara başlandı.

Yaşanılan bu talihsizlikten sonra Swiss Post ve Matternet drone filosunu işleten ABD şirketi, şirketlerin güvenlik prosedürlerini ve operasyonlarını gözden geçirmek ve iyileştirmeler için öneriler sundu. Hatta çalışmaları için “deneyimli havacılık uzmanlarından oluşan bağımsız bir Kurul” kurdu.

Swiss Post ve Matternet, yüksek güvenlik standartlarını ve yüksek düzeyde güvenlik bilincini koruyor. İnceleme Kurulu üyelerinden biri olan Michel Guillaume’a göre, incelenen süreçler olaylardan önce bile yüksek bir standartta idi. Görünürde uçuş operasyonlarının devam etmemesi için hiçbir neden yok.

İncelemenin bir parçası olarak, Yönetim Kurulu Swiss Post ve Matternet’in operasyonlarında dört değişiklik yapılmasını öneriyor. Bu öneriler:

  1. Matternet, önceki kazaları takiben Federal Sivil Havacılık Dairesi (FOCA) ve İsviçre ulaşım güvenliği soruşturma Kurulu (Stsb) tarafından belirlenen yeni güvenlik önerilerini uygulamalıdır.
  2. Mart 2020 sonundan önce güvenlikle ilgili süreçler için bağımsız bir gözetim organının kurulmalı.
  3. Swiss Post, Matternet’in dron operasyonlarını denetleme yeteneği de dahil olmak üzere gerçek drone operasyonları , şu anda Matternet tarafından işletilen, üzerinde daha fazla kontrol sağlamalı.
  4. Matternet için, özel bir güvenlik başkanının işe alınması da dahil olmak üzere geliştirilmiş güvenlik protokolleri sağlanmalı.

İki şirket zaten bu önerileri uygulamak için çalışıyor. Matternet zaten güvenlik önerilerini hayata geçirdi. Ayrıca bir güvenlik başkanı tuttu ve inceleme kurulu, şirketlere gelecekte drone politikaları konusunda tavsiyelerde bulunmaya devam edecek. İki şirket, Mayıs 2019’teki kazadan bu yana, İsviçre’de 2,000 test uçuşlarını, başarısızlığa daha az eğilimli olması gereken gelişmiş dronelarda çalıştırdığından beri zaman harcadı.

OKU  Youtube, Albüm Billboardlarını Değiştiriyor

İsviçre teslimat programı, 2017’ten beri İsviçre’de çalışıyor ve Swiss Post, droneların kan testleri gibi laboratuvar örneklerinin hastane tesisleri ve laboratuarlar arasında geleneksel ulaşımdan 45 dakika daha hızlı uçmasına izin verdiğini iddia ediyor.

Bir önceki yazımız olan Tesla , Michigan'da araba satmak için anlaşma yaptı başlıklı makalemizde Michigan ve Tesla hakkında bilgiler verilmektedir.

KATEGORİLER:


" Drone teslimat programına İsviçre’de devam ediliyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Drone teslimat programına İsviçre’de devam ediliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Drone teslimat programına İsviçre’de devam ediliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.