SON DAKİKA TEKNOLOJİ 21:21 PlayStation 5 Hayallerinizi Süsleyen Formatta Gelebilir 19:19 Samsung Bir Milyon Galaxy Folds satamadığını belirtti 12:12 iPhone Sahibi Olmak Artık Daha Kolay 23:08 ASUS TUF GAMİNG K7 Sorun, Şikayet Özellik 21:30 Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir
SONRAKİ
Facebook Kullanıcılara Hükümetin Mesajlara Erişimini  Sağlamak için Olanak Sağlanmalı mı Sorusunu Yöneltti Facebook Kullanıcılara Hükümetin Mesajlara Erişimini  Sağlamak için Olanak Sağlanmalı mı Sorusunu Yöneltti
ÖNCEKİ
Hulu Menüsü Daha Okunur Bir Hale Getiriliyor Hulu Menüsü Daha Okunur Bir Hale Getiriliyor
1075
398 0

Dünya Çapında Hızla Yayılan TikTok Uygulaması Facebook’u Korkutmalı mı?

Dünya Çapında Hızla Yayılan TikTok Uygulaması Facebook’u Korkutmalı mı?
Yazar: Elif Aybüke Ural

6 Ekim 2019

TikTok, 30 yaşınıza basmamışsanız büyük ihtimalle herkesin duyduğu kısa video paylaşmanıza olanak sağlayan bir platformdur.

Bu hafta Tech Tent’te Tiktok’un neden Facebook için bir tehdit olabileceği araştırılıyor. Bu hafta TikTok hakkında iki önemli şey öğrendiklerini söylediler. Bu bilgiler TikTok’un şaşırtıcı miktarda para kazandığı ve Mark Zuckerberg’in TikTok’u gerçek bir rakip olarak görmesi yönünde.

Reuters Haber Ajansı’na göre bu rakamlar yılın ilk yarısında 7 milyar dolar ile 8.4 milyar dolar arasında gelir elde edildiği söylendi. Dönem boyunca zarar etmesine rağmen haziran ayında bu zararı kara çevirdiği rapor edildi.

Mark Zuckerberg de aynı fikirde gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan ve sonradan internete sızdırılan Facebook personel toplantısı olan Verge kaydına göre TikTok’un çok hızlı bir şekilde büyüdüğü ve bunun bir tehlike oluşturduğu gösteriyor. 

Peki hızla yayılmaya devam eden bu TikTok, gençler arasında ne kadar yaygın? Güney Galler’de birkaç hafta önce yapılan bir ankete göre Facebook yaygınlığını kaybederken birkaç ay önce yapılan başka bir ankette TikTok’un sözü dahi geçmemesine rağmen bu ankette insanların çoğunun Tiktok’tan haberdar olup bu uygulamayı kullandığı ortaya çıktı.

Avrupalı analisti Paul Barnes, Android kullanıcılarının Ağustos ayında TikTok’ta bir yıl önceki% 400 artışla 1.1 milyar saat harcadıklarını söyledi.  Ancak diğer sosyal medya firmalarının gereken şeyin, Instagram ve Facebook uygulamasını kullanan kişilere kıyasla TikTok kullanıcılarının uygulamaya karşı bir bağımlılıkları olduğunu söyleniyor.

" Dünya Çapında Hızla Yayılan TikTok Uygulaması Facebook’u Korkutmalı mı? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Dünya Çapında Hızla Yayılan TikTok Uygulaması Facebook’u Korkutmalı mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Dünya Çapında Hızla Yayılan TikTok Uygulaması Facebook’u Korkutmalı mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye