Dünya Çapında Hızla Yayılan TikTok Uygulaması Facebook'u Korkutmalı mı? | Technosfer

Dünya Çapında Hızla Yayılan TikTok Uygulaması Facebook’u Korkutmalı mı?

06.10.2019
A+
A-
Dünya Çapında Hızla Yayılan TikTok Uygulaması Facebook’u Korkutmalı mı?

TikTok, 30 yaşınıza basmamışsanız büyük ihtimalle herkesin duyduğu kısa video paylaşmanıza olanak sağlayan bir platformdur.

Bu hafta Tech Tent’te Tiktok’un neden Facebook için bir tehdit olabileceği araştırılıyor. Bu hafta TikTok hakkında iki önemli şey öğrendiklerini söylediler. Bu bilgiler TikTok’un şaşırtıcı miktarda para kazandığı ve Mark Zuckerberg’in TikTok’u gerçek bir rakip olarak görmesi yönünde.

Reuters Haber Ajansı’na göre bu rakamlar yılın ilk yarısında 7 milyar dolar ile 8.4 milyar dolar arasında gelir elde edildiği söylendi. Dönem boyunca zarar etmesine rağmen haziran ayında bu zararı kara çevirdiği rapor edildi.

Mark Zuckerberg de aynı fikirde gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan ve sonradan internete sızdırılan Facebook personel toplantısı olan Verge kaydına göre TikTok’un çok hızlı bir şekilde büyüdüğü ve bunun bir tehlike oluşturduğu gösteriyor. 

Peki hızla yayılmaya devam eden bu TikTok, gençler arasında ne kadar yaygın? Güney Galler’de birkaç hafta önce yapılan bir ankete göre Facebook yaygınlığını kaybederken birkaç ay önce yapılan başka bir ankette TikTok’un sözü dahi geçmemesine rağmen bu ankette insanların çoğunun Tiktok’tan haberdar olup bu uygulamayı kullandığı ortaya çıktı.

Avrupalı analisti Paul Barnes, Android kullanıcılarının Ağustos ayında TikTok’ta bir yıl önceki% 400 artışla 1.1 milyar saat harcadıklarını söyledi.  Ancak diğer sosyal medya firmalarının gereken şeyin, Instagram ve Facebook uygulamasını kullanan kişilere kıyasla TikTok kullanıcılarının uygulamaya karşı bir bağımlılıkları olduğunu söyleniyor.

Elif Aybüke Ural
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları