Dünya'nın en hızlı klavye ve mouse'ları | Technosfer

Dünya’nın en hızlı klavye ve mouse’ları

20.02.2019
A+
A-

Bloody’nin Light Strike teknolojisi sayesinde mekanik klavyelerin tepkime süresi 0.2 milisaniyeye düşüyor. LK olarak adlandırılan bu yeni teknoloji tuşlara basmayı kızılötesi sensörler ile algılıyor.

Dünya’nın en hızlı klavye ve mouse’ları

Eski mekanik switch sisteminin daha hızlı çalışması için geliştirilen LK(Light Strike) teknolojisi sayesinden Dünya’nın en hızlı klavye ve mouse’ları artık Bloody markasına ait. 30 yıl önce geliştirilen mekanik switch teknolojisi, bugün hala büyük bir olanda kullanılan bir teknoloji, bu teknolojinin dezavantajlarından kurtulmak için gleiştirilen LK teknolojisi mükemmel bir hız ve kullanıcı memnuniyetini hedefliyor.

PEKİ YA BU LİGHT STRİKE NEDİR?

Mekanik switchlerin özellikle metal switchlerinin oksitlenmesinden dolayı bir çok parça kısa vadede kullanılmaz hale geliyor, geliştirilen Light Strike teknolojisi ise bu switchleri kızılötesi sensörler ile hareket ettiriyor, böylelikle metal bağlantı olmadığından dolayı paslanma veya aşınma gibi problemler tamamen sıfırlanabiliyor.

Özellikle oyun esnasında kullanılan klavyeden gelen ses dalgaları bu LK teknolojisi ile tamamen ortadan kaldırılmış durumda.

LİGHT STRİKE TEKNOLOJİSİNDE GEÇİKME SÜRESİ NE KADAR?

Normal alışılmış bir metal switch’li klavyede gecikme süresi 30 milisaniye gibi bir süresi var fakat LK teknolojisi ile bu süre 0.2 milisaniyeye düşürülmüş. Bu hız ile neredeyse LK ile ışık hızında tepki süreleriyle oyun deneyiminiz katlanarak artacak gibi duruyor.

LK’da öne çıkan performans ve dayanıklılık kriterleri

* Birbirinin aynısı ve hatasız switch yapısı

* Tozdan arındırılmış yüksek teknoloji üretim

* Özellikle savaş ve aksiyon oyunlarında yüksek performans

* Alüminyum üst panel sayesinde ultra dayanıklılık

* Su sıçramalarına karşı etkin koruma

* Metalsiz yapı nedeniyle sıfır oksidasyon

* En karmaşık tuş kombinasyonlarının bile hızlı ve doğru bir şekilde uygulanmasını sağlayan Full N-Key Roll Over (NKRO) ve AntiGhosting teknolojisi

* Sıfır gecikme süresi

* Daha az parmak yorgunluğuna neden olan ergonomik yapı

* Rekabetçi bir oyun için en hızlı tuş tepkime süresi

* 100 milyon tuşlama ömrü

Bloody’nin geliştirdiği bu LK teknolojisinde tepki sürenizi anlık olarak tekip edebileceğiniz bir yazılımı da piyasaya sürmüş durumda. PK yazılımı olarak adlandırdıkları bu programı bloody.com/PK adresinden indirebilirsiniz…

Peki bu teknoloji için bu kadar konuştuk, bu teknoloji sadece klavyeler için mi? Hayır. Bloody mouse’larında da bu teknolojiye yer vermiş durumda. Aynı tepkime süreleri ile daha hızlı olmak artık çok kolay.

LİGHT STRİKE TEKNOLOJİSİNE SAHİP KLAVYE VE MOUSE’LAR

Klavye;  B318, B328 ve B418 8-LK serisi, B640 Siyah, B740A Siyah ve B930 LK Libra

Mouse; P93, P85, P81, A90, A60, A9081 ve A6081

Furkan Yurdakul
Furkan Yurdakul
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu Furkan, yazılım ve donanım tutkusunu technosfer.com.tr ailesine haber niteliği taşıyan içerikler üretiyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları