SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Samsung S10 Serisi Tanıtıldı ! Samsung S10 Serisi Tanıtıldı !
ÖNCEKİ
Apex Legends Sistem Gereksinimleri Apex Legends Sistem Gereksinimleri
7568
2803 0

Dünya’nın en hızlı klavye ve mouse’ları

Dünya’nın en hızlı klavye ve mouse’ları
Yazar: Furkan Yurdakul

20 Şubat 2019

Bloody'nin Light Strike teknolojisi sayesinde mekanik klavyelerin tepkime süresi 0.2 milisaniyeye düşüyor. LK olarak adlandırılan bu yeni teknoloji tuşlara basmayı kızılötesi sensörler ile algılıyor.

Eski mekanik switch sisteminin daha hızlı çalışması için geliştirilen LK(Light Strike) teknolojisi sayesinden Dünya’nın en hızlı klavye ve mouse’ları artık Bloody markasına ait. 30 yıl önce geliştirilen mekanik switch teknolojisi, bugün hala büyük bir olanda kullanılan bir teknoloji, bu teknolojinin dezavantajlarından kurtulmak için gleiştirilen LK teknolojisi mükemmel bir hız ve kullanıcı memnuniyetini hedefliyor.

PEKİ YA BU LİGHT STRİKE NEDİR?

Mekanik switchlerin özellikle metal switchlerinin oksitlenmesinden dolayı bir çok parça kısa vadede kullanılmaz hale geliyor, geliştirilen Light Strike teknolojisi ise bu switchleri kızılötesi sensörler ile hareket ettiriyor, böylelikle metal bağlantı olmadığından dolayı paslanma veya aşınma gibi problemler tamamen sıfırlanabiliyor.

Özellikle oyun esnasında kullanılan klavyeden gelen ses dalgaları bu LK teknolojisi ile tamamen ortadan kaldırılmış durumda.

LİGHT STRİKE TEKNOLOJİSİNDE GEÇİKME SÜRESİ NE KADAR?

Normal alışılmış bir metal switch’li klavyede gecikme süresi 30 milisaniye gibi bir süresi var fakat LK teknolojisi ile bu süre 0.2 milisaniyeye düşürülmüş. Bu hız ile neredeyse LK ile ışık hızında tepki süreleriyle oyun deneyiminiz katlanarak artacak gibi duruyor.

LK’da öne çıkan performans ve dayanıklılık kriterleri

* Birbirinin aynısı ve hatasız switch yapısı

* Tozdan arındırılmış yüksek teknoloji üretim

* Özellikle savaş ve aksiyon oyunlarında yüksek performans

* Alüminyum üst panel sayesinde ultra dayanıklılık

* Su sıçramalarına karşı etkin koruma

* Metalsiz yapı nedeniyle sıfır oksidasyon

* En karmaşık tuş kombinasyonlarının bile hızlı ve doğru bir şekilde uygulanmasını sağlayan Full N-Key Roll Over (NKRO) ve AntiGhosting teknolojisi

* Sıfır gecikme süresi

* Daha az parmak yorgunluğuna neden olan ergonomik yapı

* Rekabetçi bir oyun için en hızlı tuş tepkime süresi

* 100 milyon tuşlama ömrü

Bloody’nin geliştirdiği bu LK teknolojisinde tepki sürenizi anlık olarak tekip edebileceğiniz bir yazılımı da piyasaya sürmüş durumda. PK yazılımı olarak adlandırdıkları bu programı bloody.com/PK adresinden indirebilirsiniz…

OKU  Casper Via P3 Yazılı İnceleme

Peki bu teknoloji için bu kadar konuştuk, bu teknoloji sadece klavyeler için mi? Hayır. Bloody mouse’larında da bu teknolojiye yer vermiş durumda. Aynı tepkime süreleri ile daha hızlı olmak artık çok kolay.

LİGHT STRİKE TEKNOLOJİSİNE SAHİP KLAVYE VE MOUSE’LAR

Klavye;  B318, B328 ve B418 8-LK serisi, B640 Siyah, B740A Siyah ve B930 LK Libra

Mouse; P93, P85, P81, A90, A60, A9081 ve A6081

Bir önceki yazımız olan Fiyat Performans canavarı, Huawei P Smart 2019 başlıklı makalemizde huawei p smart 2019, inceleme ve özellik hakkında bilgiler verilmektedir.

" Dünya’nın en hızlı klavye ve mouse’ları konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Dünya’nın en hızlı klavye ve mouse’ları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Dünya’nın en hızlı klavye ve mouse’ları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan Yurdakul Hakkında:

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu Furkan, yazılım ve donanım tutkusunu technosfer.com.tr ailesine haber niteliği taşıyan içerikler üretiyor.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.