SON DAKİKA TEKNOLOJİ 09:09 Google , Steam desteği üzerinde çalıştığını bildirdi 16:16 Google , kullanılmayan Chrome uygulamalarını kaldırıyor 14:14 Microsoft’un yeni Edge tarayıcısı nasıl indirilir 10:00 Realme 3 Pro Teknik Özellik Sorun Şikayet 13:52 SESSİZLİĞİN FISILTISI İLE GELEN YARATICI FİKİRLER
SONRAKİ
General Mobile, Sanal Asistanını Tanıttı General Mobile, Sanal Asistanını Tanıttı
ÖNCEKİ
Apple AirPods 2 Tanıtıldı ! Apple AirPods 2 Tanıtıldı !
4312
1597 0

E-Sim Teknolojisi Yakında Türkiye’de Hizmete Giriyor !

E-Sim Teknolojisi Yakında Türkiye’de Hizmete Giriyor !
Yazar: Mert Büyük

21 Mart 2019

BTK sonunda ülkemiz için beklenilen bir teknoloji olan E-Sim için hamle yaptı ve bu teknoloji yakında Türkiye’de kullanıma sunulacak . Detaylar haberimizde.

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, bugün Vodafone sponsorluğunda düzenlenen TEKNO B2B etkinliğinde yaptığı konuşma ile beraber ülkemiz için e-sim teknolojisi için müjdeli haberi verdi. Özellikle son dönemde Apple’ın kendi cihazlarında kullandığı ve iPhone Xs, iPhone Xs Max ve Apple Watch gibi cihazlarında yer alan e-sim teknolojisi ülkemizde olmadığı için kullanılamıyordu.

Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’ın daha çok yeni olan bu kararı aldıklarını ve bu teknolojinin bizzat BTK tarafından yürütülecek çalışma ile birlikte ülkemizde kullanıma sunulacağının altını çizdi. Bu teknoloji kullanıma sunulduktan sonra ise operatörlerin yapacağı bir takım yükümlülükler ile beraber kullanıcılarına bu hizmeti sunacaklar.

E-sim teknolojisini kısa bir şekilde anlatacak olursak fiziksel sim kartlarına ihtiyaç olmadan birkaç yazılımsal destek ile beraber cihazınız şebeke erişimine kavuşuyor ve telefon aramaları yapabiliyorsunuz. Ayrıca  BTK, teknolojinin alt yapısının yerli olarak hazır hale getirilmesi konusunda süreci yönetecek. Yazılımsal alt yapı için gerekli her şeyin yerli olarak geliştirilmesini önemsediklerini belirten Fatih Sayan, verinin ülkemizde kalmasının da bir zorunluluk olduğunun altını çiziyor.

Operatörlerin bu konuda nasıl bir yaklaşım sergileyeceği ve kullanıcılarına nasıl fırsatlar sunacağı şuanda bilinmezliğini koruyor fakat bu teknolojinin sonunda ülkemize yakın bir zaman diliminde kullanıma sunulacağı bilgisi, gerçekten heyecan verici bir gelişme olarak sayabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Fiyat Performans canavarı, Huawei P Smart 2019 başlıklı makalemizde huawei p smart 2019, inceleme ve özellik hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Apple, Amazon ve Google Bir Araya Geliyor

" E-Sim Teknolojisi Yakında Türkiye’de Hizmete Giriyor ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere E-Sim Teknolojisi Yakında Türkiye’de Hizmete Giriyor ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda E-Sim Teknolojisi Yakında Türkiye’de Hizmete Giriyor ! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Mert Büyük Hakkında:

Kocaeli Üniversitesi Makina Mühendisliği öğrencisi Mert, tam bir Apple hayranı. Teknolojiyi yakından takip eden Mert, technosfer.com.tr'de okuyucular için güncel haberler üretiyor.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.