SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
General Mobile, Sanal Asistanını Tanıttı General Mobile, Sanal Asistanını Tanıttı
ÖNCEKİ
Apple AirPods 2 Tanıtıldı ! Apple AirPods 2 Tanıtıldı !
4717
1747 0

E-Sim Teknolojisi Yakında Türkiye’de Hizmete Giriyor !

E-Sim Teknolojisi Yakında Türkiye’de Hizmete Giriyor !
Yazar: Mert Büyük

21 Mart 2019

BTK sonunda ülkemiz için beklenilen bir teknoloji olan E-Sim için hamle yaptı ve bu teknoloji yakında Türkiye’de kullanıma sunulacak . Detaylar haberimizde.

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, bugün Vodafone sponsorluğunda düzenlenen TEKNO B2B etkinliğinde yaptığı konuşma ile beraber ülkemiz için e-sim teknolojisi için müjdeli haberi verdi. Özellikle son dönemde Apple’ın kendi cihazlarında kullandığı ve iPhone Xs, iPhone Xs Max ve Apple Watch gibi cihazlarında yer alan e-sim teknolojisi ülkemizde olmadığı için kullanılamıyordu.

Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’ın daha çok yeni olan bu kararı aldıklarını ve bu teknolojinin bizzat BTK tarafından yürütülecek çalışma ile birlikte ülkemizde kullanıma sunulacağının altını çizdi. Bu teknoloji kullanıma sunulduktan sonra ise operatörlerin yapacağı bir takım yükümlülükler ile beraber kullanıcılarına bu hizmeti sunacaklar.

E-sim teknolojisini kısa bir şekilde anlatacak olursak fiziksel sim kartlarına ihtiyaç olmadan birkaç yazılımsal destek ile beraber cihazınız şebeke erişimine kavuşuyor ve telefon aramaları yapabiliyorsunuz. Ayrıca  BTK, teknolojinin alt yapısının yerli olarak hazır hale getirilmesi konusunda süreci yönetecek. Yazılımsal alt yapı için gerekli her şeyin yerli olarak geliştirilmesini önemsediklerini belirten Fatih Sayan, verinin ülkemizde kalmasının da bir zorunluluk olduğunun altını çiziyor.

Operatörlerin bu konuda nasıl bir yaklaşım sergileyeceği ve kullanıcılarına nasıl fırsatlar sunacağı şuanda bilinmezliğini koruyor fakat bu teknolojinin sonunda ülkemize yakın bir zaman diliminde kullanıma sunulacağı bilgisi, gerçekten heyecan verici bir gelişme olarak sayabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Fiyat Performans canavarı, Huawei P Smart 2019 başlıklı makalemizde huawei p smart 2019, inceleme ve özellik hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Elektrikli Bisikletler Bu Kış NYC'ye Geri Dönüyor

" E-Sim Teknolojisi Yakında Türkiye’de Hizmete Giriyor ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere E-Sim Teknolojisi Yakında Türkiye’de Hizmete Giriyor ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda E-Sim Teknolojisi Yakında Türkiye’de Hizmete Giriyor ! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Mert Büyük Hakkında:

Kocaeli Üniversitesi Makina Mühendisliği öğrencisi Mert, tam bir Apple hayranı. Teknolojiyi yakından takip eden Mert, technosfer.com.tr'de okuyucular için güncel haberler üretiyor.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.