SON DAKİKA TEKNOLOJİ 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri 12:51 Lg K41s Sorun Şikayet Özellikleri 15:32 Oppo A31 Sorun Şikayet Özellik 18:18 iPhone ‘unuzu satmadan önce yapmanız gerekenler
SONRAKİ
LG W10 Alpha Sorun Şikayet Özellik LG W10 Alpha Sorun Şikayet Özellik
ÖNCEKİ
Epic Games 9 Ocak’ta Sundered’ı Ücretsiz Verecek Epic Games 9 Ocak’ta Sundered’ı Ücretsiz Verecek
2762
1023 0

Elgato, 4K60 S+Cihazını Halka Duyurdu

Elgato, 4K60 S+Cihazını Halka Duyurdu
Yazar: Elif Aybüke Ural

8 Ocak 2020

Elgato, HDR desteğine sahip. 4K çözünürlükte saniyede 60 kare hızında kayıt yapabiliyor. Bilgisayar olmaksızın çalışabilir. Ayrıca yeni bir harici kayıt cihazı ile AverMedia’yı pazarda geri bırakacak gibi görünüyor. AverMedia’nın CES öncesi yine bir tarz bir cihaz duyurusundan sonra Elgato boş durmadı benzer özelliklere sahip bir cihazı piyasaya sundu. CES etkinliği sırasında duyurulan Elgato’nun yeni 4K çözünürlükte 60 FPS kayıt alabilen cihazını doğrudan Elgato veya Amazon üzerinden 399,99 dolara sipariş edebilirsiniz. Ancak bu fiyatın ön sipariş için bir hayli fazla olduğunu da söylemek lazım.

Amazon ön siparişlerin 1-2 ay içerisinde dağıtılacağını söylerken, Elgota’nun resmi sitesindeki sepette siparişlerin 3 ila 4 hafta arasında gerçekleştirileceği söyleniyor. Bu uzun teslimat sürelerinde bakılırsa, Elgato bir nevi AverMedia’ya istemeden de olsa piyasaya adım attılar. Ayrıca benzer bir kayıt cihazını piyasaya sunma şansı verdi diyebiliriz. İki firma arasındaki rekabet bir kenara dursun, 4K çözünürlükte 60 FPS kayıt almanın artık mümkün olduğu bir gerçek var ortada. Şimdiye dek 4K çözünürlükte görüntü alabilmek için Elgato gibi harici bir görüntü yakalama kartının haricinde dahili bir görüntü yakalama karı ve tabi ki bu ağırlığa ayak uydurabilecek bir bilgisayar gerekliydi. Her ne kadar 4K çözünürlükte görüntünü kaydetmenin bunun haricinde de çözümleri olsa da onlar da sabit olarak 60 FPS veremiyordu.

Bilgisayar gerektirmiyor

Elgato’nun duyurduğu 4K çözünürlükte 60 FPS kayıt yapabilen bu cihazın bir diğer benzersin özelliği ise az önce yukarıda belirttiğimiz üzere herhangi bir şekilde bilgisayar gerektirmemesi. Kullanıcılar, 4K çözünürlükte sabit olarak 60 FPS ile oynadıkları oyunları opsiyonel olarak bir SD karta kaydedebilir. Elgato yetkileleri düz-geçiş sürecinin sıfır gecikme imkanı verirken cihazdaki dahili HEVC kod şemasının da kaydedilen videonun boyutlarının çok uç düzeylere çıkmasını önlediğini söylüyor. 

Bir bilgisayar bağlantısı her ne kadar gerekli olmasa da, bir bağlantı kurulması durumunda bazı avantajları da yok değilmiş.

Elgato yetkilileri, “Cihaz bir bilgisayara bağlandığında, Elgato 4K60 S+ doğrudan olarak bir sabit sürücüye görüntüyü sınırsız şekilde kaydeder. Flashback Recording gibi oynanış görüntülerini geçmişe yönelik kaydeden ve Live Commentary gibi mikrofondan gelen sesi ayriyeten kayıt altına alabilen Elgato yazılımının çok yönlü özelliklerinden faydalanabilir.” diye açıklama bulundu.

Bir önceki yazımız olan Xiaomi Redmi 8 Sorun Şikayet Özellik başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKU  Siri Kullanıcılara iMessage Uygulamasının Yerine Geçecek Mesaj Uygulamaları Sunacak
KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Elgato, 4K60 S+Cihazını Halka Duyurdu konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Elgato, 4K60 S+Cihazını Halka Duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Elgato, 4K60 S+Cihazını Halka Duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.