SON DAKİKA TEKNOLOJİ 23:29 MSI X299 Tomahawk AC Anakart Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 20:03 MSI Creator X299 Anakart Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 19:49 MSI Creator TRX40 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 14:00 Xiaomi Mi 10 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri
SONRAKİ
Microsoft’un yeni Edge tarayıcısı nasıl indirilir Microsoft’un yeni Edge tarayıcısı nasıl indirilir
ÖNCEKİ
HAYALLERİN ÖTESİ PAYKASA SANAL KART HAYALLERİN ÖTESİ PAYKASA SANAL KART
1658
614 0

Epic Games Ücretsiz Oyun Uygulamasını Devam Ettiriyor

Epic Games Ücretsiz Oyun Uygulamasını Devam Ettiriyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

16 Ocak 2020

2019 senesi biteli birkaç hafta oldu. Fakat Epic Games Store’un haftalık ücretsiz oyun dağıtma etkinliği hala daha devam ediyor. Hatta senenin son günlerinde şirket, onlarca ücretsiz oyun dağıtmıştı. 2020 yılının başında ise dört ücretsiz oyun vererek akıllara acaba haftalık oyun dağıtımı sona mı erdi sorusunu getirmişti. Fakat Epic Games, bugün belli başlı istatistikler yayınladığı yazı ile birlikte haftalık ücretsiz uygulama etkinliğinin bu sene de devam edeceğini resmen duyurdu.

Epic Games Store, “Önümüzde bizi bekleyen yeni on yıl demek. Yepyeni oyunlar demek ve sadece 2020 yılında Epic Games Store özel olan oyunlarla inanılmaz bir çıkış yapmayı bekliyoruz. Heyecanla dolu yeni yıla başlamak için haftalık ücretsiz oyun programımızı 2020 yılında da uygulamaya devam edeceğiz. Her hafta gelip ücretsiz oyununuzu almayı sakın ola unutmayın. Bir kere alırsanız, o oyun hep sizin kalacaktır.” açıklamasında bulundu.

Yapılan açıklamaya baktığımızda Epic Games Store’un 2020 yılına girerken “Sadece Epic Games Store’a Özel Oyunlar” demesi dikkat çekici bir vurgu. Mağazalara özel çıkan oyunlar geçtiğimiz seneki gibi tepki görmüyor gibi dursa da oyuncuların büyük çoğunluğunun hala daha Steam’i tercih etmesi Epic Games’i başarısızlığa götürecek gibi durmuyor değil. Tepki olsun olmasın, Epic Games’ın yaptığı bu açıklama gelecek planlarının değişmeyeceğini gösteriyor.

Az önce yukarıda belirttiğimiz üzere  Games Store aynı zamanda bazı istatistikler de yayınladı. Şayet rakamlar doğruysa şirket hiç de başarısız gibi durmuyor. 108 Milyon  Games Store kullanıcı olduğunu ve bu oyuncuların 251 milyon milyonu üçüncü partilerde olmak üzere toplamda 680 milyon dolar harcadığı açıklanmış. Kritiklerden ortalama 80 puan, maliyeti 1,455 dolar değerinde olan 73 oyun dağıtılmış. En aktif oyuncu sayısında Amerika Birleşik Devleti ilk sırayı alırken peşinden Rusya ve Çin gelmiş, ülkemiz ise aktiflik sırasında 16. sırada kendine yer bulmuş. Senenin en popüler oyunları listesine de World War Z, Satisfactory, Dauntless, Untitled Goose Game, The Outer Worlds, Borderlands 3, Metro: Exodus, The Division 2 ve Control girmeyi başarmış.

Bir önceki yazımız olan D.I.C.E. 2019 Ödülleri Adayları Açıklandı başlıklı makalemizde Awards ve DICE hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Epic Games Store, Yeni Yıla 3 Yeni Hediye İle Giriyor
KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Epic Games Ücretsiz Oyun Uygulamasını Devam Ettiriyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Epic Games Ücretsiz Oyun Uygulamasını Devam Ettiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Epic Games Ücretsiz Oyun Uygulamasını Devam Ettiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.