SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Hitman 2’nin son görevi, tropikal bir tesiste üçlü hedefler içeriyor Hitman 2’nin son görevi, tropikal bir tesiste üçlü hedefler içeriyor
ÖNCEKİ
Batman Arkham ve Lego Batman Üçlemeleri Epic Games Store’da Ücretsiz Batman Arkham ve Lego Batman Üçlemeleri Epic Games Store’da Ücretsiz
1102
408 0

Facebook, On Binlerce Veri İşleyici Uygulamasını Askıya Aldı

Facebook, On Binlerce Veri İşleyici Uygulamasını Askıya Aldı
Yazar: Elif Aybüke Ural

23 Eylül 2019

Cambridge Analytica skandalı sonrasında Facebook, büyük miktarda kullanıcı verilerine erişebilen diğer uygulamaları araştırmaya söz verdi.

Uygulama geliştiricisi araştırması devam ediyor, ancak bugün Facebook, milyonlarca uygulamayı incelediğini ve yaklaşık 400 geliştiriciyle ilişkilendirilen on binlercesini  askıya aldığını söyledi.

Bu uygulamalardan bazıları, verilerin kimliğini korumadan veya diğer Facebook politikalarını ihlal etmeden verilerin kullanılabilir hale getirilmesi için uygun olmayan şekilde veri paylaşımı nedeniyle askıya alındı. Cambridge Analytica tarafından kullanılan daha önce askıya alınmış bir uygulama olan myPersonality gibi uygulamaları içeriyor. Ancak askıya alınan uygulamaların tümü, kullanıcılar için aktif bir tehdit oluşturmuyor.

Soruşturma devam ediyor. Facebook, soruşturmanın şu anda suistimal yollarını daha iyi anlamayı öğrenmeyi ve sorun çıkaran kişilerin araştırılarak bulunma aşamasında olduğunu söylüyor. Facebook’un Federal Ticaret Komisyonu ile olan anlaşmasının bir parçası olarak, uygulama geliştiricileri ek gözetim altında kalacaklar. Geliştiricilerin yıllık olarak Facebook politikalarına uygunluklarını sertifikalandırmaları gerekecektir ve Facebook bu politikaları ihlal eden geliştiricilerin sorumlu tutulacağını söyledi.

Bir önceki yazımız olan Batman Arkham ve Lego Batman Üçlemeleri Epic Games Store'da Ücretsiz başlıklı makalemizde arkham, batman ve games hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Dünya Çapında Hızla Yayılan TikTok Uygulaması Facebook’u Korkutmalı mı?

" Facebook, On Binlerce Veri İşleyici Uygulamasını Askıya Aldı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Facebook, On Binlerce Veri İşleyici Uygulamasını Askıya Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Facebook, On Binlerce Veri İşleyici Uygulamasını Askıya Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.