SON DAKİKA TEKNOLOJİ 21:21 PlayStation 5 Hayallerinizi Süsleyen Formatta Gelebilir 19:19 Samsung Bir Milyon Galaxy Folds satamadığını belirtti 12:12 iPhone Sahibi Olmak Artık Daha Kolay 23:08 ASUS TUF GAMİNG K7 Sorun, Şikayet Özellik 21:30 Apple iPhone 11 Pro Konum Ayarlarını Geçersiz Kılabilir
SONRAKİ
Hitman 2’nin son görevi, tropikal bir tesiste üçlü hedefler içeriyor Hitman 2’nin son görevi, tropikal bir tesiste üçlü hedefler içeriyor
ÖNCEKİ
Batman Arkham ve Lego Batman Üçlemeleri Epic Games Store’da Ücretsiz Batman Arkham ve Lego Batman Üçlemeleri Epic Games Store’da Ücretsiz
767
284 0

Facebook, On Binlerce Veri İşleyici Uygulamasını Askıya Aldı

Facebook, On Binlerce Veri İşleyici Uygulamasını Askıya Aldı
Yazar: Elif Aybüke Ural

23 Eylül 2019

Cambridge Analytica skandalı sonrasında Facebook, büyük miktarda kullanıcı verilerine erişebilen diğer uygulamaları araştırmaya söz verdi.

Uygulama geliştiricisi araştırması devam ediyor, ancak bugün Facebook, milyonlarca uygulamayı incelediğini ve yaklaşık 400 geliştiriciyle ilişkilendirilen on binlercesini  askıya aldığını söyledi.

Bu uygulamalardan bazıları, verilerin kimliğini korumadan veya diğer Facebook politikalarını ihlal etmeden verilerin kullanılabilir hale getirilmesi için uygun olmayan şekilde veri paylaşımı nedeniyle askıya alındı. Cambridge Analytica tarafından kullanılan daha önce askıya alınmış bir uygulama olan myPersonality gibi uygulamaları içeriyor. Ancak askıya alınan uygulamaların tümü, kullanıcılar için aktif bir tehdit oluşturmuyor.

Soruşturma devam ediyor. Facebook, soruşturmanın şu anda suistimal yollarını daha iyi anlamayı öğrenmeyi ve sorun çıkaran kişilerin araştırılarak bulunma aşamasında olduğunu söylüyor. Facebook’un Federal Ticaret Komisyonu ile olan anlaşmasının bir parçası olarak, uygulama geliştiricileri ek gözetim altında kalacaklar. Geliştiricilerin yıllık olarak Facebook politikalarına uygunluklarını sertifikalandırmaları gerekecektir ve Facebook bu politikaları ihlal eden geliştiricilerin sorumlu tutulacağını söyledi.

" Facebook, On Binlerce Veri İşleyici Uygulamasını Askıya Aldı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Facebook, On Binlerce Veri İşleyici Uygulamasını Askıya Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Facebook, On Binlerce Veri İşleyici Uygulamasını Askıya Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye