SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Sades TPower artık Türkiye’de Sades TPower artık Türkiye’de
ÖNCEKİ
NASA, Gözlem aracı Opportunity’yi kurtarmak için son denemelerde! NASA, Gözlem aracı Opportunity’yi kurtarmak için son denemelerde!
5076
1880 0

Facebook Türkiye soruşturma geçiriyor!

Facebook Türkiye soruşturma geçiriyor!
Yazar: Technosfer Yönetim

28 Ocak 2019

Neredeyse dünya üzerindeki her 3 insandan birisinin hesabının bulunmuş olduğu Facebook, Instagram gibi sosyal medya siteleri son zamanlarda kişisel verilerin uygunsuz kullanılması konusunda bir çok araştırmadan geçiriliyordu. Türkiye genelinde milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşan Facebook’un son zamanlarda yaşamış olduğu kriz karşısında ülkemizde kayıtsız kalmadı.

VERİLERİMİZ İZİNSİZ KULLANILMIŞSA DEV CEZA GELİYOR!

Ülkemizdeki genç nüfusun neredeyse tamamı tarafından çok aktif bir şekilde kullanılan ve iletişim amaçlıda büyük olanaklar sunan Facebook’un kişisel verileri izinsiz kullanıyor olması durumunda dev bir ceza ile karşılaşma ihtimali var.

Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Faruk Bilir “Özel komisyon kuruldu. Biz bilgilerimizi sosyal medya kuruluşlarına açık rızamızla vermiş olabiliriz. Veriler amaç dışı kullanılırsa bunun adı veri istismarı olur” dedi. Bu açıklamanın ardından almış olduğumuz bilgilere göre eğer Facebook Türkiye üzerinden kişisel verilerimiz istismar edilmiş ise bu iş için kurulmuş olan özel ekip Facebook’a 1 milyon 200 bin liraya kadar idari para cezası kesebilecek.

Bilir bu konuda yaptığı açıklamada “Bankalar, hastaneler, vergi dairelerinde isim, kimlik numarası gibi bilgiler herkesin duyabileceği şekilde alınıyor. Sıramatik ve kiosklardan sıra numarası verilmesi gerekir. İlgili bakanlıklarla bu konuda çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

EN ÖNEMLİ ŞİFRELERİMİZ TEHLİKEDE

Her insan için en önemli şifreler olan biyometrik verilerimiz tehlikede olabilir bu konuda açıklamalarda bulunan Bilir “Parmak izi biyometrik ve önemli bir veridir. Diğer taraftan yüz tanıma, retina gibi önemli veriler var. Bunları kaydettiğiniz zaman kanunda silme yok. Bunlar bir şekilde siber âleme yansıdığı zaman silmek o kadar kolay değil” dedi.

 

Bir önceki yazımız olan NASA, Gözlem aracı Opportunity'yi kurtarmak için son denemelerde! başlıklı makalemizde aracı, Opportunity ve uzay hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor

" Facebook Türkiye soruşturma geçiriyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Facebook Türkiye soruşturma geçiriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Facebook Türkiye soruşturma geçiriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Yönetim Hakkında:

Technosfer Yönetim olarak sizlere en kaliteli içeriğin sunulması için elimizden geleni yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.