SON DAKİKA TEKNOLOJİ 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir? 21:43 Samsung Galaxy M30s Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 19:12 Samsung Galaxy A51 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri
SONRAKİ
Samsung PlayGalaxy Link PC Oyunlarını Galaxy Tefonunuza Yansıtmanın Başka Bir Yoludur Samsung PlayGalaxy Link PC Oyunlarını Galaxy Tefonunuza Yansıtmanın Başka Bir Yoludur
ÖNCEKİ
Dronunuzu İngiltere’de Tescil Ettirmek İçin Son Tarih Dronunuzu İngiltere’de Tescil Ettirmek İçin Son Tarih
2622
971 0

Facebook ve Instagram’da Büyük Şükran Gününden Sonra Yedekleme

Facebook ve Instagram’da Büyük Şükran Gününden Sonra Yedekleme
Yazar: Elif Aybüke Ural

30 Kasım 2019

Perşembe günü Şükran Günü fotoğraflarını paylaşmaya çalışıyorsanız, hem Facebook hem de Instagram’ın bugün erken saatlerde kesintili kesintilere maruz kaldığını fark etmiş olabilirsiniz. 

Neyse ki, Facebook, Instagram’ın yanı sıra ana sosyal ağına geri yüklenen hizmet olduğunu söylüyor. Fotoğraf paylaşım servisi duyuruyu Twitter’da yaptı, bir Facebook sözcüsü USA Today’e “Bugünün erken saatlerinde insanlar Facebook’un uygulama ailesine erişmekte sorun yaşadılar. Sorun o zamandan beri çözüldü, herkes için yüzde 100’e geri döndük ve herhangi bir rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. ”

Facebook öğleden sonra, hizmetlerine erişime geri dönmeye başladığını söyledi. Bir Facebook sözcüsü CNBC’ye verdiği demeçte, “Bugün erken saatlerde, merkezi yazılım sistemlerimizden birindeki bir sorun, birçok insanın Facebook’un uygulama ailesine erişmekte zorlanmasına neden oldu” dedi.

Kullanıcılar, Facebook’a gönderemediklerini veya Instagram’da hikayeleri göremediklerini söyleyerek, tüm dünyada yaygın bir sorun bildirileri oldu. Messenger ile ilgili bazı problem raporları bile vardı.

Amerika’nın bugün tatilde olduğu göz önüne alındığında, kesinlikle sosyal medya üzerindeki kesintiler için uygun bir zaman değil, ancak sorunların devam etmesi sadece birkaç saat sürüyor.

Facebook, Instagram ve WhatsApp, bu yılın başlarında Mart ayındaki en kötü kesintilerini yaşadılar ve sonunda 24 saatten fazla süren bir “sunucu yapılandırma değişikliğine” bağlı sorunlar yaşadılar. Bu sorunların uzun sürmemesi için ellerinden geleni  yapacaklarını duyurdular.

 

Bir önceki yazımız olan Meizu Note 9 Özellikleri Sorun Şikayet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKU  Bu Yeni Logo Kesinlikle Facebook’un Tüm Sorunlarını Çözecek

" Facebook ve Instagram’da Büyük Şükran Gününden Sonra Yedekleme konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Facebook ve Instagram’da Büyük Şükran Gününden Sonra Yedekleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Facebook ve Instagram’da Büyük Şükran Gününden Sonra Yedekleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.