SON DAKİKA TEKNOLOJİ 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri 12:51 Lg K41s Sorun Şikayet Özellikleri 15:32 Oppo A31 Sorun Şikayet Özellik 18:18 iPhone ‘unuzu satmadan önce yapmanız gerekenler
SONRAKİ
Instagram, ABD’de Gizli Beğeni Özelliğini Önümüzdeki Hafta Test Edecek Instagram, ABD’de Gizli Beğeni Özelliğini Önümüzdeki Hafta Test Edecek
ÖNCEKİ
Roku’nun Yeni Ücretsiz Uygulaması, Apple Watch’ınızla Görüntülemenizi Kontrol Etmenizi Sağlıyor Roku’nun Yeni Ücretsiz Uygulaması, Apple Watch’ınızla Görüntülemenizi Kontrol Etmenizi Sağlıyor
3494
1294 0

Facebook ve Youtube Trump Hakkında Çıkan Söylentileri Yasaklıyor

Facebook ve Youtube Trump Hakkında Çıkan Söylentileri Yasaklıyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

10 Kasım 2019

Facebook ve YouTube, isimsiz bir şekilde başkanlık soruşturmasına yol açan içeriği kaldırıyor ve Facebook, platformdaki koordine zararına karşı kuralları ihlal ettiğini söylüyor. Karar, Facebook’un, Donald Trump, Jr.’ın da dâhil olduğu Cumhuriyetçi siyasi şahsiyetlerin Twitter’da yayınlandığı adını içeren reklamları kaldırmak için daha önce yapılan işlemleri takip ediyor.

BuzzFeed, iddia edilen bilgi uçuranın ismini bu haftanın başlarında yaymaya çalıştığını bildirerek, Facebook’un onları hedefleyen reklamları kaldıracağını doğruladı. BuzzFeed, eski bir Obama yönetim görevlisi ve mevcut CIA görevlisi olan kişinin, 2017’den bu yana muhafazakâr yorumculara hedef olduğunu belirtti. Donald Trump, Jr. o zamandan beri sosyal medyada karıştı.

Facebook’un açıklamasının ardından YouTube, CNN’e, hakaret ettiği iddia edilen bilgi birikimini açıklamasında veya videonun kendisinde adı geçen içeriği kaldıracağını da doğruladı. Tersine, bir Twitter sözcüsü CNN’ye, adı tweetlemenin kurallarını ihlal etmediğini söyledi.

Başkan Donald Trump, bilgi uçuranın adının açığa çıkarılması için baskı yaptı, ancak ABD yetkilileri ve birçok medya kuruluşu baskı yapmaktan kaçındı. Yaptığı açıklamada, Facebook da aynı fikirde olduğunu belirtti.

Facebook kısa süre önce, özellikle CEO Mark Zuckerberg’in Facebook tarafından kontrol edilmemesi gerektiğini öne sürdüğü reklamlarla siyasi içeriğe el sürülmemesi gibi bir yaklaşım benimsemiştir. Ancak bu durumda, tacizi önleme kurallarına daha yakın politikalar altındaki kararı haklı çıkarmaktadır – en azından isim geniş çapta bildirilmiyor.

 

Bir önceki yazımız olan Roku’nun Yeni Ücretsiz Uygulaması, Apple Watch'ınızla Görüntülemenizi Kontrol Etmenizi Sağlıyor başlıklı makalemizde android, apple ve iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  OnePlus 7 Pro için OxygenOS 9.5.10 Güncellemesi Yayınlandı
KATEGORİLER:


" Facebook ve Youtube Trump Hakkında Çıkan Söylentileri Yasaklıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Facebook ve Youtube Trump Hakkında Çıkan Söylentileri Yasaklıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Facebook ve Youtube Trump Hakkında Çıkan Söylentileri Yasaklıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.