SON DAKİKA TEKNOLOJİ 14:14 Audi İkinci Elektrikli Arabası E-Tron Sportback’i Duyurdu 14:27 Su Geçirmeyen Oyuncu Klavyesi; Asus TUF Gaming K7 13:30 HUAWEI’nin Türkiye’de Çekilen İlk Akıllı Saat Reklam Filmi Yayında 18:18 Samsung, Telefonlar için  Yeni Kamera Modları Kullanacak 14:54 Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı
SONRAKİ
Instagram, ABD’de Gizli Beğeni Özelliğini Önümüzdeki Hafta Test Edecek Instagram, ABD’de Gizli Beğeni Özelliğini Önümüzdeki Hafta Test Edecek
ÖNCEKİ
Roku’nun Yeni Ücretsiz Uygulaması, Apple Watch’ınızla Görüntülemenizi Kontrol Etmenizi Sağlıyor Roku’nun Yeni Ücretsiz Uygulaması, Apple Watch’ınızla Görüntülemenizi Kontrol Etmenizi Sağlıyor
3067
1136 0

Facebook ve Youtube Trump Hakkında Çıkan Söylentileri Yasaklıyor

Facebook ve Youtube Trump Hakkında Çıkan Söylentileri Yasaklıyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

10 Kasım 2019

Facebook ve YouTube, isimsiz bir şekilde başkanlık soruşturmasına yol açan içeriği kaldırıyor ve Facebook, platformdaki koordine zararına karşı kuralları ihlal ettiğini söylüyor. Karar, Facebook’un, Donald Trump, Jr.’ın da dâhil olduğu Cumhuriyetçi siyasi şahsiyetlerin Twitter’da yayınlandığı adını içeren reklamları kaldırmak için daha önce yapılan işlemleri takip ediyor.

BuzzFeed, iddia edilen bilgi uçuranın ismini bu haftanın başlarında yaymaya çalıştığını bildirerek, Facebook’un onları hedefleyen reklamları kaldıracağını doğruladı. BuzzFeed, eski bir Obama yönetim görevlisi ve mevcut CIA görevlisi olan kişinin, 2017’den bu yana muhafazakâr yorumculara hedef olduğunu belirtti. Donald Trump, Jr. o zamandan beri sosyal medyada karıştı.

Facebook’un açıklamasının ardından YouTube, CNN’e, hakaret ettiği iddia edilen bilgi birikimini açıklamasında veya videonun kendisinde adı geçen içeriği kaldıracağını da doğruladı. Tersine, bir Twitter sözcüsü CNN’ye, adı tweetlemenin kurallarını ihlal etmediğini söyledi.

Başkan Donald Trump, bilgi uçuranın adının açığa çıkarılması için baskı yaptı, ancak ABD yetkilileri ve birçok medya kuruluşu baskı yapmaktan kaçındı. Yaptığı açıklamada, Facebook da aynı fikirde olduğunu belirtti.

Facebook kısa süre önce, özellikle CEO Mark Zuckerberg’in Facebook tarafından kontrol edilmemesi gerektiğini öne sürdüğü reklamlarla siyasi içeriğe el sürülmemesi gibi bir yaklaşım benimsemiştir. Ancak bu durumda, tacizi önleme kurallarına daha yakın politikalar altındaki kararı haklı çıkarmaktadır – en azından isim geniş çapta bildirilmiyor.

 

" Facebook ve Youtube Trump Hakkında Çıkan Söylentileri Yasaklıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Facebook ve Youtube Trump Hakkında Çıkan Söylentileri Yasaklıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Facebook ve Youtube Trump Hakkında Çıkan Söylentileri Yasaklıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunu ve teknolojiye ilgisi çok olan, uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler üreten bir editörüm.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye