SON DAKİKA TEKNOLOJİ 16:16 Google hesabı otomatik silme yöntemi 09:09 Pentagram , çocuklar için akıllı bir hoparlör tasarladı 17:17 Google Stadia ‘ya 120’den Fazla Oyun Eklenecek 09:09 Çevrimdışı kullanabileceğiz en iyi uygulamalar 09:09 Google , Steam desteği üzerinde çalıştığını bildirdi
SONRAKİ
EA Games’in bulut tabanlı oyun sistemi betasına katılarak seçilebilirsiniz EA Games’in bulut tabanlı oyun sistemi betasına katılarak seçilebilirsiniz
ÖNCEKİ
Apple’ın kendi yayın servisinin rakiplerinden daha ucuz olacağını duyurmasından sonra işler karıştı Apple’ın kendi yayın servisinin rakiplerinden daha ucuz olacağını duyurmasından sonra işler karıştı
14626
5417 0

Facebook’un mobil cihazlarınızda konumunuzu görüntülemesine izin vermeyin!

Facebook’un mobil cihazlarınızda konumunuzu görüntülemesine izin vermeyin!
Yazar: Elif Aybüke Ural

11 Eylül 2019

iOS 13 ve Android 10’un çıkışıyla birlikte Facebook, kullanıcılarını ilk olarak konum ayarlarının değişmek üzere olduğu ve bu değişimin yardım amaçlı olduğu konusunda uyardı.

Android 10, kullanıcılara hangi uygulamaların akıllı telefonlarının tam konumlarına erişebilecekleri hakkında daha fazla bilgi verir. Android 10, bir uygulama arka planda çalışırken kullanıcılara konum verilerine erişimi kısıtlama veya izin verme dahil olmak üzere daha fazla seçenek sunar. O yüzden, Android 10 ve Facebook ayarlarınız arasında bir uyumsuzluk varsa, hangi verilerin paylaşıldığına dair potansiyel bir karışıklık söz konusudur. Esas olarak bu, birçok kullanıcı Android 10 güncellemesini beklerken Facebook’un gizlice bir şeyler yapmayacağına dair güvence vermek amacıyla oluşturulmuş bir kamu spotudur.

iOS kullanıcıları bir süredir bu seçeneğe sahipler. İOS 13 ile farklı olan, konum verileriyle ilgili olarak “bir kez izin ver” işlevini eklemesidir. iOS 13, kullanıcılara bir uygulamanın konumunuza ne zaman eriştiği ve bu uygulamanın kaç kez yaptığı hakkında da bildirim gönderir. Bildirimler ayrıca bir uygulamanın hangi konum verilerinin alındığının haritasını da içerecektir. O yüzden eğer güncellemeyi yüklemiş ve neden konum bilgisi hakkında bir sürü ileti aldığınızı merak ediyorsanız, işte bu yüzdendir.

Bir önceki yazımız olan En Uygun ADSL, Fiber ve Kablo İnternet Tarifeleri Nasıl Bulunur? başlıklı makalemizde internet fiyatları, kablo internet ve ucuz internet tarifesi hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Steam'in Keşfet Özelliğine Gelen Yeni Güncelleme Bağımsız Geliştiricilerin İşini Zorlaştırıyor


" Facebook’un mobil cihazlarınızda konumunuzu görüntülemesine izin vermeyin! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Facebook’un mobil cihazlarınızda konumunuzu görüntülemesine izin vermeyin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Facebook’un mobil cihazlarınızda konumunuzu görüntülemesine izin vermeyin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.