Facebook'un mobil cihazlarınızda konumunuzu görüntülemesine izin vermeyin! | Technosfer

Facebook’un mobil cihazlarınızda konumunuzu görüntülemesine izin vermeyin!

11.09.2019
A+
A-
Facebook’un mobil cihazlarınızda konumunuzu görüntülemesine izin vermeyin!

iOS 13 ve Android 10’un çıkışıyla birlikte Facebook, kullanıcılarını ilk olarak konum ayarlarının değişmek üzere olduğu ve bu değişimin yardım amaçlı olduğu konusunda uyardı.

Android 10, kullanıcılara hangi uygulamaların akıllı telefonlarının tam konumlarına erişebilecekleri hakkında daha fazla bilgi verir. Android 10, bir uygulama arka planda çalışırken kullanıcılara konum verilerine erişimi kısıtlama veya izin verme dahil olmak üzere daha fazla seçenek sunar. O yüzden, Android 10 ve Facebook ayarlarınız arasında bir uyumsuzluk varsa, hangi verilerin paylaşıldığına dair potansiyel bir karışıklık söz konusudur. Esas olarak bu, birçok kullanıcı Android 10 güncellemesini beklerken Facebook’un gizlice bir şeyler yapmayacağına dair güvence vermek amacıyla oluşturulmuş bir kamu spotudur.

iOS kullanıcıları bir süredir bu seçeneğe sahipler. İOS 13 ile farklı olan, konum verileriyle ilgili olarak “bir kez izin ver” işlevini eklemesidir. iOS 13, kullanıcılara bir uygulamanın konumunuza ne zaman eriştiği ve bu uygulamanın kaç kez yaptığı hakkında da bildirim gönderir. Bildirimler ayrıca bir uygulamanın hangi konum verilerinin alındığının haritasını da içerecektir. O yüzden eğer güncellemeyi yüklemiş ve neden konum bilgisi hakkında bir sürü ileti aldığınızı merak ediyorsanız, işte bu yüzdendir.

Elif Aybüke Ural
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları