SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Epic Games Store, Yeni Yıla 3 Yeni Hediye İle Giriyor Epic Games Store, Yeni Yıla 3 Yeni Hediye İle Giriyor
ÖNCEKİ
The Witcher 3: Wild Hunt oyuncu sayısını ikiye katladı The Witcher 3: Wild Hunt oyuncu sayısını ikiye katladı
1976
732 0

Gün geçtikçe filmler Disney+ ’ dan kalkıyor

Gün geçtikçe filmler Disney+ ’ dan kalkıyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

4 Ocak 2020

Disney+ Kasım ayında piyasaya sürüldü. Ancak Polygon tarafından bildirildiği gibi bazı filmler zaten platformdan kaybolmaya başladı. Örneğin, Disney + başlatıldığında platformunda Home Alone serisinin üç film mevcuttu. Ancak ilk Evde Tek Başına ve Evde Tek Başına 2: New York Tatili, yeni yılın ilk gününde platformandan kaldırıldı.

Platformdan gün geçtikçe filmlerin kalkması nedeniyle bu platform üzerinden her zaman ulaşılabilir olacağı fikrini çürüttü. Kullanıcıların bu görüşleri yüzünden pek de haksız sayılmadıkları görülüyor. Diğer bazı hizmetlerin aksine bazı lisanslı filmlerin lansmanlardan sonra her ay döneceği belirtildi. Ancak, bazı filmlerin iki aydan kısa bir süre sonra hizmetten kaldırıldığı göz önüne alındığında, bu tam olarak doğru görünmüyor.

Hiçbir duyuru veya bildiri yapmadan filmleri kaldırdığı için kullanıcıların filmleri bulamadıklarında şaşırdıkları gözlemlendi. Akış hizmetlerinden gelen ve giden içerik, çoğu tüketicinin bu noktada alışkın olduğu bir gerçektir. Ancak Netflix ve Hulu gibi diğer akış hizmetleri en azından hangi içeriğin aylık olarak hizmetlerinden geldiğini ve gittiğini kullanıcılara duyuruyor.

Disney+

Disney+

Bu platform, bir noktada gerçekleşeceğini söylese de, Evde Tek Başına, Evde Tek Başına 2 veya daha önce kaldırılmış olan filmlerin herhangi birinin hizmete geri dönebileceği belli değil. Bloomberg’in bildirdiği gibi, diğer filmler de Disney+ ‘dan kaldırılabileceği gözüküyor. Star Wars: Son Jedi ve Coco gibi büyük Disney filmlerinin, diğer son on yıl başlıklarının yanı sıra, 2026 civarında” başlayan Netflix’e geri döneceği ihtimali var. Bu, Disney ve Netflix’in şu anki anlaşması devam ederse, o yıl Disney+’ da bulunmayacaklarını gösteriyor. Ancak, Star Wars: Güç Uyanıyor  lansmanda Starz ile yeni bir anlaşma yaparken Netflix ile yeni bir anlaşma yapma şansı her zaman vardır.

Tüm bunların gelecek için anlamı, Disney+ ‘ nın muhtemelen herhangi bir zamanda Disney’e ait her filme sahip olmayacağıdır. Ayrıca hizmete eklenen herhangi bir şeyin sonsuza kadar platformda kalmasını bekleyemeyeceğiniz anlamına geliyor.  Yeni ve farklı fırsatlar sunulana kadar , platformda izlemek istediğiniz bir film görürseniz, mümkün olan en kısa sürede izlemek isteyebilirsiniz.

OKU  Microsoft İnsanları Project xCloud'u Denemeye Davet Ediyor

Bir önceki yazımız olan Dell XPS 13 , yeni tasarımı ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyor başlıklı makalemizde dell ve XPS 13 hakkında bilgiler verilmektedir.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Gün geçtikçe filmler Disney+ ’ dan kalkıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Gün geçtikçe filmler Disney+ ’ dan kalkıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Gün geçtikçe filmler Disney+ ’ dan kalkıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
    Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
    ZORUNLU

    GELEN YORUMLAR (0)

    Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.