SON DAKİKA TEKNOLOJİ 14:00 Xiaomi Mi 10 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri 12:51 Lg K41s Sorun Şikayet Özellikleri 15:32 Oppo A31 Sorun Şikayet Özellik
SONRAKİ
Mixer’in Her İki Kurucusu da Şirketten Ayrıldı Mixer’in Her İki Kurucusu da Şirketten Ayrıldı
ÖNCEKİ
Xbox One’a Yeni Metin Sohbet Filtreleme Seçenekleri Ekliyor Xbox One’a Yeni Metin Sohbet Filtreleme Seçenekleri Ekliyor
4088
1514 0

Firefox’tan Başka Bir Güvenlik Güncellemesi Geliyor

Firefox’tan Başka Bir Güvenlik Güncellemesi Geliyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

19 Ekim 2019

Mozilla Security Blog’da yayınlanan bir blog yazısında, Firefoxmaker, tarayıcılarını daha güvenli hale getirerek kullanıcıları kod saldırılarından korumak için attığı adımları açıkladı.

Firmanın platform güvenliği ve gizlilik mühendisi Christoph Kerschbaumer’e göre şirket, Firefox kod tabanından “potansiyel olarak tehlikeli eserleri”, satır içi komut dosyaları ve eval  benzeri işlevler de dahil olmak üzere kaldırdı.

Satır içi komut dosyaları, Firefox’un sıklıkla hakkında: sayfalar olarak adlandırılan ‘yaklaşık’ protokolünün korunmasını geliştirmek amacıyla kaldırıldı. Bunlar: sayfalar, kullanıcıların ağ bilgilerini görüntüleme, tarayıcılarının nasıl yapılandırıldığını ve hangi eklentileri yüklediklerini görme gibi şeyleri yapmalarını sağlıyor.

Bununla birlikte, bunlar hakkında: sayfalar HTML ve JavaScript’te yazıldığından, web sayfalarında kullanılan ve aynı zamanda kod saldırılarına karşı savunmasız olan aynı güvenliği kullanırlar. Örneğin, bir saldırgan bir hakkında: sayfasına kod ekleyebilir ve Firefox’ta yapılandırma ayarlarını değiştirmek için kullanabilir.

Firefox kullanıcılarının kod saldırılarına karşı korunmasına yardımcı olmak için Mozilla, tüm satır içi etkinlik işleyicilerini yeniden yazmaya ve yaklaşık 45 sayfa için tüm satır içi JavaScript kodunu “paketlenmiş dosyalara” taşımaya karar verdi. Şirket ayrıca, JavaScript kodunun yürütülememesini sağlamak için güçlü bir İçerik Güvenliği Politikası belirledi.

Bir önceki yazımız olan Meizu Note 9 Özellikleri Sorun Şikayet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKU  LG’nin G8X ThinQ’u 1 Kasım’da AT&T’ye Geliyor


" Firefox’tan Başka Bir Güvenlik Güncellemesi Geliyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Firefox’tan Başka Bir Güvenlik Güncellemesi Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Firefox’tan Başka Bir Güvenlik Güncellemesi Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.