SON DAKİKA TEKNOLOJİ 14:27 Su Geçirmeyen Oyuncu Klavyesi; Asus TUF Gaming K7 13:30 HUAWEI’nin Türkiye’de Çekilen İlk Akıllı Saat Reklam Filmi Yayında 18:18 Samsung, Telefonlar için  Yeni Kamera Modları Kullanacak 14:54 Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı 17:17 Sony’nin Robot Köpeği Akıllı Ev Asistanı Olabilir
SONRAKİ
Mixer’in Her İki Kurucusu da Şirketten Ayrıldı Mixer’in Her İki Kurucusu da Şirketten Ayrıldı
ÖNCEKİ
Xbox One’a Yeni Metin Sohbet Filtreleme Seçenekleri Ekliyor Xbox One’a Yeni Metin Sohbet Filtreleme Seçenekleri Ekliyor
3710
1374 0

Firefox’tan Başka Bir Güvenlik Güncellemesi Geliyor

Firefox’tan Başka Bir Güvenlik Güncellemesi Geliyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

19 Ekim 2019

Mozilla Security Blog’da yayınlanan bir blog yazısında, Firefoxmaker, tarayıcılarını daha güvenli hale getirerek kullanıcıları kod saldırılarından korumak için attığı adımları açıkladı.

Firmanın platform güvenliği ve gizlilik mühendisi Christoph Kerschbaumer’e göre şirket, Firefox kod tabanından “potansiyel olarak tehlikeli eserleri”, satır içi komut dosyaları ve eval  benzeri işlevler de dahil olmak üzere kaldırdı.

Satır içi komut dosyaları, Firefox’un sıklıkla hakkında: sayfalar olarak adlandırılan ‘yaklaşık’ protokolünün korunmasını geliştirmek amacıyla kaldırıldı. Bunlar: sayfalar, kullanıcıların ağ bilgilerini görüntüleme, tarayıcılarının nasıl yapılandırıldığını ve hangi eklentileri yüklediklerini görme gibi şeyleri yapmalarını sağlıyor.

Bununla birlikte, bunlar hakkında: sayfalar HTML ve JavaScript’te yazıldığından, web sayfalarında kullanılan ve aynı zamanda kod saldırılarına karşı savunmasız olan aynı güvenliği kullanırlar. Örneğin, bir saldırgan bir hakkında: sayfasına kod ekleyebilir ve Firefox’ta yapılandırma ayarlarını değiştirmek için kullanabilir.

Firefox kullanıcılarının kod saldırılarına karşı korunmasına yardımcı olmak için Mozilla, tüm satır içi etkinlik işleyicilerini yeniden yazmaya ve yaklaşık 45 sayfa için tüm satır içi JavaScript kodunu “paketlenmiş dosyalara” taşımaya karar verdi. Şirket ayrıca, JavaScript kodunun yürütülememesini sağlamak için güçlü bir İçerik Güvenliği Politikası belirledi.

" Firefox’tan Başka Bir Güvenlik Güncellemesi Geliyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Firefox’tan Başka Bir Güvenlik Güncellemesi Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Firefox’tan Başka Bir Güvenlik Güncellemesi Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunu ve teknolojiye ilgisi çok olan, uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler üreten bir editörüm.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye