Getac Tabletleri ile uçaklar daha az sürede ihmal yapıyor | Technosfer

Getac Tabletleri ile uçaklar daha az sürede ikmal yapıyor

16.09.2019
A+
A-

Getac F110 dayanıklı tableti ile uçakların yakıt ikmalinde yüzde 60’a varan tasarruf imkanı sağlıyor. Getack İstanbul Havalimanında kullanılmaya devam ediyor.

Getac Tabletleri ile uçaklar daha az sürede ikmal yapıyor

200 milyon yolcu kapasitesine erişmesi beklenen ve dünyanın en büyük havalimanı olacak olan İstanbul Havalima’nın otomatik uçak yakıt ikmal sistemlerini Taiwan merkezi Getac şirketinin dayanıklı tabletleri ile sağlıyor.

Getac F110 dayanıklı tabletleri, ikmal için kullanılan araç filosunu apron üzerinden herhangi bir kontrol sistemine bağlayarak otomatik yakıt ikmalini başlatıyor. Bu sistem ile her uçak 45 dakika içerisinde sonraki uçuşu için hazır hale geliyor. Normal bir ikmal yapımının 60 dakika sürdüğünü ifade eden İGA Havalimanı Akaryakıt Hizmetleri A.Ş. İletim Tesis Operasyon Şefi Seyfullah Yavuz, “Getac’ın güçlü ve sağlam çözümleri sayesinde geniş alana kurulu olan havalimanımızda iletişim aksamadan devam ederken aynı zamanda tam otomatik çalışan ikmal sistemiyle bağlantı hatalarından doğabilecek tüm hataları ortan kaldırabiliyor. Klasik yakın tankerlerine kıyasla bu sistem sayesinden yüzde 60’a varan tasarruf sağlayabiliyoruz.” dedi.

Furkan Yurdakul
Furkan Yurdakul
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu Furkan, yazılım ve donanım tutkusunu technosfer.com.tr ailesine haber niteliği taşıyan içerikler üretiyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları