SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Tüm Half-Life Oyunları Steam’de Bir Süreliğine Ücretsiz Tüm Half-Life Oyunları Steam’de Bir Süreliğine Ücretsiz
ÖNCEKİ
Lenovo VR kulaklık üzerinde çalışıyor Lenovo VR kulaklık üzerinde çalışıyor
3764
1394 0

Google bu hafta tarayıcısına sekme ikonu ekledi

Google bu hafta tarayıcısına sekme ikonu ekledi
Yazar: Elif Aybüke Ural

21 Ocak 2020


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Google , bu hafta arama sonuçlarına küçük sekme ikonu ekledi. Sekme ikonu bir sebepten dolayı temiz bir ara yüz olarak kullanılan ve görünüşte sonuçları veya kullanıcı deneyimini geliştirmeden daha fazla karmaşa yarattı. Şirket, bilginin nereden geldiğini daha net hale getirme planının bir parçası olduğunu söylüyor. Ama bunun nasıl olduğu hakkında bir bilgi yok.

Şirket, masaüstü sonuçlarına yapılan değişikliğin bu hafta yayınlandığını tweetledi. “Arama yapanların bilgilerin nereden geldiğini daha iyi anlamalarına, sonuçları daha kolay taramasına ve neyin keşfedileceğine karar vermelerine yardımcı oluyor. Ancak logolar, geçen yıldan bu yana Google’ın mobil tarayıcısında arama sonuçlarında görünse de, Google’ın ifadesi, sekme ikonları mobil kullanıcılar için ne kadar başarılı veya alakasız olabileceğini ele almıyor.

Google

Google

Google bu özelliği ilk yayınladığında aralıklı, diğer arama sayfalarının o zamanlarda döküntüyü andıran sayfalarına nazaran, neredeyse boş gözüken arama sayfası ve sade sınuç sayfası son derece hoş karşılanan bir değişimdi. Sık kullanılan ikonlarını eklemek Google’ın arama sonuçlarını biraz karikatür-vari gösterdi. Eğer Facebook’un ırkçı haber kaynaklarından başka saygın bir haber kaynağı bulamayan kullanıcılarına Google’ın küçük resimleriyle yardım edileceğini düşünürsek, hayal kırıklığına uğrayacağız gibi duruyor.

Google, genellikle kullanıcı deneyimini veya sonuçlarını iyileştiren arama için değişiklikler yapar. Geçtiğimiz birkaç ay içinde, Google Arama algoritmasını değiştirdi. Böylece bir arama sorgusu “kelime çantası” olarak görmedi. Sonuçlarını saygın haber kaynaklarına öncelik vermek için geliştirdi ve hatta aramalara artırılmış gerçeklik sonuçları da ekledi.

Arama sonuçlarınızdaki yeni logolarla ilgileniyorsanız, Google, bilmeyenler için arama sonuçlarında bir sekme ikonları değiştirme veya ekleme hakkında talimatlar verdi. Lifehacker ayrıca sekme ikonları saçmalığını geri almak ve arama sonuçlarının nasıl görüneceğine geri dönmek için filtrelerin nasıl uygulanacağı konusunda talimatlar verdi. Böylece hangisi  daha yararlı ve kullanışlı buna karar vermek size kalmış.

OKU  TikTok’a Ulusal Güvenlik İncelemesi Başlatıldı

Bir önceki yazımız olan Lenovo VR kulaklık üzerinde çalışıyor başlıklı makalemizde Lenovo ve vr hakkında bilgiler verilmektedir.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Google bu hafta tarayıcısına sekme ikonu ekledi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google bu hafta tarayıcısına sekme ikonu ekledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Google bu hafta tarayıcısına sekme ikonu ekledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.