Google, Bulut Oyun Servisini Duyurdu ! | Technosfer

Google, Bulut Oyun Servisini Duyurdu !

Google, Bulut Oyun Servisini Duyurdu !

Google, bugün uzun zamandır beklenilen bulut oyun servisini duyurdu. Oyun tarafından eksik olmak istemeyen Google’ın bu servisi hakkında detaylar haberimizde.

Google, Game Developer Conference 2019 etkinliğinde aslında uzun zamandır beklenilen bir hamleye adım attı ve çevrimiçi oyun servisi Stadia duyuruldu .Bu servis ile beraber kullanıcılar içinde bazı avantajlar içeriyor , bunlara bir göz atalım.

Telefon, bilgisayar veya bir tablet üzerinden Google’ın bu servisine bağlanarak oyunlarınızı oynayabilirsiniz . Ayrıca Xbox ve PS4 kontrolcülerine çok benzer bir Stadia Kontrolcüsü daha iyi bir oyun deneyimi için tanıtıldı.

Stadia desteğine sahip bir oyunla alakalı tanıtım video vb. içeriklerin sonunda yer alan Stadia ile oyna seçeneğine tıkladığınızda, yüksek performanslı bir donanıma ihtiyaç olmadan oyunun keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Fakat bu işlem için tahmin edebileceğiniz üzere güçlü bir internet altyapısına sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca Google ; Stadia’da görüntü kalitesinin 4K 60Fps’e kadar çıktığını , ayrıca gelecekte 8K çözünürlük ve 120 FPS’e de destek vereceklerini açıkladılar.

Google’ın ayrıca bu gücü en verimli şekilde değerlendirebilmek için küresel veri merkezi alt yapısından yararlandı. Google ve AMD işbirliği ile beraber 10.7 teraflop gücünde özel bir GPU geliştirildi.

Özellikle konsol alanındaki rakipleri ile kıyaslama yapmak gerekirse PS4 Pro’nun 4.2 teraflop, Xbox One X’in 6 teraflop gücünde GPU’a sahip olduğunu ekleyelim. Sunucularda ise grafik kartına ek 2.7Ghz hızındaki bir işlemci ve 16GB Ram barınıyor.

Google’ın bu yıl içerisinde sunacağı servis için Google tarafından henüz net bir tarih belirtilmedi.

Mert Büyük
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi Makina Mühendisliği öğrencisi Mert, tam bir Apple hayranı. Teknolojiyi yakından takip eden Mert, technosfer.com.tr'de okuyucular için güncel haberler üretiyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları