SON DAKİKA TEKNOLOJİ 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir? 21:43 Samsung Galaxy M30s Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 19:12 Samsung Galaxy A51 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri
SONRAKİ
Reddit kullanıcısı taşınabilir oyun ekipmanı kurdu Reddit kullanıcısı taşınabilir oyun ekipmanı kurdu
ÖNCEKİ
Hideo Kojima yeni planlarından bahsetti Hideo Kojima yeni planlarından bahsetti
2333
864 0

Google hesabı otomatik silme yöntemi

Google hesabı otomatik silme yöntemi
Yazar: Elif Aybüke Ural

27 Ocak 2020

Google hesabı , dijital etkinliğinizle ilgili en fazla veri miktarına sahip hesaplardan biri olabilir. Google Hesabına bağlı uygulama ve hizmetlerin çokluğu ile, Google ile ilgili herhangi bir şeyden uzak kalan biri olmadığınız sürece Google hesabının hayatınızda önemli bir rol oynadığını inkar etmek imkansızdır. Peki, google hesabı kullanmadığınızda Google hesabınıza ne olacağını merak ettiniz mi? Tüm verilerinizin Google sunucularında kaldığını size söyleyeyim.

Bununla birlikte, Google size Google hesabınızı kullanmayı bıraktığınızda veya talihsiz ve kaçınılmaz ölüm olayında neler olacağını yapılandırmanıza olanak tanıyan “etkin olmayan hesap Yöneticisi” adlı bir araç sunar. Bugün, Google hesabınızı silmek için etkin olmayan hesap Yöneticisini nasıl kuracağınıza bir göz atacağız.

Etkin Olmayan Google Hesabınızı Otomatik Silme

 1. Google hesabınıza giriş yapın, yan menüden “veri ve kişiselleştirme” ye geçin ve “verileriniz için bir plan indirin, silin veya plan yapın” bölümünden hesabınız için bir plan seçin.
 2. Artık etkin olmayan hesap Yöneticisi açılış sayfasını göreceksiniz ve bu özellik hakkında kısa bir açıklama bulabilirsiniz. Devam etmek için Başlat düğmesine tıklayın.
 3. Google şimdi sizden hesabınızın devre dışı kabul edileceğiniz bekleme süresini belirlemenizi isteyecektir. Mevcut bekleme süresi seçenekleri 3 ay, 6 ay, 12 ay veya 18 aydır. Daha fazla devam etmek için e-posta adresinizi onaylamanız ve telefon numaranızı doğrulamanız gerektiğini unutmayın.
 4. Bir sonraki adımda, Google hesabınız etkin olmadığında 10 kişiye kadar bildirim yapma seçeneği bulunuyor. İsteğe bağlı olarak sevdiklerinizin Google Hesap verilerinize erişmesine izin verebilirsiniz. Güvenilir kişilerinizin e-posta adresini girmek için kişi Ekle’yi tıklayın. Güvenilir kişiler, verilerinizi indirmek için 3 aya sahip olacak, örneğin Google Fotoğraflar’daki görüntüleri indirmek için 3 ayınız olacak.
 5. İlgileniyorsanız, hesabınız devre dışı bırakıldıktan sonra gönderilecek bir otomatik cevaplama mesajı ayarlayabilirsiniz. Otomatik yanıt iletisi yapılandırmak için Otomatik Yanıt düğmesine tıklayın.
 6. Son olarak, etkin olmayan Google hesabınızı otomatik olarak silmek için “Evet, etkin olmayan Google Hesabımı Sil” seçeneğine basın. Hesap devre dışı bırakıldıktan üç ay sonra silinir.
 7. Hesap silme tercihlerinize genel bir bakış elde etmek için planı Gözden geçir düğmesini tıklayın ve tercihlerinizi kaydetmek için planı Onayla’yı tıklayın.
OKU  Çevrimdışı kullanabileceğiz en iyi uygulamalar

Bir önceki yazımız olan Fitbit 'iniz için uygulamalar nasıl indirilir başlıklı makalemizde fitbit, spotify ve uygulama hakkında bilgiler verilmektedir.

" Google hesabı otomatik silme yöntemi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google hesabı otomatik silme yöntemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Google hesabı otomatik silme yöntemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.