SON DAKİKA TEKNOLOJİ 20:03 MSI Creator X299 Anakart Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 19:49 MSI Creator TRX40 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 14:00 Xiaomi Mi 10 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri
SONRAKİ
Google , Steam desteği üzerinde çalıştığını bildirdi Google , Steam desteği üzerinde çalıştığını bildirdi
ÖNCEKİ
Playstation Store indirimleri sona eriyor Playstation Store indirimleri sona eriyor
1045
387 0

Google , kullanılmayan Chrome uygulamalarını kaldırıyor

Google , kullanılmayan Chrome uygulamalarını kaldırıyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

16 Ocak 2020

Bugün, Google Chrome uygulamalarının tüm platformlarda çalışmayı durdurması için güncellenmiş bir zaman çizelgesi paylaştı. Daha önce, Chrome uygulamalarının bir gün Windows, macOS ve Linux’ta çalışmayacağını biliyorduk. Ancak bugün Google Chrome uygulamalarının sonunda Chrome OS üzerinde çalışmayı bırakacağını açıkladı. Chrome uygulaması, Chrome’a yükleyebileceğiniz ve masaüstünüzden başlatacağınız bir uygulama gibi görünen ve işlev gören web tabanlı bir uygulamadır. 

Ayrıca Chrome uygulamalarının tarama deneyiminizi çok fazla karıştırması konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bu noktada, webdeki çoğu uygulama sadece normal web uygulamalarıdır. Bu nedenle cep uygulamasını sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebileceksiniz. Https://getpocket.com/ nadir durumlarda, temel olarak cihazınıza önbelleğe alınan web siteleri olan aşamalı Web uygulamalarını da kullanıyor olabilirsiniz. Böylece bazı çevrimdışı işlevlere sahip olabilirler ve bir uygulama gibi başlatılabilirler. Yüklediğiniz bazı Chrome uygulamaları, Google’ın uygulamalarının çoğu gibi Web sitelerine yönlendirilebilir. Chrome uzantıları da Chrome uygulamalarından farklıdır ve bunlar iyi çalışmaya devam edecektir.

Google

Google

Google, 2016’te Windows, macOS ve Linux’ta Chrome uygulamaları için desteği sona erdireceğini ilk kez duyurduğunda, bu platformlardaki kullanıcıların yaklaşık yüzde birinin paketlenmiş Chrome uygulamalarını aktif olarak kullandığını söyledi. Bu yaklaşık dört yıl önceydi. Ayrıca web geliştiricileri de devam etti. Eğer Chrome uygulamalarını kullanırsanız, Windows, macOS veya Linux’ta Chrome OS’DEN çok daha erken çalışmayı bırakırlar.

 Haziran 2020’de bir noktada Chrome uygulamaları, Chrome uygulamalarını altı ay daha kullanmanıza izin veren Chrome Enterprise veya Chrome Education Upgrade yoksa Windows, macOS ve Linux üzerinde çalışmayı durduracaktır.

Başlangıçta, Chrome uygulamalarının 2018’in başında Windows, macOS ve Linux üzerinde çalışmayı durdurması gerekiyordu. Ancak Aralık 2017’de, Google Chrome uygulamaları bölümünü Chrome web mağazasından kaldırdığında, 2018’in son tarihini gelecekte belirtilmemiş bir tarihe erteledi. Şimdi, üç yıldan fazla bir süre sonra, Chrome uygulamalarının bu platformlarda ne zaman çalışmayacağını ve herhangi bir platformda çalışmadıklarını nihayet biliyoruz.

 

OKU  Google bu hafta tarayıcısına sekme ikonu ekledi

Bir önceki yazımız olan Microsoft'un yeni Edge tarayıcısı nasıl indirilir başlıklı makalemizde chrome, edge ve google hakkında bilgiler verilmektedir.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Google , kullanılmayan Chrome uygulamalarını kaldırıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google , kullanılmayan Chrome uygulamalarını kaldırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Google , kullanılmayan Chrome uygulamalarını kaldırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.