SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri
ÖNCEKİ
Samsung Galaxy M30s Sorun Şikayet Teknik Özellikleri Samsung Galaxy M30s Sorun Şikayet Teknik Özellikleri
2508
929 0

Google Stadia Nedir?

Google Stadia Nedir?
Yazar: Technosfer Yönetim

11 Mart 2020

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru tarafından sunulan Google Stadia nedir? Google Stadia ülkemize ne zaman gelecek bu soruların cevaplarını sizler için bu yazımızda verdik.
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Günümüzde bilgisayar teknolojileri her geçen gün gelişiyor. Peki ya gelişen teknolojilere evimizde ayak uydurmak zorunda mıyız? Google Stadia nedir? Bizlere Google Stadia ne gibi yararlar sağlıyor?

Teknolojinin gelişme hızına bağlı olarak evlerimizde kullanmış olduğumuz donanımlar her geçen gün eskiyor. Eskiyen donanımlarımızın yerine yeni donanımlar almak ise oldukça yüksek maliyetlerle bize geri dönüyor.

Bu durumu çözmek isteyen dünyanın en büyük yazılım üreticilerinden birisi olan Google’da kendi geliştirmiş olduğu Stadia isimli bulut tabanlı oyun sistemi ile karşımıza çıkıyor.

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google tarafndan yapılan Game Developer Conference’da tanıtılan dünyanın gelişimine yön verecek olan Google Stadia ile oyun deneyimi hem oyuncular hem de teknoloji firmaları açısından değişecek gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz yıllarda dünyanın önde gelen firmalarından olan Sony ve Microsoft’ta görev alan ve günümüzde Google Stadia’nın başına geçen Phil Harrison, Google Stadia’nın Youtube ve Google Home gibi tüm Google yazılımları ile eş zamanlı çalışabileceğini etkinlikte tanıttı.

Google Stadia ile oyunları indirmek zorunda kalacak mıyız?

Oyunları Google Stadia ile indirmek zorunda kalmayacağız.

Google Stadia depolama alanına ihtiyaç duyuyor mu?

Depolama alanı ihtiyaçlarımız ortadan kalkacak. Google Stadia kullanırken her hangi bir HDD ya da SSD almak zorunda kalmaksızın minimum donanımla oyun oynabilirsiniz.

Google Stadia’da her oyunu satın almak zorunda mıyız?

Yüksek fiyatlı oyunlara para vermek zorunda kalmayacağız.
İstediğimiz oyunlara aylık olarak abone olabileceğiz.
Donanım bağımsız olarak istediğimiz oyunlara erişim sağlayabileceğiz.

OKU  Google Bot Nedir? Nasıl Çağırılır?
Google Stadia Nedir? Google Stadia Oyun Kolu

Google Stadia Nedir? ülkemizde ne kadar olacak?

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google’da fiyatlar düşüncelerimize göre dolara endeksli olacaktır. Aylık fiyat olarak ilerleyecek olan Google, Stadia projesinde abonelik alan kullanıcılar, Doların 6 TL’nin üzerinde olması nedeniyle giriş seviyesinde minimum aylık 80 TL ödeyecekler. Stadia Pro alan kullanıcılar, 2020 yılı içerisinde vergiler hariç olarak ödemeler yapacak. Ülkemizden açıldığında şuandaki güncel fiyatlara göre 190 TL ödeme yapmak zorunda kalacaklar. Yeni çıkan oyunlara erişim için ayrıca ödeme yapılması gerekecek. 2020’den itibaren Stadia kumandaları da ayrıca satışa çıkacak ve fiyatı 75 dolar olacak.

Ancak Google Stadia ülkemizde şuanda aktif olarak maalesef kullanılabilir değil, Google Stadia’nın da ülkemizdeki internet hızına bağlı olarak ülkemize gelmesi daha uzun yıllar sürecek gibi gözüküyor. Ülkemizde kullanmış olduğumuz internet hız olarak ülke genelinde oldukça yavaş. Ortalama 16 Mbit civarlarında olan ülkemizdeki internet her geçen gün gelişiyor. Gelişmiş ülkelerde evlerde olduğu gibi ülkemizde de internete erişim ne zaman ucuzlar o zaman Google Stadia kullanılabilir. Google Stadia nedir bugün sizlere elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık. İlerleyen süreçlerde Stadia’nın ülkemizdeki fiyatı ve kullanım kısıtlamaları hakkında daha detaylı bilgi veriyor olacağız.

Bir önceki yazımız olan Analitik Düşünme Nedir? Nasıl yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KATEGORİLER:


" Google Stadia Nedir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google Stadia Nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Google Stadia Nedir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Yönetim Hakkında:

Technosfer Yönetim olarak sizlere en kaliteli içeriğin sunulması için elimizden geleni yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.