SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Iceborne ‘un Sıkıntıları Büyük Oranda Çözüldü Iceborne ‘un Sıkıntıları Büyük Oranda Çözüldü
ÖNCEKİ
Google , kullanılmayan Chrome uygulamalarını kaldırıyor Google , kullanılmayan Chrome uygulamalarını kaldırıyor
2120
785 0

Google , Steam desteği üzerinde çalıştığını bildirdi

Google , Steam desteği üzerinde çalıştığını bildirdi
Yazar: Elif Aybüke Ural

18 Ocak 2020


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Bir gün Chrome OS’da Steam’den oyun oynanabilecek. Android Police ile yapılan bir röportajda, bir Chrome OS ürün lideri, Google ‘ın chromebookların Valve’nin oyun platformu olan Steam desteği çalıştırmasına izin vermek için çalıştığını söyledi. Ancak buna destek geldiğinde hiçbir zaman çizelgesi verilmedi.

Bu oldukça ilginç ve garip bir duyuru. Google , Android’den yerel uygulamaları çalıştırmasına izin vererek son birkaç yıldır Chrome işletim sisteminin yeteneklerini genişletmeye odaklandı. Böylece webe tamamen bağımlı halde değil. Steam ‘i eklemek, Chromebook’ları Chrome OS’NİN dayandığı Linux için destek sunan yüzlerce oyuna açarak bunu daha da genişletecektir.

Steam

Steam

Ancak Chromebook’lar, bir web tarayıcısını çalıştırmak için tasarlanmış ve çok daha fazla olmayan düşük güçlü cihazlardır. Steam, daha az grafiksel olarak talep eden daha küçük bağımsız başlıklarından oluşan geniş bir seçim sunmasına rağmen, oyunların şu anda Chromebookların büyük çoğunluğunda iyi çalışacağını hayal etmek zor. Yine de, Steam desteği şu anda sadece en üst düzey cihazlar için yararlı olacaktır.

Android Police ile konuşan Chrome OS ürün Direktörü Kan Liu, özellikle AMD işlemcilere sahip olacak daha güçlü Chromebookların geldiğini söyledi.

Yararlılığı sınırlı olsa bile, yine de bunun sayesinde Chrome OS yapabileceğinizin daha fazlasına  dönüşür ve bu da kullanıcılar için kötü bir şey değildir. Android Police belirttiği gibi, gündelik başlıklar ve eski oyunlar bazı makinelerde iyi çalışabilir. Steam ayrıca diğer bilgisayarlardan akış oyunları destekler. Bu, burada da bir odak noktası olabilir, ancak konuşma yerel oyun etrafında görünüyordu.

Aynı zamanda, Google’ın güçlü yerel donanım gerektirmeyen bir oyun akışı hizmeti olan Stadia’yı da inşa ederken, Google’ın Bulut odaklı işletim sistemi olan Chrome OS’de yerel oyunlara öncelik verdiğini görmek biraz şaşırtıcı. Stadia hala çok sayıda sınırlama ile birlikte geliyor. Bu sınırlamaların aralarında küçük bir oyun Kütüphanesi de bulunmaktadır. Bu yüzden iki teklif kullanıcıların aynı ihtiyaçları karşılamıyor.

Bir önceki yazımız olan Google , kullanılmayan Chrome uygulamalarını kaldırıyor başlıklı makalemizde chrome ve google hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  The Simpsons Dizisi Bu Sezon da İptal Edilmedi
KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Google , Steam desteği üzerinde çalıştığını bildirdi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google , Steam desteği üzerinde çalıştığını bildirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Google , Steam desteği üzerinde çalıştığını bildirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.