SON DAKİKA TEKNOLOJİ 13:50 LG K61 Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 13:43 LG K51S Sorun Şikayet ve Teknik Özellikleri 12:51 Lg K41s Sorun Şikayet Özellikleri 15:32 Oppo A31 Sorun Şikayet Özellik 18:18 iPhone ‘unuzu satmadan önce yapmanız gerekenler
SONRAKİ
Bugün Apple Arcade’ı Ücretsiz İptal Ettirme Günü Bugün Apple Arcade’ı Ücretsiz İptal Ettirme Günü
ÖNCEKİ
Pixel 4’ün Kilidi Gözleriniz Kapalıyken Bile Açılıyor Pixel 4’ün Kilidi Gözleriniz Kapalıyken Bile Açılıyor
3896
1443 0

Google ve BBC, VR Projelerini Saf Dışı Bıraktı

Google ve BBC, VR Projelerini Saf Dışı Bıraktı
Yazar: Elif Aybüke Ural

20 Ekim 2019

BBC, fonunun sona erdiğini söyleyerek sanal gerçeklik (VR) içeriği oluşturmak için oluşturduğu ekibi kapattı.

Google, Daydream View kulaklıklarının satışlarını durdurduğunu ve akıllı telefon tabanlı VR için bir gelecek görmediğini itiraf ediyor. Kitlesel pazar ürünü olamayan teknolojinin uzun vadeli geleceği hakkında sorular oluştu.

BBC yaptığı açıklamada, “VR Hub iki yıl boyunca fon sağladı, şimdi de üretim ve devreye alma işlemlerini tamamlıyor’’ dedi. Ayrıca “Teknolojik yeniliği teşvik etme ve araştırma ve geliştirmede tüm sektöre fayda sağlayan öncü bir rolü sürdürme kararımızın önemli bir parçası oldu’’ açıklamasında bulundu.

Ekip Kasım 2017’de kuruldu ve haber, komedi, drama ve tarih boyunca VR filmleri yarattı. Bir blog yazısında kapatıldığı açıklandı. Ancak şunları ekledi: “Dağıtım yapabilecek hacimsel video ve 5G ağlarının tanıtımıyla, VR video içeriğinin daha çekici hale gelmesi bekleniyor, ancak bu vizyonu gerçekleştirmekten birkaç yıl uzaktayız.”

Daydream’i bırakma kararından bahseden Google, başlangıçta akıllı telefon VR’inde çok fazla potansiyel görmüş olduğunu söyledi. Dijital ve fiziksel dünyaları köprülemek için akıllı telefon kameralarını kullanan AR (Artırılmış Gerçeklik) deneyimlerine yoğun yatırım yaptığını ekledi.

Bay Harding-Rolls kararından şaşırmadı. “Daydream VR lansmandan düşük performans gösterdi ve beklenen daha geniş endüstri desteğini alamadı. Kararın, gündemin bağımsız alanda Oculus/Facebook tarafından belirlendiği tüketici VR piyasası üzerinde minimum etkisi olacak “dedi.

Bir önceki yazımız olan Pixel 4’ün Kilidi Gözleriniz Kapalıyken Bile Açılıyor başlıklı makalemizde biyometrik, face id ve google hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Asus ROG, CES2020'de Klavye ve Mouse'unu tanıttı


" Google ve BBC, VR Projelerini Saf Dışı Bıraktı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google ve BBC, VR Projelerini Saf Dışı Bıraktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Google ve BBC, VR Projelerini Saf Dışı Bıraktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Filmic Double Take ile iki kameradan kayıt yapılabilecek
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.