SON DAKİKA TEKNOLOJİ 11:13 MSI, EN İYİ İKİLİYİ SUNUYOR: MINI-PC CUBI 5 VE PRO MP221 MONITÖR 11:10 MSI ALL-IN-ONE PC’LER İLE PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN 16:47 ‘Fiyat/Performans Canavarı’ Redmi Note 9S Tanıtıldı ! 16:13 General Mobile GM 9 Pro Sorun Şikayet Teknik Özellikleri 12:30 Google Stadia Nedir?
SONRAKİ
Karşınızda terleyen yumuşak bir robot eli Karşınızda terleyen yumuşak bir robot eli
ÖNCEKİ
Koronavirüsü yüzünden çalışanların seyahatleri kısıtlanıyor Koronavirüsü yüzünden çalışanların seyahatleri kısıtlanıyor
2419
896 0

Google’da Hızlı İndex Alma Teknikleri Nelerdir

Google’da Hızlı İndex Alma Teknikleri Nelerdir
Yazar: Furkan Yurdakul

29 Ocak 2020


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/comtechnosfer/domains/technosfer.com.tr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Google Hızlı Index Alma Teknikleri ile sizlerin karşınızdayım.

Google’da, Hızlı İndex Alma Teknikleri ile ilgili yüzlerce hatta binlerce makale görebilirsiniz. Aslında o binlerce makale arasına bu içeriği de sokuşturmak istiyorum. Çünkü anlatacaklarım yine onlardan…

Bu konuyu yazarken piyasada ki tüm içerikleri tek tek okudum ve Google’un kendi yönergeleri ile birleştirerek bu içeriği hazırlıyorum.

SİTE HIZI

Sitenizin hızı tüm arama motorları ve kullanıcılar için çok önemlidir. Kullanıcıya Google, yavaş ve hantal bir web siteyi asla önermeyecektir. Sitenizin hızı ve site hız sorunları için Google’un ücretsiz PageSpeed Insigths sayfası üzerinden sitenizi analiz etmeniz ve hatalı olarak işaretlenen tüm içerikleri gidermeniz gerekmektedir.

Google'da Hızlı İndex Alma Teknikleri nin en başında mobil uyumlu web siteleri önem kazanıyor.

Google’da Hızlı İndex Alma Teknikleri nin en başında mobil uyumlu web siteleri önem kazanıyor.

MOBİL UYUMLU SİTE

Siteniz kesinlikle mobil uyumlu bir şekilde tasarlanmış olması gerekmektedir. Artık internet kullanıcılarının büyük bir kısmı mobil cihazlar ile internette gezinmekte. Siteniz, cep telefonu ve tablet gibi cihazlar ile uyumsuz çalışıyorsa Google, sitenizi asla önermeyecektir. Yine Google’un ücretsiz ThinkwithGoogle sitesi üzerinden sitenizin mobil uyumluluğunu test edebilirsiniz.

SEO UYUMLU URL YAPISI

Sitenizdeki içerikler kesinlikle SEO URL yapısına sahip olması gerekmektedir. Link yapınızda anlamsız ve gereksiz kelime veya harflerin geçmemesine önem verin. Örneğin sitenizde “Arama Motoru Nedir?” gibi bir içerik yayınladıysanız URL yapınız technosfer.com.tr/blog/854/arama-85-8787 şeklinde bir yapıya sahip olmaması gerekmemektedir. Önerdiğimiz URL yapısı ise; technosfer.com.tr/arama-motoru-nedir olacaktır.

SİTE HARİTASI EKLEME

Sitenizin en az bir adet site haritası olması gerekiyor. Bu haritayı Webmaster Tools aracında bulunan Site Haritalarım kısmında ekliyerek örümceklerin kontrol etmesini sağlayabilirsiniz.

OKU  Hatalı RCS Uygulamalarının Büyük Güvenlik Açıkları Yarattığını Söyleniyor

Google Hızlı Index Alma Teknikleri yazımızın tasarımsal olarak geliştirmemiz gerekenler bunlar, içerik kısmında ise şu başlıklara dikkat etmeliyiz.

Düzenli ve Kaliteli içerikler her zaman rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlar.

DÜZENLİ İÇERİK

Siteniz veya blogunuzda içerikleri düzenli bir şekilde girin. Örneğin günde bir içerik giriyorsanız sürekli farklı saat dilimlerinde değil de, aynı saat dilimlerinde girmeye özen gösterin. Kategoriniz dışında içerikleri sitenizde yer vermemeye gayret edin, son gelen güncellemeler ile genel blog tarzına sahip siteler büyük bir hit kaybı yaşadı. Ayrıca modası geçmiş içeriklerinizi güncellemeyi de asla unutmayın.

DÜŞÜK REKABETLİ İÇERİKLER

Siteniz için yazdığınız içerikler büyük siteler ve şirketler ile rekabet edebilecek düzeyde olsa da SEO açısından siteniz bu yüksekliğe erişmemiş olabilir. Büyük anahtar kelimelere odaklanmak yerine benzer anahtar kelimelere odaklanıp o anahtar kelimede sitenizi geliştirmek, zaten o gelişim ile birlikte ana anahtar kelimenizde de büyük bir yükselişi görebilirsiniz. Sitenize ne kadar çok kişi girer ve memnun ayrılırsa sitenizin indexi o kadar hızlandırabilirsiniz.

GÖRSEL ALT ETİKETİ, URL TİTLE ETİKETİ

Sitenizde bulunan linkler ve görsellere kesinlikle alt metinler eklemelisiniz. Görseller için alt etiketi, linkler için ise title eklemeniz gerekmekte. Görselin ne olduğunu arama motorlarına öğretmek ve verilen linklerin neyi ifade ettiğini hem kullanıcıya hem arama motorlarına bildirmenin kolay bir yolu.

KALİTELİ BACKLİNK

Siteniz için sitenizin kategorisine yakın sitelerden Backlink almalısınız. Bu backlinkler sürekli ve düzenli bir şekilde alınırsa hem hızınızı hemde içeriklerinizin görünümlerini arttıracaktır. Google Hızlı Index Alma Teknikleri için en önemlisi hala kaliteli backlink, çünkü sitenize değer katan tüm linkler inedex hızınıza etki edecektir.

SİTENİZİ PİNGLETTİRİN

Sitenizin Google gibi arama motorlarının örümcekleri ziyaret etmesi için bir çok ping servisi bulunmakta. Bu ping servislerine yeni içerikleriniz girildiğinde bir defa ping gönderterek örümcekleri sitenize çağırabilirsiniz. Birden fazla yapmanız hiç bir şeyi hızlandırmayacaktır.

OKU  Microsoft Yeni Edge Tarayıcı Logosunu Açıkladı

GOOGLE GİBİ GETİR

Hala siteniz hızlı bir index almıyorsa manuel ekleme yapmanız gerekecektir. Google Webmaster Tools üzerinden Google Gibi Getir’e URL’nizi ekliyerek kolaylıkla Google Dizininize ekliyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Playstation Store ’da Kaçırılmayacak Kampanya başlıklı makalemizde Bloodborne, Heavy Rain ve Playstation Store hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER:


" Google’da Hızlı İndex Alma Teknikleri Nelerdir konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google’da Hızlı İndex Alma Teknikleri Nelerdir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Google’da Hızlı İndex Alma Teknikleri Nelerdir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan Yurdakul Hakkında:

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu Furkan, yazılım ve donanım tutkusunu technosfer.com.tr ailesine haber niteliği taşıyan içerikler üretiyor.

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.