SON DAKİKA TEKNOLOJİ 16:16 Google , kullanılmayan Chrome uygulamalarını kaldırıyor 14:14 Microsoft’un yeni Edge tarayıcısı nasıl indirilir 10:00 Realme 3 Pro Teknik Özellik Sorun Şikayet 13:52 SESSİZLİĞİN FISILTISI İLE GELEN YARATICI FİKİRLER 10:00 LG W10 Alpha Sorun Şikayet Özellik
SONRAKİ
Serato’nun DJ Yazılımının Yeni Sürümleri macOS Catalina İle Uyumlu Serato’nun DJ Yazılımının Yeni Sürümleri macOS Catalina İle Uyumlu
ÖNCEKİ
Honor 20 Youth Edition Tanıtıldı Honor 20 Youth Edition Tanıtıldı
3537
1310 0

Güvenli Bilgisayarlar Yazılım Saldırılarına Karşı Yeni Bir Savunma Sunuyor

Güvenli Bilgisayarlar Yazılım Saldırılarına Karşı Yeni Bir Savunma Sunuyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

22 Ekim 2019

Microsoft, yonga üreticileri ve birkaç bilgisayar üreticisi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, donanım düzeyinde savunma mekanizmalarıyla mücadele etmek için donanım tabanlı savunma mekanizmalarını kullanan Güvenli çekirdek PC’leri açıkladı.

Güvenli çekirdekli PC’lerin ilk listesindeki ürünler göz önüne alındığında, bu girişimin işletme kullanıcılarına yönelik olacağını söylemek doğru olur. Örneğin, Microsoft’un Surface Pro X’i listelenmiştir ancak Surface Laptop 3’ü listelenmemiştir. AMD, Intel ve Qualcomm’un tümü ise girişimi destekliyor.

PC’nizde fidye yazılımı gibi saldırılara karşı koruma amaçlı yazılım savunmaları olsa da, bir ürün yazılımı saldırısı, bilgisayarınızın ve donanımının kesişimini düzenleyen temel kodun bozulmasına veya bozulmasına neden olur. Ürün yazılımı tehlikeye girerse, işletim sistemi güvenli önyükleme yeteneklerini ve diğer korumaları kaldırarak kullanıcılara bildirmeyebilir.

Güvenli çekirdekli bir PC donanımı bir kalkan olarak kullanır. Microsoft’a göre “Güvenli çekirdekli bilgisayarlar, işletim sisteminin altına başka bir güvenlik katmanı eklemek için kimlik, sanallaştırma, işletim sistemi, donanım ve donanım yazılımı korumasını birleştiriyor”.

Esas olarak Güvenli Çekirdekli bir PC’nin yaptığı şey sistemi mevcut yazılımı kullanarak önyüklemek ve ardından güvenilir bir duruma yeniden başlatmak. Bu, herhangi bir sanallaştırma özelliğinin başlamadan önce tehlikeye atılmasını önlüyor. Ayrıca yöneticilerin cihazın güvenli bir şekilde ön yüklendiğini izlemesini sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Bu 30$ Kare Okuyucu İle Her Yerde İşinizi Yapın başlıklı makalemizde Apple Pay, Çip ve NFC hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Jony Ive, Apple'dan Ayrıldı
ETİKETLER:


" Güvenli Bilgisayarlar Yazılım Saldırılarına Karşı Yeni Bir Savunma Sunuyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Güvenli Bilgisayarlar Yazılım Saldırılarına Karşı Yeni Bir Savunma Sunuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Güvenli Bilgisayarlar Yazılım Saldırılarına Karşı Yeni Bir Savunma Sunuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.