SON DAKİKA TEKNOLOJİ 14:14 Audi İkinci Elektrikli Arabası E-Tron Sportback’i Duyurdu 14:27 Su Geçirmeyen Oyuncu Klavyesi; Asus TUF Gaming K7 13:30 HUAWEI’nin Türkiye’de Çekilen İlk Akıllı Saat Reklam Filmi Yayında 18:18 Samsung, Telefonlar için  Yeni Kamera Modları Kullanacak 14:54 Apple Elektronik Sigara İçme Uygulamalarını Mağazasından Kaldırdı
SONRAKİ
Serato’nun DJ Yazılımının Yeni Sürümleri macOS Catalina İle Uyumlu Serato’nun DJ Yazılımının Yeni Sürümleri macOS Catalina İle Uyumlu
ÖNCEKİ
Honor 20 Youth Edition Tanıtıldı Honor 20 Youth Edition Tanıtıldı
3302
1223 0

Güvenli Bilgisayarlar Yazılım Saldırılarına Karşı Yeni Bir Savunma Sunuyor

Güvenli Bilgisayarlar Yazılım Saldırılarına Karşı Yeni Bir Savunma Sunuyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

22 Ekim 2019

Microsoft, yonga üreticileri ve birkaç bilgisayar üreticisi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, donanım düzeyinde savunma mekanizmalarıyla mücadele etmek için donanım tabanlı savunma mekanizmalarını kullanan Güvenli çekirdek PC’leri açıkladı.

Güvenli çekirdekli PC’lerin ilk listesindeki ürünler göz önüne alındığında, bu girişimin işletme kullanıcılarına yönelik olacağını söylemek doğru olur. Örneğin, Microsoft’un Surface Pro X’i listelenmiştir ancak Surface Laptop 3’ü listelenmemiştir. AMD, Intel ve Qualcomm’un tümü ise girişimi destekliyor.

PC’nizde fidye yazılımı gibi saldırılara karşı koruma amaçlı yazılım savunmaları olsa da, bir ürün yazılımı saldırısı, bilgisayarınızın ve donanımının kesişimini düzenleyen temel kodun bozulmasına veya bozulmasına neden olur. Ürün yazılımı tehlikeye girerse, işletim sistemi güvenli önyükleme yeteneklerini ve diğer korumaları kaldırarak kullanıcılara bildirmeyebilir.

Güvenli çekirdekli bir PC donanımı bir kalkan olarak kullanır. Microsoft’a göre “Güvenli çekirdekli bilgisayarlar, işletim sisteminin altına başka bir güvenlik katmanı eklemek için kimlik, sanallaştırma, işletim sistemi, donanım ve donanım yazılımı korumasını birleştiriyor”.

Esas olarak Güvenli Çekirdekli bir PC’nin yaptığı şey sistemi mevcut yazılımı kullanarak önyüklemek ve ardından güvenilir bir duruma yeniden başlatmak. Bu, herhangi bir sanallaştırma özelliğinin başlamadan önce tehlikeye atılmasını önlüyor. Ayrıca yöneticilerin cihazın güvenli bir şekilde ön yüklendiğini izlemesini sağlıyor.

" Güvenli Bilgisayarlar Yazılım Saldırılarına Karşı Yeni Bir Savunma Sunuyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Güvenli Bilgisayarlar Yazılım Saldırılarına Karşı Yeni Bir Savunma Sunuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Güvenli Bilgisayarlar Yazılım Saldırılarına Karşı Yeni Bir Savunma Sunuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunu ve teknolojiye ilgisi çok olan, uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler üreten bir editörüm.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  John Wick Hex’in Çıkış Tarihi Yeni Bir Video ile Duyuruldu
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Youtube TV Dostu Web Arayüzünün Faaliyetini Sonlandırıyor
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak
  Adobe Premiere Pro yapay zeka kullanacak

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  teknoloji haberleri

  teknoloji

  en son teknolojik gelişmeler

  teknoloji haberleri 2019

  teknoloji haberleri son dakika

  teknoloji haber

  teknoloji haber siteleri

  teknoloji siteleri
  teknoloji haberleri türkiye