SON DAKİKA TEKNOLOJİ 16:16 Google , kullanılmayan Chrome uygulamalarını kaldırıyor 14:14 Microsoft’un yeni Edge tarayıcısı nasıl indirilir 10:00 Realme 3 Pro Teknik Özellik Sorun Şikayet 13:52 SESSİZLİĞİN FISILTISI İLE GELEN YARATICI FİKİRLER 10:00 LG W10 Alpha Sorun Şikayet Özellik
SONRAKİ
Apple Haritalar Konusunda Şiddetle Kınandı Apple Haritalar Konusunda Şiddetle Kınandı
ÖNCEKİ
Samsung PlayGalaxy Link PC Oyunlarını Galaxy Tefonunuza Yansıtmanın Başka Bir Yoludur Samsung PlayGalaxy Link PC Oyunlarını Galaxy Tefonunuza Yansıtmanın Başka Bir Yoludur
3740
1385 0

Hatalı RCS Uygulamalarının Büyük Güvenlik Açıkları Yarattığını Söyleniyor

Hatalı RCS Uygulamalarının Büyük Güvenlik Açıkları Yarattığını Söyleniyor
Yazar: Elif Aybüke Ural

30 Kasım 2019

SRLabs’daki güvenlik araştırmacıları, dünya çapındaki taşıyıcıların SMS’yi değiştirmek için tasarlanan yeni mesajlaşma standardı RCS’yi uygularken, Ana kart raporlarında bir dizi güvenlik açığı buldular. Bazı durumlarda, bu sorunlar kullanıcının konum verilerini tehlikeye atabilir, metin mesajlarının veya aramaların engellenmesine izin verebilir veya telefon numaralarının taklit edilmesine izin verebilir.

Adsız bir taşıyıcının uygulamasında tespit edilen bir sorun, telefonunuzdaki herhangi bir uygulamanın RCS yapılandırma dosyanızı indirmesine izin verebilir; örneğin, uygulamaya kullanıcı adı ve şifrenizi girerek tüm sesli aramalarınıza ve metin mesajlarınıza erişmesine izin verebilir.  Bu problemler, araştırmacılar birkaç farklı taşıyıcıdan bir SIM kart örneğini analiz ettikten sonra bulundu.

RCS, bir gün SMS’lerin yerine kısa mesaj göndermenin bir yolu olarak kullanılmak üzere tasarlanmış yeni bir mesajlaşma standardıdır. iMessage ve WhatsApp gibi modern mesajlaşma istemcileri tarafından, okundu bilgisi ve yazım göstergeleri de dahil olmak üzere  farklı şirketlerin entegre edebileceği bir çapraz platform standardında sunulan özelliklerin çoğunu destekliyor.  SRLabs, hangi güvenlik açıklarının hangi taşıyıcılarla bulunduğunu paylaşmadı, ancak standardın dört ABD başkanı da dahil olmak üzere dünya çapında en az 100 taşıyıcı tarafından uygulandığını belirtti.

Yorum yapmak için iletişim kurulduğunda, ağ operatörlerini temsil eden ticaret kuruluşu sözcüsü GSMA, SRLabs araştırmacılarının bulgularını organizasyona gelecek hafta sunacaklarını ve sorunlarını çözebilecekleri önlemlerin alındığına inandıklarını söyledi.

 

Bir önceki yazımız olan Samsung PlayGalaxy Link PC Oyunlarını Galaxy Tefonunuza Yansıtmanın Başka Bir Yoludur başlıklı makalemizde Galaxy, gamepad ve Steam hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Yahoo Group Verilerinizi Nasıl İndirebilirsiniz


" Hatalı RCS Uygulamalarının Büyük Güvenlik Açıkları Yarattığını Söyleniyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Hatalı RCS Uygulamalarının Büyük Güvenlik Açıkları Yarattığını Söyleniyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Hatalı RCS Uygulamalarının Büyük Güvenlik Açıkları Yarattığını Söyleniyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Elif Aybüke Ural Hakkında:

Konya Selçuk Üniversite Gazetecilik mezunuyum. Teknolojiye merakım azımsanamayacak kadar fazla. Uzun yıllar farklı yayınlarda ve farklı alanlarda içerikler ürettim ve editörlük yaptım.

YORUMLAR
  Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
  ZORUNLU

  GELEN YORUMLAR (0)
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Youtube aboneliklerinizi artık daha kolay yöneteceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Artık Netflix’i arkadaşlarınızla izleyebileceksiniz
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Premium Spamı ile Başa Çıkılmalı
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Youtube Canlı Yayınlarında Super Sticker
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Bloodshot’tan İlk Fragman Geldi
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor
  Adobe’nin Ressamlık Uygulaması iPad İçin Bugün Çıkışını Gerçekleştiriyor

  Copyright © 2015 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.