HTC, Android 9.0 Güncelleme Takvimini Açıkladı! | Technosfer

HTC , Android 9.0 Güncelleme Takvimini Açıkladı !

HTC , Android 9.0 Güncelleme Takvimini Açıkladı !

Akıllı telefon sektörünün ilk markalarından biri olan ve geçtiğimiz yıllarda güncellemelerini hızla vermesiyle tanınan kaliteli markalardan biri olan HTC, her geçen gün kan kaybetmesiyle beraber güncelleme konusunda da biraz gecikme yaşadı. Her ne kadar durumu kötü olsa da söz verdiği gibi piyasada yer alan telefonlarına güncellemelerini vermeye devam ediyor. HTC, Android 9.0 Pie konusunda telefonları ne zaman alacağına dair açıklamalarda bulundu.

U11 Life modelinin Android One programına dahil olmasından ötürü Android 9.0 güncellemesini aldığı belirtilirken HTC U11, U11 Plus ve U12 Plus’ın yılın ikinci çeyreğinde bu güncellemelerini alacağını belirtti. Tam olarak zaman belirtmeyen HTC, ikinci çeyrek olarak Mart-Haziran aralığını böylece işaret etmiş oldu. Yani büyük ihtimalle en geç Mayıs’ın sonunda bu telefonlara güncelleme gelmiş olacak. Bildiğimiz üzere Android’de bir anda bütün her tarafa güncelleme vermek pek mümkün değil, bu yüzden operatörlere ve ülkelere göre değişkenlik gösterebiliyor bu güncelleme zamanı. Fakat bir yerde verildikten sonra birçok güncelleme sitesinden indirip, telefonunuza henüz güncelleme gelmeden telefonunuzu güncelleyebilmeniz mümkün.

Umarız en kısa sürede Android 9.0 Pie bu cihazlara dağıtılır ve HTC gibi kaliteli olarak bilinen bir firmada rekabet açısından önemli olarak toparlanır diye umut ediyoruz.

Mert Büyük
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi Makina Mühendisliği öğrencisi Mert, tam bir Apple hayranı. Teknolojiyi yakından takip eden Mert, technosfer.com.tr'de okuyucular için güncel haberler üretiyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları